Kategorie

Literatura faktu

Literatura faktu

Pokazano 1-9 z 231 pozycji

Aktywne filtry

Nie strach się bać
 • -3,00 zł
 • Nowy
Obecnie brak na stanie

Nie strach się bać

Potwory pod łóżkiem, pierwszy dzień w nowej szkole, udział w zawodach sportowych wszystko to może wywoływać u dziecka lęki, obawy, niepokoje. Bezradni rodzice nie wiedzą, jak pomóc przestraszonemu dziecku zacząć odczuwać nieskrępowaną radość dzieciństwa. Autor przedstawia specjalny zestaw mądrych i skutecznych strategii na oswajanie lęków.

44,90 zł 41,90 zł -3,00 zł
 • -3,00 zł
 • Nowy
W magazynie

Końce świata. Niezwykła...

Jak wyobrażasz sobie koniec świata? Jako zabójczą asteroidę? Potężną falę upałów, czy wielki wybuch wulkanu? Każdy z tych scenariuszy jest prawdopodobny.

Peter Brannen opisuje pięć masowych wymierań, do których w ciągu milionów lat doszło na naszej planecie. Bada analogie pomiędzy zmianami klimatycznymi XXI wieku a tymi, które doprowadziły do największych kataklizmów w dziejach świata. 

49,99 zł 46,99 zł -3,00 zł
Ostateczne rozwiązania. Ludobójcy i ich dzieło
 • -5,00 zł
Obecnie brak na stanie

Ostateczne rozwiązania....

Zanim Rafał Lemkin w czasie Zagłady ukuł termin „ludobójstwo”, eksterminacja całych grup społecznych była w opinii prawników i rządzących suwerennym prawem władz każdego kraju. Gebert śledzi historię ludobójstw ostatnich 120 lat, od wymordowania przez cesarskie Niemcy rdzennych mieszkańców Namibii aż po dokonujące się dzisiaj w Chinach wyniszczanie Ujgurów. 

64,99 zł 59,99 zł -5,00 zł
Dziewczynka, która nie potrafiła nienawidzić
 • -3,00 zł
Obecnie brak na stanie

Dziewczynka, która nie...

Lidia ma trzy latka, gdy trafia do Auschwitz. Ukrywa się pod pryczą przed wzrokiem doktora Mengele. Nie zawsze skutecznie. Eksperymenty pamięta do dziś. Lidia Maksymowicz była jedną z półtora miliona osób, które przeszły przez Auschwitz. Numerem wytatuowanym na ręku. Długo zaklejała go plastrem. ale numeru nie usunęła – by dziś opowiadać o piekle, które przeżyła. 

46,99 zł 43,99 zł -3,00 zł
Cichociemni. Czas Honoru. Tom 1
 • -3,00 zł
Obecnie brak na stanie

Cichociemni. Czas Honoru....

Cichociemni to pierwsza część epickiej sagi o losach czterech młodych ludzi, których wojna połączyła i wystawiła na ciężką próbę. Arystokrata Bronek, praski rzemieślnik Janek oraz synowie przedwojennego oficera Władek i Michał wygnani przez obcą inwazję we wrześniu 1939 roku, po wielu trudach trafiają do szkoły Oficerów Wywiadu w Anglii.

44,90 zł 41,90 zł -3,00 zł
Pożegnanie z Warszawą. Czas Honoru. Tom 3
 • -3,00 zł
Obecnie brak na stanie

Pożegnanie z Warszawą. Czas...

Pożegnanie z Warszawą to trzeci tom znakomitego cyklu, którego bohaterami są czterej cichociemni, nieustannie prowadzący walkę z niemieckim okupantem. Jednak sami znajdują się w coraz większym niebezpieczeństwie. W tym tomie ukazane są kulisy walki z komunistyczną agenturą, euforia pierwszych dni Powstania Warszawskiego, rzeź Woli i tragiczny koniec polskiej stolicy.

44,90 zł 41,90 zł -3,00 zł
Planeta Kaukaz
 • -2,00 zł
Obecnie brak na stanie

Planeta Kaukaz

Abchazowie są narodem górali i żeglarzy, z kolei mieszkający o tysiąc kilometrów na wschód Kałmucy – narodem żeglarzy i pasterzy. Kałmucja stanowi drugą bramę regionu, ale otwartą w kierunku Azji, w stronę koczowniczego Turkiestanu.

Pomiędzy oboma biegunami – Kałmucją na wschodzie i Abchazją na zachodzie – rozciąga się planeta Kaukaz.

34,90 zł 32,90 zł -2,00 zł
Alessandro Serenelli
 • -1,00 zł
Obecnie brak na stanie

Alessandro Serenelli....

Wiele osób zna historię Marii Goretti – włoskiej jedenastolatki zamordowanej przez sąsiada, kiedy broniła swojej czystości, a chwilę przed śmiercią wyznała, że mu wybacza. Niewielu zna dalszą historię życia jej mordercy – Alessandra Serenellego, który nawrócił się, będąc jeszcze w więzieniu, a po odbyciu kary spędził resztę życia na modlitwie we wspólnocie kapucynów.

21,90 zł 20,90 zł -1,00 zł
Dzieje Polski t.5
 • -4,00 zł
Obecnie brak na stanie

Dzieje Polski. Tom 5...

Ten tom Dziejów Polski prof. Andrzeja Nowaka wprowadza nas w czasy, które zwykło się nazywać epoką królów elekcyjnych. W opisywanym okresie od 1572 do 1632 r. Rzeczpospolita trzykrotnie zmierzyła się z bezkrólewiem. Mimo interwencji zagranicznych mocarstw udawało się wybrać króla zgodnie z wolą ogółu szlachty. Przed nowymi władcami rysowały się trudne zadania.

88,90 zł 84,90 zł -4,00 zł