Biografie

Biografie

Biografie

Pokazano 1-9 z 202 pozycji

Aktywne filtry

 • -4,10 zł
 • Nowy
Obecnie brak na stanie

Królowa Polski. Biografia....

Monumentalna bogato ilustrowana biografia

Królowa Polski nie jest Polką. Nie jest też Niemką, Francuzką, Włoszką czy Amerykanką. Nie pochodzi z żadnej z arystokratycznych rodzin europejskich. Jest Żydówką, skromną dziewczyną z Ziemi Świętej. A mimo to jest wielką, najbardziej wpływową kobietą wszech czasów. O kim mowa? O Maryi, Miriam, Matce Boga i naszej, Królowej nieba i ziemi.

99,00 zł 94,90 zł -4,10 zł
 • -2,00 zł
 • Nowy
W magazynie

Monika. Matka św. Augustyna

Barwna i poruszająca opowieść o jednej z najsłynniejszych chrześcijańskich świętych matek, dzięki której Kościół do dziś może czerpać z mądrości św. Augustyna. Książka Anne Bernet to nie tylko hagiografia, lecz literacka opowieść o kobiecie, której życie stanowi znakomite tło do przedstawienia zarówno heroizmu i gorliwości chrześcijan pierwszych wieków, jak sporów oraz herezji trapiących Kościół.

34,90 zł 32,90 zł -2,00 zł
 • -5,05 zł
 • Nowy
Obecnie brak na stanie

Canaletto życie i twórczość

Bogato ilustrowana biografia jednej z najważniejszych postaci polskiego malarstwa. Bernardo Bellotto, zwany Canaletto, nadworny malarz Stanisława Augusta Poniatowskiego, pochodził z Włoch, pracował między innymi w Wenecji, Wiedniu, Dreźnie, Monachium. Ale to Warszawa stała się miastem, które szczególnie sobie upodobał.

149,95 zł 144,90 zł -5,05 zł
 • -3,00 zł
 • Nowy
Obecnie brak na stanie

Położna. O mojej cioci...

Autentyczna opowieść o położnej z obozu w Auschwitz - biografia Stanisławy Leszczyńskiej stworzona przez członka rodziny to jedna z ciekawszych i z pewnością bardziej poruszających lektur ostatnich miesięcy.

54,90 zł 51,90 zł -3,00 zł
 • -2,00 zł
 • Nowy
Obecnie brak na stanie

Górski. Wygramy my albo oni

Mirosław Wlekły, autor bestsellera „Tu byłem” o Tonym Haliku, z detektywistycznym zacięciem podąża śladem trenera tysiąclecia. Dzięki setkom rozmów z ludźmi, którzy byli blisko Kazimierza Górskiego, tworzy pełny obraz swojego bohatera. Ta książka to nie tylko biografia wielkiego trenera, ale też fascynująca opowieść o złotej erze polskiej piłki.

49,99 zł 47,99 zł -2,00 zł
 • -5,00 zł
 • Nowy
Obecnie brak na stanie

Napoleon Bonaparte. Geniusz...

Bogato ilustrowany album prezentuje postać Napoleona Bonaparte, ambitnego generała, zręcznego władcy-konsula i potężnego Cesarza Francuzów, który odcisnął trwały ślad w światowej historii. Autor książki w pełnej pasji opowieści przedstawia sylwetkę najwybitniejszego wodza w dziejach świata od jego narodzin aż po słynne sto dni Napoleona.

99,95 zł 94,95 zł -5,00 zł
 • -2,00 zł
Obecnie brak na stanie

Świętość to miłość. „Mała...

Poruszająca historia Rozalii Celakówny (1901–1944) – pielęgniarki i mistyczki, która nie wahała się poświęcić swojego życia służbie chorym na oddziale dermatologicznym w krakowskim szpitalu św. Łazarza. Pragnęła być klaryską, jednak dla pacjentów zrezygnowała z powołania, widząc w tym wolę Bożą. 

29,90 zł 27,90 zł -2,00 zł
 • -5,00 zł
Obecnie brak na stanie

Benedykt XVI. Życie

Pełna biografia Benedykta XVI

Czy pontyfikat Benedykta XVI był jedynie pasmem porażek? Czy wybór tego wybitnego myśliciela i konserwatysty, jednego z najbliższych powierników Jana Pawła II, był efektem strategii hierarchów, by zachować ciągłość nauczania Kościoła? Kim naprawdę jest Joseph Ratzinger i co takiego się wydarzyło, że Benedykt XVI ustąpił z urzędu?

99,99 zł 94,99 zł -5,00 zł
 • -3,00 zł
Obecnie brak na stanie

Franciszek Blachnicki....

Jeden z najważniejszych duchownych okresu PRL-u, który wraz z Wojtyłą, Wyszyńskim i Popiełuszką rekonstruował polski Kościół po tragedii II wojny światowej, w mrocznych dekadach PRL-u.

Jak to się stało, że pociągnął za sobą miliony wiernych? Skąd wzięły się kontrowersje wokół jego śmierci?

44,90 zł 41,90 zł -3,00 zł