Kulinaria

Kulinaria

Kulinaria

Pokazano 1-9 z 103 pozycji

Aktywne filtry

  • -2,00 zł
Obecnie brak na stanie

Anatomia doktora Mengele

Doktor Mengele w czasie wojny pan życia i śmierci w Auschwitz. Lekarz, którego chora ambicja pchnęła do nieludzkich eksperymentów. Co sprawiło, że był do nich zdolny? W tej opowieści fikcja przeplata się z rzeczywistością, w mistrzowski sposób tworząc portret psychologiczny jednego z największych zbrodniarzy XX wieku.

42,99 zł 40,99 zł -2,00 zł
  • -3,00 zł
Obecnie brak na stanie

Polska-Rosja. Historia...

Fascynująca rozmowa z prof. Andrzejem Chwalbą o polsko-rosyjskiej historii i jej wariantach.

Skąd się wzięła polsko-rosyjska obsesja?

Dlaczego ciągle nam z Rosją nie po drodze?

Które momenty w historii stosunków Polski z Rosją okazały się decydujące dla Polaków, Europejczyków i świata?

49,90 zł 46,90 zł -3,00 zł
  • -10,00 zł
Obecnie brak na stanie

Przysmaki kuchni...

Obowiązkowa pozycja w biblioteczce każdego smakosza i miłośnika dań z dziczyzny, a także wszystkich tych, którzy chcą odkryć jej wyjątkowy smak. W książce znajdziesz przepisy na potrawy z jelenia, borsuka, dzika, łosia, a także dzikiego ptactwa. Zupy, pieczenie, pasztety, wędliny i wiele innych potraw, które docenią miłośnicy myśliwskiej sztuki kulinarnej.

99,95 zł 89,95 zł -10,00 zł
  • -10,00 zł
Obecnie brak na stanie

Tradycyjna biesiada polska....

Mówi się, Polacy równie szybko otwierają swoje serce przed nowo poznanymi osobami, jak barek i lodówkę przed gośćmi. A biesiadowanie jest naszym sportem narodowym!

Książka podpowie na co zwrócić uwagę przed organizacją spotkań i przyjęć. Znakomitym dopełnieniem są kolorowe reprodukcje obrazów, gdzie inspiracją do ich powstania były obrzędy i uroczystości świąteczne.

99,95 zł 89,95 zł -10,00 zł
  • -5,00 zł
Obecnie brak na stanie

Jadłonomia po polsku

Kuchnia roślinna może być prosta jak barszcz i równie smaczna jak ruskie pierogi.


Ta książka to nie tylko przepisy, ale też praktyczne porady, które sprawiają, że gotowanie jest zrozumiałe i pyszne. W końcu wiadomo, dlaczego latem do rosołu warto wrzucić bób, jak zrobić rewolucyjny pasztet bez pieczenia i czemu w bigosie tak dobrze smakuje kilka kawałków słodkiej dyni.

69,90 zł 64,90 zł -5,00 zł
  • -2,00 zł
Obecnie brak na stanie

Przeklęty. Historia domu...

Mrożąca krew w żyłach historia potwierdzona przez wielu świadków – księży, policję, dziennikarzy i badaczy zjawisk paranormalnych. Każdy, kto mieszkał w tym zbudowanym w 1896 roku domu stykał się z tajemniczymi siłami, których nie potrafił wytłumaczyć. Sprawa zyskała potężny rozgłos, gdy do posiadłości wprowadziła się rodzina Smurlów, która przeżyła w nim prawdziwy koszmar.

36,90 zł 34,90 zł -2,00 zł
  • -2,00 zł
Obecnie brak na stanie

Kuchnia polskich Kresów

Bogaty zbiór przepisów kulinarnych świadczy, że kuchnia kresowa to nie tylko wyszukane, szlacheckie i magnackie dania. To przede wszystkim smakowite i wykwintne potrawy, przygotowywane nierzadko z prostych, ogólnodostępnych składników,  przepyszne jadło, które dawniej serwowano na polskich stołach.

Autor sięgając do dziejów dawnej Rzeczypospolitej przypomina też tradycje i kresowe zwyczaje.

39,90 zł 37,90 zł -2,00 zł
  • -3,00 zł
Obecnie brak na stanie

Babcine słoiki

Ponad 170 przepisów na tradycyjne domowe przetwory, najlepsze metody przetwarzania owoców i warzyw, praktyczne porady znane kiedyś każdej gospodyni ta książka to prawdziwe kompendium wiedzy. Skorzystaj z tradycyjnych receptur i ciesz się smakiem pysznych sałatek, dżemów i kompotów przez cały rok!

49,95 zł 46,95 zł -3,00 zł
  • -3,00 zł
Obecnie brak na stanie

Ochotnik

Czy zachodni świat mógł powstrzymać Holokaust? Czy misja Pileckiego miała szansę powodzenia?

49,99 zł 46,99 zł -3,00 zł