Publicystyka

Publicystyka

Publicystyka

Pokazano 1-9 z 198 pozycji

Aktywne filtry

 • -3,00 zł
 • Nowy
Obecnie brak na stanie

Siostry z Broniszewic...

Odważne kobiety. Niepokorne siostry. Czułe matki.

Wyjątkowe spotkanie. Siostry Tymka i Eliza w osobistym i bardzo intymnym wywiadzie odsłaniają prawdziwy obraz kobiet w habitach z głową na karku, czułymi sercami i rękami gotowymi do działania. Siostry zakonne nadal są postrzegane bardzo stereotypowo.

39,90 zł 36,90 zł -3,00 zł
 • -3,00 zł
 • Nowy
Obecnie brak na stanie

Bóg nie wyklucza

Czy Kościół może być wspólnotą, która nikogo nie wyklucza. Ksiądz profesor Alfred Wierzbicki w książce Bóg nie wyklucza mówi o najbardziej palących problemach Kościoła w Polsce. O politykach, którzy kreują atmosferę zagrożenia fundamentalnych wartości w celu osiągnięcia politycznych celów.

39,90 zł 36,90 zł -3,00 zł
 • -3,00 zł
 • Nowy
Obecnie brak na stanie

Kiedy kończy się życie

Współczesna medycyna coraz skuteczniej przedłuża życie. Czym się kierować przy rozwiązywaniu wynikających stąd dylematów? Jak do tych problemów należy podchodzić od strony etycznej i duchowej? Na co powinna zwracać uwagę rodzina chorego? Autor podejmuje siedem prób rozwiązania problemu. Podręczny zestaw, który daje nam szansę na zrozumienie, gdzie jest granica życia i śmierci.

36,90 zł 33,90 zł -3,00 zł
 • -3,00 zł
 • Nowy
W magazynie

Co Polska i Polacy dali światu

Kolejny tom monumentalnego dzieła – tym razem zawierający poczet żołnierzy, wodzów, polityków, biznesmenów, duchownych i bohaterów ratujących ludzkie życie. Ponad pięćdziesiąt postaci, o których powinieneś wiedzieć; tych pomnikowych i tych niedocenionych przez historię powszechną. Lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy interesują się historią i tych, którzy dobrze życzą Polsce.

54,90 zł 51,90 zł -3,00 zł
 • -3,10 zł
 • Nowy
Obecnie brak na stanie

Czas sodomy, czyli zamach...

Fundamenty cywilizacji Zachodu grecka idea prawdy, rzymskie prawo oraz chrześcijańska wizja człowieka są dziś podważane ze wszystkich stron, a tradycyjna kultura i religia zostały niemal wykorzenione. Ideały, które uczyniły Zachód potęgą, a więc męstwo, honor, odpowiedzialność i odwaga, odeszły w przeszłość. Czas Sodomy to książka, która opisuje kryzys cywilizacji zachodniej.

56,00 zł 52,90 zł -3,10 zł
 • -3,00 zł
 • Nowy
W magazynie

Kontrrewolucja. Eseje i szkice

Autor konfrontuje mądrość zawartą w tradycji, przede wszystkim chrześcijańskiej, z czasami nowożytnymi, które, zbuntowane przeciw wieczności i absolutowi, ściągnęły klęskę na filozofię, religię, na rozum i wiarę Zachodu. Tropi i ujawnia katastrofalne następstwa, które spowodowały wyniesienie doczesności ponad wieczność i zatarcie różnicy między prawdą a urojeniem. 

59,90 zł 56,90 zł -3,00 zł
 • -2,00 zł
 • Nowy
Obecnie brak na stanie

Znękany. Przypadek...

Maurice Theriault miał trudne dzieciństwo. Ciężko pracował na farmie agresywnego ojca. Zdarzało się, że chłopak błagał w duchu o pomoc samego szatana. Z czasem zaczął dostrzegać zachodzące w nim zmiany. Stał się niebywale silny i posiadł nagle wiedzę, której nigdy nie przyswajał. Maurice zwrócił się o pomoc do Eda i Lorraine Warrenów, którzy bardzo zorientowali się, że został opętany.

36,90 zł 34,90 zł -2,00 zł
 • -3,00 zł
Obecnie brak na stanie

Nocni myśliwi

Najlepsi lotnicy bombowi RAF-u. Bezlitośni łowcy wypatrujący swoich celów – niemieckich miast i fabryk. W końcu zestrzeleni i schwytani trafiają do obozu jenieckiego – Stalagu Luft III. Od pierwszej chwili realizują swój główny cel – ucieczkę. Jaką rolę w tej ucieczce odegrali Polacy? Jakie były losy uciekinierów? I dlaczego Polacy zostali w tej historii zapomniani?

44,99 zł 41,99 zł -3,00 zł
 • -3,00 zł
Obecnie brak na stanie

Trupia farma. Sekrety...

Zapraszamy w leśne ostępy Tennessee. Na niewielkim obszarze leżą tu ludzkie zwłoki: zakopane w ziemi lub zanurzone w wodzie, zatopione w bagnach i ukryte w bagażnikach samochodów. To słynna Trupia Farma, wyjątkowy projekt naukowy Billa Bassa, który bada, co dzieje się z ludzkimi ciałami po śmierci, gdy natura bierze sprawy w swoje ręce. 

44,99 zł 41,99 zł -3,00 zł