Nauka

Nauka

Aktywne filtry

 • -2,09 zł
 • Nowy
W magazynie

Ból. Mózg, opioidy i...

Dlaczego ból pozostaje dla medycyny zagadką? Organem, który odpowiada za ból, jest mózg, a na stopień odczuwania bólu wpływ ma nie tylko skala obrażeń – ważne są też nasze emocje, charakter i płeć. Zagadki, jakie stawia przed medycyną ból, są tak skomplikowane, że w walce z nim sięgano po różne środki farmakologiczne. 

44,99 zł 42,90 zł -2,09 zł
 • -3,00 zł
 • Nowy
Obecnie brak na stanie

Pytania z Kosmosu. Kim...

Nasze rozumienie Wszechświata zmienia się w rewolucyjny sposób. Neil DeGrasse Tyson w intrygujący sposób przymierza najnowsze koncepcje astrofizyczne do odwiecznych pytań filozoficznych: skąd się wzięliśmy; czy jesteśmy sami; skąd wiemy to, co wiemy?

59,90 zł 56,90 zł -3,00 zł
 • -4,00 zł
 • Nowy
Obecnie brak na stanie

Jak scena stała się...

Wewnętrzna doskonałość teorii względności do dziś zachwyca nie tylko fizyków, ale i filozofów. Autor ukazuje drogę, jak w matematycznych zawiłościach tej teorii doszukać się głębokich problemów filozoficznych, i przekonać się, że to nie tylko hermetyczna gra matematycznych symboli, ale oryginalny produkt ludzkiego geniusz.

59,90 zł 55,90 zł -4,00 zł
 • -4,00 zł
W magazynie

Jak się uczymy? Dlaczego...

Odkrywcze spojrzenie na badania nad fenomenalnymi zdolnościami mózgu do nauki

Sięgając do najnowszych odkryć z zakresu informatyki, neurobiologii, psychologii poznawczej i pedagogiki, Stanislas Dehaene prezentuje, jak naprawdę przebiega proces nauki oraz w jaki sposób można maksymalnie wykorzystać a nawet wzmocnić algorytmy mózgu do uczenia się.

69,90 zł 65,90 zł -4,00 zł
 • -2,00 zł
Obecnie brak na stanie

Z czego zrobiony jest świat

Autorka zabiera nas w fascynującą podróż po świecie pierwiastków. W bardzo przystępny i dowcipny sposób opowiada, jak złoto, żelazo, aluminium, węgiel czy wapń wpłynęły na naszą historię oraz rozwój cywilizacji. Nie musicie obawiać się nudnego wykładu. Entuzjazm i pasja, z jaką Anja Ryne opisuje wszechświat, udziela się czytelnikowi już po pierwszych stronach jej książki.

39,90 zł 37,90 zł -2,00 zł
 • -2,10 zł
Obecnie brak na stanie

Pisma machabejskie. Religia...

Książka ta wpisuje się w nurt szeroko rozumianej refleksji apokaliptycznej. Coraz liczniejsze są bowiem diagnozy schyłku cywilizacji zachodniej. Pisma machabejskie wynikają z przekonania, że istota europejskości ulega daleko idącej transformacji, zwiastującej rychły koniec tej cywilizacji.

40,00 zł 37,90 zł -2,10 zł
 • -1,00 zł
Obecnie brak na stanie

Nauka a praktyki duchowe

Wiele badań wykazało, że praktyki duchowe i religijne sprawiają, iż ludzie są szczęśliwsi i zdrowsi. Badania naukowe potwierdzają siedem praktyk obecnych w większości religii: medytacja, wdzięczność, związek z naturą, relacje z przyrodą, rytuały, śpiew i pielgrzymka do świętych miejsc. Autor podsumowuje badania pokazując, co dzieje się z naszym ciałem i umysłem, gdy bierzemy w nich udział.

49,90 zł 48,90 zł -1,00 zł
 • -3,09 zł
Obecnie brak na stanie

Spojrzenie w otchłań....

Wybitny neuropsychiatra usiłuje odkryć, co dzieje się w umysłach jego pacjentów.

Jak znaleźć przyczynę trapiących ich problemów? Czy winna jest trauma z przeszłości, zaburzenia chemicznej równowagi mózgu, czy może ukryty guz? Kiedy choremu pomoże rozmowa, a kiedy wskazane są elektrowstrząsy? Jak zmniejszyć liczbę samobójstw i co to ma wspólnego z pojemnością opakowań paracetamolu?

44,99 zł 41,90 zł -3,09 zł
 • -3,10 zł
Obecnie brak na stanie

Książka dla ludzi bogatych

Sięgając po Książkę dla ludzi bogatych, zaczynasz podróż przez świat pieniędzy, sławy, władzy i odwiecznych marzeń człowieka o lepszym życiu. Elegancka okładka, ciekawa szata graficzna i pełno ciekawostek ze świata i historii wszystko to sprawia, że Książka dla ludzi bogatych to ekskluzywna propozycja prezentowa, która uświetni dowolną domową biblioteczkę.

49,00 zł 45,90 zł -3,10 zł