Nauka

Nauka

Pokazano 1-9 z 74 pozycji

Aktywne filtry

 • -2,10 zł
 • Nowy
W magazynie

Pisma machabejskie. Religia...

Książka ta wpisuje się w nurt szeroko rozumianej refleksji apokaliptycznej. Coraz liczniejsze są bowiem diagnozy schyłku cywilizacji zachodniej. Pisma machabejskie wynikają z przekonania, że istota europejskości ulega daleko idącej transformacji, zwiastującej rychły koniec tej cywilizacji.

40,00 zł 37,90 zł -2,10 zł
 • -1,00 zł
 • Nowy
Obecnie brak na stanie

Nauka a praktyki duchowe

Wiele badań wykazało, że praktyki duchowe i religijne sprawiają, iż ludzie są szczęśliwsi i zdrowsi. Badania naukowe potwierdzają siedem praktyk obecnych w większości religii: medytacja, wdzięczność, związek z naturą, relacje z przyrodą, rytuały, śpiew i pielgrzymka do świętych miejsc. Autor podsumowuje badania pokazując, co dzieje się z naszym ciałem i umysłem, gdy bierzemy w nich udział.

49,90 zł 48,90 zł -1,00 zł
 • -3,09 zł
 • Nowy
Obecnie brak na stanie

Spojrzenie w otchłań....

Wybitny neuropsychiatra usiłuje odkryć, co dzieje się w umysłach jego pacjentów.

Jak znaleźć przyczynę trapiących ich problemów? Czy winna jest trauma z przeszłości, zaburzenia chemicznej równowagi mózgu, czy może ukryty guz? Kiedy choremu pomoże rozmowa, a kiedy wskazane są elektrowstrząsy? Jak zmniejszyć liczbę samobójstw i co to ma wspólnego z pojemnością opakowań paracetamolu?

44,99 zł 41,90 zł -3,09 zł
 • -3,10 zł
W magazynie

Książka dla ludzi bogatych

Sięgając po Książkę dla ludzi bogatych, zaczynasz podróż przez świat pieniędzy, sławy, władzy i odwiecznych marzeń człowieka o lepszym życiu. Elegancka okładka, ciekawa szata graficzna i pełno ciekawostek ze świata i historii wszystko to sprawia, że Książka dla ludzi bogatych to ekskluzywna propozycja prezentowa, która uświetni dowolną domową biblioteczkę.

49,00 zł 45,90 zł -3,10 zł
 • -3,10 zł
Obecnie brak na stanie

Książka dla ludzi mądrych

Książka dla ludzi mądrych wprowadzi Cię w niezwykłą historię geniuszy, rozwoju ludzkiej myśli i powstawania nauki, a także skłoni Cię do refleksji na temat przyszłości człowieka. Elegancka okładka, ciekawa szata graficzna i pełno ciekawostek ze świata i historii wszystko to sprawia, że Książka dla ludzi mądrych to ekskluzywna propozycja prezentowa, która uświetni dowolną domową biblioteczkę.

49,00 zł 45,90 zł -3,10 zł
 • -3,10 zł
Obecnie brak na stanie

Bunt barbarzyńców. 105...

Czy cywilizacja zachodnia już upadła? A jeśli tak, to czy będzie w stanie się podnieść? Pytania te nurtują wielu ludzi, także wybitnego intelektualistę  prof. Wojciecha Roszkowskiego. Autor rozważał je już w skrzącym się imponującą erudycją dziele Roztrzaskane lustro, które stało się bestsellerem ubiegłego roku. Bunt barbarzyńców jest swoistą kontynuacją tamtej książki

69,00 zł 65,90 zł -3,10 zł
 • -2,10 zł
Obecnie brak na stanie

Nasz Wszechświat. Wszystko,...

Wszystko, co wiemy o Wszechświecie, wszystko, czego jeszcze musimy się dowiedzieć, a nawet więcej - właśnie o tym opowiada książka wybitnej brytyjskiej astrofizyk Jo Dunkley, która łączy swoją wiedzę z ogromnym talentem pisarskim.

43,00 zł 40,90 zł -2,10 zł
 • -5,00 zł
Obecnie brak na stanie

Historia naszej świadomości

Słynny neurobiolog Joseph LeDoux zgłębia historię naturalną życia na Ziemi, prezentując nowe spojrzenie na podobieństwa między nami a naszymi przodkami z zamierzchłych czasów. Ten zajmujący przegląd całej ewolucji ziemskiej rzuca nowe światło na to, jak ewoluowały układy nerwowe u zwierząt, jak kształtował się mózg i co to znaczy być człowiekiem.

69,90 zł 64,90 zł -5,00 zł
 • -3,00 zł
W magazynie

Uchwycić przemijanie

Jednym z najbardziej osobistych doświadczeń człowieka jest doświadczenie zanurzenia w strumień czasu. Michał Heller przedstawia zagadnienie czasu w perspektywie historycznej mając na uwadze dzisiejszy stan nauk: matematyki, fizyki i kosmologii.

39,90 zł 36,90 zł -3,00 zł