Kategorie

Popularnonaukowe

Popularnonaukowe

Aktywne filtry

Nie strach się bać
 • -3,00 zł
 • Nowy
Obecnie brak na stanie

Nie strach się bać

Potwory pod łóżkiem, pierwszy dzień w nowej szkole, udział w zawodach sportowych wszystko to może wywoływać u dziecka lęki, obawy, niepokoje. Bezradni rodzice nie wiedzą, jak pomóc przestraszonemu dziecku zacząć odczuwać nieskrępowaną radość dzieciństwa. Autor przedstawia specjalny zestaw mądrych i skutecznych strategii na oswajanie lęków.

44,90 zł 41,90 zł -3,00 zł
Odczuwanie i poznawanie
 • -3,00 zł
 • Nowy
W magazynie

Odczuwanie i poznawanie....

Jak powstaje świadomość? W jaki sposób biologiczne procesy zachodzące w naszym organizmie przekształcają się w treści umysłu i subiektywne odczucia? Czy emocje są przeciwieństwem myślenia? Dlaczego słabością robotów jest brak kruchego ciała?

49,90 zł 46,90 zł -3,00 zł
Nauka czytania w myślach
 • -3,00 zł
W magazynie

Nauka czytania w myślach

Czy można odczytać myśli, skanując mózg? Co neuroobrazowanie mówi o podejmowaniu decyzji, przestępstwach czy chorobach psychicznych? Czy powinniśmy się obawiać, że specjaliści od marketingu będą wykorzystywać obrazy mózgu, aby efektywniej sprzedawać nam swoje towary?

49,90 zł 46,90 zł -3,00 zł
 • -3,00 zł
Obecnie brak na stanie

Światło i zaczyn

Biskup Joseph E. Strickland jest dziś jednym z najodważniejszych przywódców Kościoła w Stanach Zjednoczonych. Wykorzystuje wszelkie sposoby, także media społecznościowe, by dotrzeć do innych ze słowem Chrystusa. Pokazuje, że odnowa Kościoła w ateizującym się świecie musi rozpocząć się od wiernych, którzy poważnie podchodzą do wiary. 

29,90 zł 26,90 zł -3,00 zł
 • -3,00 zł
Obecnie brak na stanie

Tajemnica mechanizmów ewolucji

Czy darwinowska teoria ewolucji jest rzeczywiście największym osiągnięciem w historii nauki a może nawet najbardziej twórczą i ekspansywną ideą, jaka kiedykolwiek pojawiła się w umyśle człowieka? Tajemnica mechanizmów ewolucji w sposób zrozumiały przedstawia krytyczne studium literatury z zakresu biologii ewolucyjnej.

34,90 zł 31,90 zł -3,00 zł
Historia szachów w 50 ruchach
 • -4,10 zł
Obecnie brak na stanie

Historia szachów w 50 ruchach

Szachy są jedną z nielicznych gier o zasięgu globalnym. Aby poznać ich historię, trzeba sięgnąć do korzeni i cofnąć się w czasie. Gra przeszła 1500-letnią ewolucję ściśle splecioną z przełomowymi zmianami kulturowymi, politycznymi i religijnymi w dziejach ludzkości.

57,00 zł 52,90 zł -4,10 zł
Nowa teoria czasu. Punkt Janusa
 • -3,00 zł
Obecnie brak na stanie

Nowa teoria czasu. Punkt...

Wszechświat widziany oczami Barboura nie jest osuwaniem się w degradację i Wielkie Otępienie, a wielkim stawaniem się, dążeniem ku pięknu. W wyjątkowej, naukowej, ale też zaskakująco osobistej książce Barbour zdaje relację z trwającego blisko pół wieku procesu budowania teorii, która podsuwa odpowiedź na pytanie o naturę czasu. 

79,90 zł 76,90 zł -3,00 zł
W zakamarkach mózgu
 • -2,00 zł
Obecnie brak na stanie

W zakamarkach mózgu

 

Zbiór intrygujących esejów autorstwa należących do światowej czołówki neuronaukowców, zawierający analizy dziwnych i sprzecznych z intuicją aspektów funkcjonowania ludzkiego mózgu.

Autorzy poruszyli całą gamę interesujących tematów, od osobowości przez percepcję, uczenie się i piękno po miłość i seks, a nawet co neuronauka może powiedzieć o marketingu i reklamie. 

49,90 zł 47,90 zł -2,00 zł
Natura umysłów. Jak zrozumieć świadomość
 • -3,00 zł
W magazynie

Natura umysłów. Jak...

 

Wybitny filozof Daniel C. Dennett, poszukując odpowiedzi na pytania o naturę naszego umysłu, łączy idee z zakresu filozofii, sztucznej inteligencji i neurobiologii. Starając się zrozumieć świadomość, stawia szereg intrygujących, a czasem wręcz niepokojących pytań. Czy możemy wiedzieć, co naprawdę dzieje się w umyśle innego człowieka?  

49,90 zł 46,90 zł -3,00 zł