Literatura piękna

Literatura piękna

Literatura piękna

Pokazano 1-9 z 35 pozycji

Aktywne filtry

  • -4,00 zł
  • Nowy
Obecnie brak na stanie

Tolkien. Człowiek, który...

Poznaj biografię mistrza, zanurz się w stworzonym przez niego uniwersum.

Triumfy i tragedie, szalona miłość, ważne przyjaźnie. Nieoczekiwane inspiracje i żmudne, wieloletnie badania, wszystko to ukształtowało świat znany milionom.

Poznaj życie Tolkiena, pisarza genialnego.

46,90 zł 42,90 zł -4,00 zł
Nasze ciała, ich pole bitwy. Co wojna robi kobietom
  • -3,00 zł
Obecnie brak na stanie

Nasze ciała, ich pole...

Christina Lamb, doświadczona korespondentka wojenna, oddaje głos kobietom z obszarów objętych konfliktami zbrojnymi. Pokazuje, że przemoc seksualna stanowi uniwersalne narzędzie kontroli. Przedstawia gwałt nie jako „efekt uboczny" wojny, ale potężny instrument zniszczenia, równie skuteczny jak broń chemiczna. 

59,99 zł 56,99 zł -3,00 zł
  • -3,00 zł
Obecnie brak na stanie

Końce świata. Niezwykła...

Jak wyobrażasz sobie koniec świata? Jako zabójczą asteroidę? Potężną falę upałów, czy wielki wybuch wulkanu? Każdy z tych scenariuszy jest prawdopodobny.

Peter Brannen opisuje pięć masowych wymierań, do których w ciągu milionów lat doszło na naszej planecie. Bada analogie pomiędzy zmianami klimatycznymi XXI wieku a tymi, które doprowadziły do największych kataklizmów w dziejach świata. 

49,99 zł 46,99 zł -3,00 zł
Klechdy, starożytne podania i powieści ludu polskiego i Rusi
  • -5,00 zł
Obecnie brak na stanie

Klechdy, starożytne podania...

Książka składa się z dwóch części – w pierwszej znajdziemy teksty zawarte w uznawanym za wzorcowe, wydaniu najsłynniejszego z dzieł autora z 1876 roku. Drugą część stanowią baśniowo-gawędziarskie opowiadania Wójcickiego, publikowane w różnorakich zbiorach. Całość zilustrowana została oryginalnymi rysunkami i drzeworytami z epoki. Wśród autorów ilustracji są np. Michał Elwiro Andriolli.

149,95 zł 144,95 zł -5,00 zł
  • -3,00 zł
Obecnie brak na stanie

Mów mi Win

Tym razem w roli głównej Win, czyli Windsor Horne Lockwood III. Milioner i awanturnik, najlepszy kumpel Myrona Bolitara. Król życia, który zawsze dostaje to, co chce. Win nie wie, jak skradzione dawno temu jego rodzinie walizka i obraz trafiły w ręce ofiary zagadkowej zbrodni. 

39,90 zł 36,90 zł -3,00 zł
Samotny dom
  • -3,00 zł
Obecnie brak na stanie

Samotny dom

 

Herkules Poirot miał wypoczywać na kornwalijskim wybrzeżu, tymczasem poznał piękną Nick Buckley i… musi uspokajać nerwy, budując domki z kart. Czyżby ktoś nieudolnie próbował zabić dziewczynę? Właścicielka Samotnego Domu cztery razy uniknęła śmierci, a jednak lekceważy ostrzeżenia detektywa.

Podejrzani przyjaciele, zaginiony narzeczony, pożyczony szal...

39,90 zł 36,90 zł -3,00 zł
Cichociemni. Czas Honoru. Tom 1
  • -3,00 zł
Obecnie brak na stanie

Cichociemni. Czas Honoru....

Cichociemni to pierwsza część epickiej sagi o losach czterech młodych ludzi, których wojna połączyła i wystawiła na ciężką próbę. Arystokrata Bronek, praski rzemieślnik Janek oraz synowie przedwojennego oficera Władek i Michał wygnani przez obcą inwazję we wrześniu 1939 roku, po wielu trudach trafiają do szkoły Oficerów Wywiadu w Anglii.

44,90 zł 41,90 zł -3,00 zł
Przed Burzą. Czas Honoru. Tom 2
  • -3,00 zł
Obecnie brak na stanie

Przed Burzą. Czas Honoru....

Rok 1943. W okupowanej Polsce nasila się bezwzględny terror. Jednocześnie napływ świetnie wyszkolonych w Anglii cichociemnych, specjalistów od dywersji i sabotażu, umacnia polskie podziemie. Przed Burzą opowiada losy czterech spośród nich. Akcja toczy się na tle prawdziwych wydarzeń, takich jak masakra na Wołyniu czy powstanie w warszawskim getcie.

44,90 zł 41,90 zł -3,00 zł
Pożegnanie z Warszawą. Czas Honoru. Tom 3
  • -3,00 zł
Obecnie brak na stanie

Pożegnanie z Warszawą. Czas...

Pożegnanie z Warszawą to trzeci tom znakomitego cyklu, którego bohaterami są czterej cichociemni, nieustannie prowadzący walkę z niemieckim okupantem. Jednak sami znajdują się w coraz większym niebezpieczeństwie. W tym tomie ukazane są kulisy walki z komunistyczną agenturą, euforia pierwszych dni Powstania Warszawskiego, rzeź Woli i tragiczny koniec polskiej stolicy.

44,90 zł 41,90 zł -3,00 zł