Popularno naukowe

Popularno naukowe

Pokazano 1-9 z 38 pozycji

Aktywne filtry

 • -5,00 zł
 • Nowy
Obecnie brak na stanie

Słownik ortograficzny

Słownik ortograficzny zawiera 60.000 haseł opracowanych z najwyższą merytoryczną starannością, jest w pełni zgodny z najnowszymi normami języka polskiego. Znajduje się tutaj szeroki wybór haseł, w tym m.in. nazwiska, nazwy geograficzne i słownictwo najnowsze. 

49,90 zł 44,90 zł -5,00 zł
Słownik wyrazów obcych
 • -1,00 zł
 • Nowy
Obecnie brak na stanie

Słownik wyrazów obcych

Zadaniem tego Słownika Wyrazów Obcych jest sprostanie wymaganiom możliwie najszerszej grupy Czytelników ze specjalnym uwzględnieniem uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Autorzy Słownika skoncentrowali się na słowach obcego pochodzenia, które pojawiają się na lekcjach języka polskiego, historii, biologii, geografii, matematyki oraz wszystkich pozostałych przedmiotów.

27,95 zł 26,95 zł -1,00 zł
Słownik polsko-angielski angielsko-polski
 • -4,10 zł
 • Nowy
Obecnie brak na stanie

Słownik angielsko-polski,...

Słownik angielsko-polski, polsko-angielski to w dzisiejszych czasach publikacja niezbędna w każdym domu. Słownik zawierający ponad 90 000 haseł, zwrotów i znaczeń, rozszerzony o dwa funkcjonalne dodatki - zasady gramatyki angielskiej oraz rozmówki polsko-angielskie. Największym atutem słownika jest uproszczona wymowa podana przy każdym haśle, co czyni tę książkę absolutnie wyjątkową na rynku.

47,00 zł 42,90 zł -4,10 zł
Słownik matematyka
 • Nowy
Obecnie brak na stanie

Słownik matematyka

Słownik matematyka to najlepszy słownik dla uczniów, którzy poszukują przystępnie zaprezentowanych wiadomości z zakresu matematyki. Słownik jest dostosowany do podstawy programowej - zawiera wszystkie informacje wymagane w szkole. Przystępny język, diagramy, rysunki, schematy oraz tabele pozwalają szybciej zapamiętać materiał.

17,99 zł
Psychologia dla początkujących
 • -3,00 zł
 • Nowy
Obecnie brak na stanie

Psychologia dla początkujących

Dla wszystkich chcących wiedzieć, jakie mechanizmy nami kierują. Dla każdego, kto szuka odpowiedzi na pytania: dlaczego się różnimy, czym jest pamięć, jak powstają wspomnienia, i wiele, wiele innych. Książka pełna ciekawych eksperymentów wyjaśniających tajniki ludzkich wyborów. Po jej przeczytaniu inaczej spojrzysz na otaczający świat i siebie.

44,90 zł 41,90 zł -3,00 zł
Psychologia rozwoju narodów
 • Nowy
Obecnie brak na stanie

Psychologia rozwoju narodów

Książka traktuje o społecznościach, ich poczuciu przynależności do konkretnego narodu, a także wykazuje, jak zmienia się rzeczywistość. Autor skupia się na różnych aspektach, w tym na nauce i sztuce. Według niego, na charakter narodowy ogromny wpływ wywiera historia. Mowa tu też o terroryzmie, który, mimo przemian i postępu, wciąż jest obecny w społeczeństwach. 

16,00 zł
Psychologia pieniędzy
 • -4,10 zł
 • Nowy
Obecnie brak na stanie

Psychologia pieniędzy

Umiejętne obchodzenie się z pieniędzmi wcale nie zależy wyłącznie od tego, co wiesz. Ważniejsze jest to, jak się zachowujesz. W Psychologii pieniędzy Morgan Housel - wielokrotnie nagradzany autor - przedstawia 19 krótkich historii, w których opisuje różne dziwne sposoby myślenia o pieniądzach, a także uczy, jak lepiej zrozumieć jeden z najważniejszych tematów w naszym życiu.

49,00 zł 44,90 zł -4,10 zł
Mini wykłady o maxi sprawach
 • Nowy
Obecnie brak na stanie

Mini wykłady o maxi sprawach

Znakomity filozof, zajmuje się w swoich mini wykładach zagadnieniami z pozoru mało filozoficznymi: sławą, podróżami, długami, zabobonami, terroryzmem i... nic nierobieniem. Przenikliwość i poczucie humoru autora pozwalają mu na zaskakujące i celne obserwacje dotyczące zarówno życia codziennego, jak i odwiecznych praw ludzkiej natury, gwarantują chwilę refleksji.

49,99 zł