• -5,00 zł

Ethiopian Cross Coffee - kawa ziarnista 250 g

Kawa z Etiopii, z miejsc, gdzie sięgają korzenie chrześcijaństwa.

30,00 zł
25,00 zł Zniżka 5,00 zł
Brutto

W magazynie

Ilość

 

Bezpieczne Płatności dzięki PayPal i Dotpay

 

Darmowa dostawa od 129 złotych

 

Jesteśmy Dla Was od poniedziałku do piątku 8:00-16:00

Oddajemy w Wasze ręce Djimmah - jeden z najstarszych gatunków kawy na świecie. Ziarno, z którego przygotowana jest kawa, pochodzi z wyżynnych lasów zachodniej Etiopii. Owoce dojrzewają przez 11 miesięcy w cieniu wiekowych drzew, co pozwala na rozbudowanie całej gamy zaskakujących smaków w każdym ziarnie. Zebrane owoce, zgodnie z pradawnym zwyczajem, suszone są na matach w promieniach tropikalnego słońca. Dzięki temu przejrzewają, co jeszcze bardziej wzbogaca ziarno. Następnie ziarna są łuskane i ręcznie sortowane. Tak wyselekcjonowane ziarna trafiają do małej palarni, gdzie na zamówienie, zgodnie z recepturą sprzed wieku, są mistrzowsko palone pod okiem specjalisty.

Już 700 lat temu Arabowie zachwycali się aksamitną, czekoladową cielistością, orzechowym posmakiem, nutami drzewnymi i lekko owocowym aromatem Djimmah. Wyróżniającą cechą jest delikatny pikantny posmak, co czyni ją jeszcze bardziej pobudzającą i zaskakującą.

Kawa uprawiana ekologicznie na rodzinnych plantacjach w Etiopii. Ręcznie zbierana, suszona w pełnym słońcu, ręcznie sortowana.

Palona mistrzowsko w Polsce w piecu bębnowym.

Produkt zawiera naturalną kofeinę.

KUPUJĄC PRODUKTY ETHIOPIAN CROSS WSPIERASZ PALLOTYŃSKĄ MISJĘ W ETIOPII.

Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl  wspiera działania społeczne  prowadzone w Etiopii. Pomaga w budowie szkoły - przekazując fundusze i wysyłając wolontariuszy do pomocy, finansuje edukację uczniów, posiłki w szkole, mundurki, pomoce szkolne i dofinansowuje pensje dla nauczycieli. Wspieramy edukację dzieci w Megenasse w Etiopii.

D00081

Specyficzne kody

Komentarze

Oceń 

2017-03-16

Moja kawa

Zdecydowanie najlepsza kawa jaką piłam do tej pory. Zawiera aksamitną nutkę fantazji i cudowny aromat. Polecam na codzienną chwilę zapomnienia ;-)

Oceń 

2017-03-07

Doskonała kawa

To chyba najlepsza kawa w Polsce. Zdecydowanie godna polecenia.

Oceń 

2017-02-28

Rewelacyjna kawa

W życiu nie piłam tak dobrej kawy. To chyba jedyna kawa dostępna w Polsce, w której nie czuć tej psującej smak goryczy, jaką spotykam w każdym innym kawowym produkcie - czy to mielonym, czy w ziarnach.

Oceń 

2016-11-19

Rewelacja

Jestem kawoszem. Piłem najlepsze włoskie kawy z Illy na czele. Od kilku miesięcy piję jednak Ethiopian Cross Coffee i nie tęsknie do innych gatunków. Rzeczywiście smakowo jest to kawa z nutą czekolady w smaku. Polecam.
Mariusz z Warszawy

Napisz swoją opinię

Ethiopian Cross Coffee - kawa ziarnista 250 g

Kawa z Etiopii, z miejsc, gdzie sięgają korzenie chrześcijaństwa.

Napisz swoją opinię