Literatura piękna

Literatura piękna

Literatura piękna

Pokazano 1-9 z 26 pozycji

Aktywne filtry

  • -3,00 zł
  • Nowy
Obecnie brak na stanie

Rzeki płyną, jak chcą

Klara, Róża i Amelka. Panny Terechowiczówny. Przed wojną jeździły z rodzicami do wód i mieszkały w wytwornym pensjonacie. Rok 1914 wywrócił życie sióstr. Lata mijają. Amelka wbrew woli zszokowanej rodziny postanawia podjąć pracę w szpitalu wojskowym w Warszawie. Po kilku miesiącach wraca do rodzinnego majątku z mężem. Żołnierzem, którego poznała w szpitalu.

39,90 zł 36,90 zł -3,00 zł
  • -3,00 zł
Obecnie brak na stanie

Ojczyzna jabłek

W etnicznym i narodowościowym tyglu południowo-wschodniej Polski koniec świata ma dopiero nadejść. W końcu to, że Niemcy odeszli, wcale nie musi oznaczać, że zrobiło się bezpieczniej. I co mieli na myśli sowieccy agitatorzy, którzy namawiali do wyjazdu na wschód, nim będzie za późno?

44,90 zł 41,90 zł -3,00 zł
Obecnie brak na stanie

Podróże małe i duże....

Podróże małe i duże Romana Pisarskiego to zbiór niezapomnianych wierszy, które pozwolą w zaciszu własnego domu odbyć fascynujące wyprawy. Czytelnicy dowiedzą się, jak niegdyś mieszkali ludzie, czym się poruszali, zobaczą indiański wigwam, igloo, piramidy, zamki, pałace i zwykłe domy. Poznają historię krakowskiego hejnału i może dowiedzą się, co sprawia, że najlepsze pierniki są tylko w Toruniu?

14,99 zł
  • -3,00 zł
W magazynie

Epidemia. Kiedy musisz...

Czy po pandemii uda się zbudować nowy, lepszy świat?

 Fabuła powieści, choć inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, wykracza poza znaną nam rzeczywistość. Fascynująca, inspirująca i pouczająca opowieść zarówno dla młodzieży, jak i dorosłych.

32,90 zł 29,90 zł -3,00 zł
  • -2,00 zł
W magazynie

Aż do śmierci

Niezwykła wiwisekcja motywów ludzkich poczynań autorstwa najwybitniejszego pisarza izraelskiego.

Krucjata oraz Późna miłość, dwie nowele składające się na tę książkę, łączy paranoiczna wręcz obsesja ich bohaterów.

44,90 zł 42,90 zł -2,00 zł
  • -2,00 zł
Obecnie brak na stanie

Emma

Błyskotliwa komedia omyłek, której przedmiotem jest gra pozorów i iluzje, jakich dostarcza nam w nadmiarze nasz egoizm i zadufanie. W samym zaś środku intrygi stoi niezwykła bohaterka, pełna życia i wigoru, urocza, nieznośna i apodyktyczna.

36,90 zł 34,90 zł -2,00 zł
  • -3,00 zł
W magazynie

Dobre żony

Louisa May Alcott opowiada dalsze dzieje "małych kobietek".

Dobre żony to książka dla wszystkich, którzy chcą poznać dalsze losy małych kobietek - poważnej Meg, roztrzepanej Jo, łagodnej Beth i wytwornej Amy.

44,90 zł 41,90 zł -3,00 zł
  • -2,00 zł
Obecnie brak na stanie

Duma i uprzedzenie

Najgłośniejsza powieść Jane Austen. Uważana za perłę literatury angielskiej, nie pozbawiona ironii i humoru kostiumowa opowieść o zamążpójściu.

36,90 zł 34,90 zł -2,00 zł
  • -3,00 zł
Obecnie brak na stanie

Małe kobietki

Ameryka, lata sześćdziesiąte XIX wieku. W domostwie zwanym Orchard House od pokoleń mieszka rodzina Marchów. Pod nieobecność ojca walczącego w wojnie secesyjnej, opiekę nad czterema córkami sprawuje samodzielnie ich matka. Wyprzedza ona epokę, wpajając dziewczynkom ideały wolności i namawiając je, by znalazły własną drogę w życiu.

44,90 zł 41,90 zł -3,00 zł