Teologia

Teologia

Aktywne filtry

Pochwała cierpliwości
  • -5,00 zł
W magazynie

Pochwała cierpliwości

Czy zastanawiałeś się kiedyś, skąd się bierze niecierpliwość? Czy wiesz, że nie zawsze wynika ona ze zmęczenia? Chcąc się wyleczyć z braku cierpliwości lub poczynić choćby niewielki krok w tym kierunku, trzeba najpierw poznać jego przyczynę.

24,90 zł 19,90 zł -5,00 zł
Cztery mistyczki pod jednym dachem
  • -5,00 zł
W magazynie

Cztery mistyczki pod jednym...

Jest takie miejsce naznaczone szczególną obecnością Boga, klasztor mniszek w Helfcie. Właśnie tam w XIII wieku mieszkały wspólnie cztery wielkie mistyczki. Dwie Gertrudy i dwie Mechtyldy dostały od Niego zadanie przekazania światu nabożeństwa do Jego Przenajświętszego Serca.

24,90 zł 19,90 zł -5,00 zł
Modlitwa mistyczna
  • -10,00 zł
W magazynie

Modlitwa mistyczna - św....

Symeon Nowy Teolog (949 –1022) był mistykiem, poetą i teologiem bizantyńskim. Niektóre z jego pism zostały włączone do Filokalii, zbioru wczesnych autorów na temat modlitwy serca.

Z pism wyłania się niesłychanie bogata osobowość Symeona. Chrystus - człowiek i Bóg jest w samym sercu myśli Symeona, tak jak i jego życia.

34,90 zł 24,90 zł -10,00 zł
Historia ateizmu
  • -4,10 zł
Obecnie brak na stanie

Historia ateizmu

Lektura pozwoli zapoznać się nie tylko z procesem przemian postaw w najszerszym sensie ateistycznych, lecz także z ich subtelną analizą, która wydobywa niuanse ich historycznego i filozoficznego zróżnicowania. Minois nie stroni też od diagnozy obecnego stanu ateizmu. 

76,00 zł 71,90 zł -4,10 zł
Historia raju
  • -4,10 zł
Obecnie brak na stanie

Historia raju

Umiejscowienie ziemskiego raju przez wieki wcale nie było jasne. Rajski ogród miał się znajdować na Dalekim Wschodzie, w Afryce, a w czasach odkrywania Ameryk nawet w Ameryce Południowej, by po tych wędrówkach osiąść w regionie Mezopotamii. 

58,00 zł 53,90 zł -4,10 zł
Traktat o historii religii
  • -4,10 zł
Obecnie brak na stanie

Traktat o historii religii

Imponująca bogactwem materiału prezentacja faktów religijnych, czyli tego, z czego składa się sfera sacrum jako odróżniona od sfery profanum. Autor nie bada zjawisk religijnych w perspektywie historycznej, lecz ogranicza się do omawiania ich jako takich, to znaczy jako hierofanii, sytuacji doświadczania sacrum. 

70,00 zł 65,90 zł -4,10 zł
Dogmat i metoda
  • -6,10 zł
Obecnie brak na stanie

Dogmat i metoda

Dogmaty postrzega się często jako swego rodzaju ograniczenie, które uniemożliwia rozwój i krępuje wolność myśli. Jest jednak zgoła odwrotnie. Pomagają one ukierunkować myślenie, a ponadto są hermeneutycznym kluczem do odczytywania rzeczywistości ludzkiej.

99,00 zł 92,90 zł -6,10 zł
  • -4,10 zł
Obecnie brak na stanie

Krótka historia teologii...

Pasjonująca podróż po wiekach teologii chrześcijańskiej

Pierwsze na rynku polskim jednotomowe wydanie tak obszernego, a zarazem przystępnego przewodnika po dziejach teologii chrześcijańskiej. Autor, uznany niemiecki teolog, odkrywa przed czytelnikami zarówno jasne, jak i ciemne karty historii Kościoła. 

Najlepsza książką teologiczną o charakterze wprowadzenia do teologii dogmatycznej.

59,00 zł 54,90 zł -4,10 zł
  • -3,00 zł
Obecnie brak na stanie

Gdy rozerwą się więzy...

Na co dzień jesteśmy spętani więzami czasu. Dzień goni za dniem, chwila goni za chwilą. Nawet krótki wypoczynek upycha się gdzieś między obowiązkami. A kazanie – wysłuchane lub przeczytane – rozrywa ten napięty ciąg i kieruje myśl do obszarów, nad którymi czas nie ma takiej władzy.

44,90 zł 41,90 zł -3,00 zł