Nauka

Nauka

Pokazano 1-9 z 40 pozycji

Aktywne filtry

Mini wykłady o maxi sprawach
 • Nowy
Obecnie brak na stanie

Mini wykłady o maxi sprawach

Znakomity filozof, zajmuje się w swoich mini wykładach zagadnieniami z pozoru mało filozoficznymi: sławą, podróżami, długami, zabobonami, terroryzmem i... nic nierobieniem. Przenikliwość i poczucie humoru autora pozwalają mu na zaskakujące i celne obserwacje dotyczące zarówno życia codziennego, jak i odwiecznych praw ludzkiej natury, gwarantują chwilę refleksji.

49,99 zł
Kołakowski i poszukiwanie pewności
 • -3,00 zł
 • Nowy
W magazynie

Kołakowski i poszukiwanie...

Autor przekonuje, że przez całe życie to myśl religijna stanowiła jądro refleksji Kołakowskiego. Jego ojczyzną duchową był świat XVII-wiecznych mistyków, a nie XX-wiecznych rewolucjonistów czy liberalnych demokratów. Kołakowski przechodzi od prób zbudowania moralnej pewności na samym człowieku do uznania, iż potrzebuje on zewnętrznego, transcendentnego oparcia dla etyki.

49,99 zł 46,99 zł -3,00 zł
Taniec życia
 • -3,00 zł
 • Nowy
Obecnie brak na stanie

Taniec życia.  Jak stajemy...

 Skąd pojedyncza zapłodniona komórka jajowa wie, jak w toku rozwoju wytworzyć biliony różnych komórek składających się na ciało człowieka? Ta książka daje ci o wiele więcej niż odpowiedź - to opowieść w najlepszym tego słowa znaczeniu. Autorzy prowadzą nas przez swoje naukowe życie, łącząc ekscytującą dziedzinę biologii XXI wieku z osobistą podróżą po najnowocześniejszych rubieżach nauki.

49,99 zł 46,99 zł -3,00 zł
Bogowie Grecji
 • -4,10 zł
 • Nowy
W magazynie

Bogowie Grecji. Obraz...

Walter F. Otto, znakomity znawca tematu, oprowadza nas po świecie wierzeń starożytnych Greków i filozoficznych podstawach europejskiej kultury. Malując piórem portrety poszczególnych bóstw olimpijskich, jednocześnie zachęca do głębszej refleksji nad istotą relacji człowiek – bóstwo. 

69,00 zł 64,90 zł -4,10 zł
Nie strach się bać
 • -3,00 zł
Obecnie brak na stanie

Nie strach się bać

Potwory pod łóżkiem, pierwszy dzień w nowej szkole, udział w zawodach sportowych wszystko to może wywoływać u dziecka lęki, obawy, niepokoje. Bezradni rodzice nie wiedzą, jak pomóc przestraszonemu dziecku zacząć odczuwać nieskrępowaną radość dzieciństwa. Autor przedstawia specjalny zestaw mądrych i skutecznych strategii na oswajanie lęków.

44,90 zł 41,90 zł -3,00 zł
Co pożera wszechświat? I inne zagadki kosmosu
 • -3,00 zł
Obecnie brak na stanie

Co pożera wszechświat? I...

Choć dzięki postępom fizyki i astronomii potrafimy prześledzić życie i śmierć gwiazd, usłyszeć drgania czasoprzestrzeni i dostrzec łunę Wielkiego Wybuchu, kosmos wciąż kryje przed nami wiele tajemnic.

49,90 zł 46,90 zł -3,00 zł
Wolna wola. Czy jesteśmy odpowiedzialni za nasze czyny?
 • -3,00 zł
Obecnie brak na stanie

Wolna wola. Czy jesteśmy...

Dwóch znakomitych filozofów ściera się w epistolarnej dyskusji o tym, czy jesteśmy kukiełkami na linkach przypadku, czy mamy życie pod niejaką choćby kontrolą. Sceptycznie spoglądający na ideę wolnej woli Caruso spotyka się z reprezentującym pogląd przeciwny Dennettem

49,90 zł 46,90 zł -3,00 zł
Nadzwyczajny mózg
 • -3,00 zł
Obecnie brak na stanie

Nadzwyczajny mózg

Pięć kroków do usprawnienia systemu operacyjnego twojego mózgu.

Nasz mózg to potężne narzędzie, dzięki któremu możemy zrobić wszystko i stać się tym, kim chcemy. Większość z nas nie potrafi jednak w pełni wykorzystać jego potencjału. 

49,90 zł 46,90 zł -3,00 zł
Kosmos
Dziesięć rzeczy, które należy o nim wiedzieć
 • -3,00 zł
Obecnie brak na stanie

Kosmos. Dziesięć rzeczy...

Ta książka jest dla każdego, kto chce łatwo zrozumieć podstawy naszego niezwykłego, rozszerzającego się wszechświata. Autorka opowiada o grawitacji i do czego ona służy, o początkach, czyli o Wielkim Wybuchu, o nieuchwytnej ciemnej materii i nie mniej uchwytnej antymaterii. Zastanawia się też, czy istnieje życie poza naszą planetą i dlaczego w nocy niebo jest czarne.

39,90 zł 36,90 zł -3,00 zł