- -5%

Dostępny
Bezpieczne Płatności dzięki PayPal i Dotpay
Darmowa dostawa od 129 złotych
Jesteśmy Dla Was od poniedziałku do piątku 8:00-16:00
Kim był człowiek, po którego kazaniach nawrócił się św. Augustyn? Św. Ambroży, biskup Mediolanu (zm. 397 r.) należy do najwybitniejszych Ojców Kościoła. Jego rola w kształtowaniu relacji między Kościołem a Cesarstwem była nieoceniona. Był wrażliwy na krzywdę ludzką i cieszył autorytetem. Nazywano go kolumną Kościoła, perłą, która błyszczy na palcu Boga.
Kolejny tom z serii Bibliotek Ojców Kościoła.
Św. Nicetas z Remezjany – wczesnochrześcijański pisarz – żył na terenach dzisiejszej Serbii w latach ok. 340–414. Jego katechezy pozwalają współczesnemu czytelnikowi uchwycić samą esencję wiary, co ułatwia prosty i żarliwy przekaz, który nadal ma w sobie siłę przyciągania.
„Nikt nie myśli o potrzebach drugiego (..) W istocie wielu chrześcijan nie tylko nie rozdaje dóbr własnych, ale nawet kradną cudze. Nie tylko, mówię, gromadząc własne pieniądze, nie składają ich u stóp apostołów, lecz nawet przeganiają sprzed kapłanów swoich braci, którzy szukają pomocy.”
fragment kazania
Komu zależało na śmierci Jezusa? Dlaczego Piłat zgodził się na ukrzyżowanie Nauczyciela z Nazaretu? Kulisy procesu Jezusa opisane przez wytrawnego dziennikarza. Procesu, który mimo 2000 lat nadal domaga się procesu.
Objawienie Maryjne to zachęta do modlitwy, silnej, wiary, postu i nawrócenia. Pozycja skierowana do osób, które zwątpiły i dażą do odnowienia kontaktu z Bogiem.
Każde miejsce ma swojego ducha – genius loci – który sprawia, że jest ono niepowtarzalne. Anielskie legendy zaprezentowane w tym tomie są osadzone w konkretnej czasoprzestrzeni oraz powiązane z wydarzeniami i osobami kształtującymi dzieje Polski. Szerokie tło historyczne i odwołania do źródeł pozwalają czytelnikowi lepiej zrozumieć poszczególne opowieści,
Pełne bólu i ufności listy księdza Dolidno z czasu procesu przed Świętym Oficjum.
Utwory św. Efrema (ok. 306–373) i anonimowe powstałe w jego kręgu oraz innego wielkiego poety Jakuba z Sarug (451– 521) zaliczamy do poezji syryjskiej. Jest ona głęboko zakorzeniona w Biblii.
Jest to poezja zadziwienia nad Wcieleniem Syna Bożego, oraz nad dziewictwem i macierzyństwem Maryi, która przyczyniła się do rozwinięcia kultu Maryjnego w Kościele.