- -10%

Roman Brandstaetter
Niezwykła powieść o życiu Jezusa z Nazarethu, przesycona duchem psalmów, duchem Biblii, duchem starej poezji semickiej. Cztery Księgi w wydaniu 2-tomowym.
Najniższa cena produktu 40,41 zł z dnia 05.02.2023
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni
Dostępny
Bezpieczne Płatności dzięki PayPal i Dotpay
Darmowa dostawa od 129 złotych
Jesteśmy Dla Was od poniedziałku do piątku 8:00-16:00
Tomy Jezusa z Nazarethu Romana Brandstaettera – przesycone duchem psalmów, duchem Biblii, duchem starej poezji semickiej – zachwycają czytelników atmosferą miejsca, czasu i tradycji żydowskiej. Zadziwiający jest także portret psychologiczny Chrystusa - Boga i Człowieka.
Wcześniej o Jezusie mogliśmy przeczytać w powieściach Renana, Ricciottiego czy Ropsa. Jednak dopiero czterotomowa powieść Romana Brandstaettera zachwyciła czytelników atmosferą miejsca, czasu i tradycji żydowskiej.
Zadziwiający jest portret psychologiczny Chrystusa – Boga i Człowieka. Księga pierwsza, „Czas milczenia”, opowiada o zdarzeniach, które miały miejsce od zapowiedzi narodzenia Jana Chrzciciela do pobytu Jezusa na pustyni. Księga druga, „Czas wody żywej”, to zapis dalszych wydarzeń aż do śmierci Jana Chrzciciela. Autor przedstawia tu pierwsze miesiące publicznego nauczania Jezusa i pierwsze zatargi z faryzeuszami. W Księdze trzeciej, „Czas chleba i światła”, autor przedstawia zdarzenia pomiędzy ścięciem św. Jana Chrzciciela a ostatnim tygodniem życia Jezusa. Dzieło kończy Księga czwarta „Pełnia czasu”, opowieść oparta na ewangelicznej relacji Jana. Nadchodzi godzina goryczy, lęku i opuszczenia: wydarzenia Wielkiego Tygodnia, ale po nim poranek Zmartwychwstania i Wniebowstąpienie.
Pisarz zawarł w powieści całe dotychczasowe doświadczenie literackie, swoje przeżycia religijne oraz żywą wiarę w Jezusa-Mesjasza.
„Nie o to chodzi, żeby uliczki Nazaretu, obchody świąt, szaty kapłanów i obrzędy składania ofiar pokazać z akuratnością pilnego fotografa i sumiennego kronikarza. Nie po to w końcu się pisze książki o Chrystusie, Brandstaetter zdaje sobie z tego sprawę. Co więcej, okazał się odważny: pisze powieść o religii. Naprawdę powieść: z fabułą pełną zaskakujących zdarzeń, z ludźmi, których się widzi i czuje się rytm ich życia jak puls. Naprawdę o religii”.
ROMAN BRANDSTAETTER (ur. 3 stycznia 1906 w Tarnowie, zm. 28 września 1987 w Poznaniu) − polski pisarz, poeta, dramaturg i tłumacz. Znawca Biblii. Laureat wielu nagród literackich, m.in.: Nagrody Polskiego PEN Clubu za przekłady hebrajskie (1973), Nagrody Literackiej miasta Poznania (1974), Nagrody Ministra Kultury i Sztuki (1978), Nagrody im. Herdera (1987). W 1987 r. przyjaciele Brandstaettera, m.in. Józef Andrzej Gierowski, podejmowali starania o nominowanie jego powieści "Jezus z Nazaretu" do literackiej Nagrody Nobla. Starania te przerwała śmierć pisarza.
KRĄG BIBLIJNY to jedna z najbardziej osobistych książek Romana Brandstaettera poświęconych tematyce biblijnej.
Wyjątkowe 3-tomowe wydanie w eleganckiej twardej oprawie.
W komplecie dwa wybitne dzieła Romana Brandstaettera: powieść Jezus z Nazarethu - cztery Księgi w wydaniu dwutomowym oraz Krąg biblijny - jedna z najbardziej osobistych książek autora poświęcona tematyce biblijnej.
Prawie 2000 stron znakomitej lektury!
Czym jest ojczyzna?
Co jest istotą narodu?
Czy wspólne pochodzenie łączy, czy raczej dzieli – i czym właściwie jest owo wspólne pochodzenie?
Przebywający w Rzymie w 1631 roku ciężko chory książę Mikołaj Sapieha doznaje cudownego uzdrowienia przed obrazem Matki Bożej Gregoriańskiej. Jego prośba o podarowanie obrazu spotyka się z odmową papieża. Książę porywa obraz i wywozi do Polski...
Masz dość oklepanych bajkowych historii? Szukasz czegoś nowego, opowieści, które zainteresują twoje dziecko? W tej książce jest wszystko, co potrzeba, aby bajka była bajką: ciepły humor, zwykła niezwykłość i ta odrobina goryczki, jak u starego Andersena...Otwórz i czytaj!
Historycy szacują, że od 50 do 250 tysięcy polskich dzieci zostało w czasie II wojny światowej porwanych, pozbawionych tożsamości i zgermanizowanych. Wiele z nich umierało zanim dotarło do miejsca przeznaczenia – wycieńczone biciem, głodem, trudami podróży.
Marie przez dwa lata byłą niewolnicą dwunastu mężczyzn, wykorzystywana przez dziesiątki innych, sprzedawana i odsprzedawana - od Karakosz w Iraku aż po Ar-Rakkę w Syrii. Jej historia jest wpleciona w dzieje Państwa Islamskiego i odzwierciedla jego teologię, która głosi, że „wszystkie grzechy mężczyzn wcielone zostają w kobiece ciało”.