• -24,90 zł

Wypalenie zawodowe

ks.Jarosław Tomaszewski, Agnieszka Wielgus

Autorzy, psycholog i ksiądz, opisują przyczyny, przebieg i skutki wypalenia zawodowego. Zamieszczają też sporo pomocy: propozycje i wskazówki do osobistej modlitwy, ćwiczenia psychologiczne oraz zaproszenie do krótkiej autorefleksji. ...

29,90 zł
5,00 zł Zniżka 24,90 zł
Brutto

Obecnie brak na stanie

Ilość

 

Bezpieczne Płatności dzięki PayPal i Dotpay

 

Darmowa dostawa od 129 złotych

 

Jesteśmy Dla Was od poniedziałku do piątku 8:00-16:00

Czym jest wypalenie zawodowe? Kiedy nam grozi? Czy chcesz go unikną? Jeśli tak, to ta książka jest dla Ciebie!

Autorzy, psycholog i ksiądz, opisują przyczyny, przebieg i skutki wypalenia zawodowego. Zamieszczają też sporo pomocy do samodzielnej pracy – propozycje i wskazówki do osobistej modlitwy, ćwiczenia psychologiczne oraz zaproszenie do krótkiej autorefleksji.

Spojrzenia psychologa oraz księdza uzupełniają się wzajemnie. W obu częściach książki znajdują się rozdziały o takich samych tytułach: być sobą, być w relacjach, być w pracy i być twórczym. Tym, co je różni od siebie, jest perspektywa, inne spojrzenie na ten sam problem, czyli wypalenie zawodowe.

Wszystko to ma pomóc w lepszym poznaniu siebie i zachowaniu równowagi między aktywnością a odpoczynkiem. Człowiek, który naprawdę jest w kontakcie ze sobą, z Bogiem i bliźnimi, który jest  twórczy w pracy, nie tracąc relacji z otoczeniem i nie czyniąc z aktywności bożka, ma szansę uniknąć wypalenia zawodowego. To nie wszystko – ktoś taki ma też okazję być przyzwoitym człowiekiem. Tego życzymy naszym Czytelnikom, mając nadzieję, że nasza książka stanie się skromną pomocą w profilaktyce wypalenia i stawaniu się lepszym człowiekiem.

Ks. Jarosław Tomaszewski  – duszpasterz małżeństw oraz osób żyjących w związkach niesakramentalnych diecezji płockiej, doktorant teologii duchowości na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie, przez kilka lat duszpasterz emigrantów w irlandzkim Dublinie, publicysta i rekolekcjonista.

Agnieszka Wielgus – doktor nauk humanistycznych w zakresie psychologii, absolwentka KUL-u, nauczyciel akademicki i certyfikowany psychoterapeuta. Autorka i współautorka kilku pozycji książkowych, między innymi Edukacja do zdrowia psychospołecznego, Problemy człowieka w świetle psychologii, Szkice z psychologii społecznej oraz kilkudziesięciu artykułów. Adiunkt w Szkole Wyższej im. P. Włodkowica w Płocku i nauczyciel akademicki w Podyplomowym Studium Duchowości przy PWT Bobolanum w Warszawie. Ma prywatną praktykę terapeutyczną w Płocku i Warszawie. Zaangażowana w towarzyszenie rekolektantom podczas odprawiania ćwiczeń duchowych św. Ignacego Loyoli.

M1017

Opis

ISBN:
9788375955132
Okładka:
Oprawa miękka
Wymiary:
140 x 202 mm
Ilość stron:
204
Rok wydania:
2013
Wydawca:
Wydawnictwo M

Specyficzne kody

Komentarze

Napisz swoją opinię

Wypalenie zawodowe

Autorzy, psycholog i ksiądz, opisują przyczyny, przebieg i skutki wypalenia zawodowego. Zamieszczają też sporo pomocy: propozycje i wskazówki do osobistej modlitwy, ćwiczenia psychologiczne oraz zaproszenie do krótkiej autorefleksji. ...

Napisz swoją opinię