
- -5,00 zł
- Nowy
Spacerem po etyce
Książka uznanego w świecie autorytetu z dziedziny etyki, ks. Tadeusza Ślipki, omawia wszystkie podstawowe a jednocześnie najważniejsze zagadnienia związane z moralnością człowieka i różne problemy etyczne.
Jest 26 produktów.
Książka uznanego w świecie autorytetu z dziedziny etyki, ks. Tadeusza Ślipki, omawia wszystkie podstawowe a jednocześnie najważniejsze zagadnienia związane z moralnością człowieka i różne problemy etyczne.
W mistycznych spotkaniach z Jezusem św. Brygida doznawała wizji czasów ostatecznych, znajdowała odpowiedzi na nurtujące ją pytania, otrzymywała wyjaśnienia dotyczące kwestii teologicznych oraz wskazówki i pouczenia związane z codziennym życiem i praktykami religijnymi.
Utwory św. Efrema i jego ucznia Jakuba z Sarug zaliczamy do poezji syryjskiej. Jest to poezja głęboko zakorzeniona w Biblii.
Jest to poezja zadziwienia nad Wcieleniem Syna Bożego, oraz nad dziewictwem i macierzyństwem Maryi, która przyczyniła się do rozwinięcia kultu Maryjnego w Kościele.
Ksiądz profesor Józef Naumowicz w przystępny sposób przybliża autentyczną myśl chrześcijańskiego Wschodu. Wydobywa teksty kluczowe dla zrozumienia modlitwy, zwłaszcza tej skupionej na uważności.
Dowiedz się, jak mistrzowie duchowości Wschodu praktykują modlitwę serca, i włącz ją do swojego życia.
„Prawdziwie Tyś Bogiem ukrytym, Boże Izraela, Zbawco!” (Iz 45,15).
Źródło i noc to bogaty przegląd koncepcji filozoficznych i teologicznych będących odpowiedzią na problem ukrycia Boga.
Trzech filozofów - Trzy perspektywy - Jedno pojęcie
Zawiera komentarze Świętych Ojców, Nauczycieli Kościoła i pisarzy bizantyjskich