- -105,00 zł

Jaromir Kwiatkowski, Beata Romanowicz
Dzwony towarzyszyły człowiekowi od tysiącleci. Za kolebkę dzwonów uważana jest Azja, ale pierwsze zapisy o ich obecności w Europie pochodzą jeszcze z okresu starożytnego.
W magazynie
Bezpieczne Płatności dzięki PayPal i Dotpay
Darmowa dostawa od 129 złotych
Jesteśmy Dla Was od poniedziałku do piątku 8:00-16:00
Dzwony towarzyszyły człowiekowi od tysiącleci. Za kolebkę dzwonów uważana jest Azja, ale pierwsze zapisy o ich obecności w Europie pochodzą jeszcze z okresu starożytnego. Na przestrzeni wieków pełniły różne funkcje, z których najważniejsze były zawsze dwie: religijna (zwoływanie wiernych do modlitwy) i sygnalizacyjna (mająca na celu zwrócenie uwagi na różne wydarzenia, często dramatyczne, czy wręcz tragiczne – jak nadchodzenie kataklizmów, czy obwieszczenie czyjejś śmierci). Istotę tej symboliki dobrze określa inskrypcja na jednym z dzwonów: „Żywych zwołuję, umarłych opłakuję, nawałnicę rozpędzam”. Myśląc o dzwonach, często koncentrujemy się na ich głosie – niejednokrotnie pięknym, głębokim, poruszającym i słyszalnym z odległości wielu kilometrów. Nie zapominajmy jednak, że umieszczone na dzwonach inskrypcje to często poezja wysokiej próby, czy wręcz „pisana księga naszych dziejów”. Dzwony to również często arcydzieła sztuki ludwisarskiej. Można się o tym przekonać oglądając zawarte w niniejszym albumie fotografie dzwonów z całego świata oraz poznać tajniki ich powstawania. Co więcej, wyjątkową gratkę dla czytelników stanowią kody QR pozwalające usłyszeć ich niepowtarzalne brzmienie.
W Polsce dzwony rozpowszechniły się wraz z rozwojem chrześcijaństwa. Zaczęły funkcjonować na wieżach kościołów i już wtedy były spersonifikowane; łączyły się jednoznacznie z Bogiem chrześcijańskim, wzywając wiernych do świątyni. Uważano, że wszędzie tam, gdzie dociera ich dźwięk, ziemia jest oddana Bogu. Szybko upowszechniła się świadomość, że dzwon to coś więcej niż instrument, przedmiot, którym można zasygnalizować jakieś zdarzenie. To głos Boga wzywający do modlitwy.
Wyjątkowy album „Dzwon to głos Boga” to pięknie ilustrowane, stanowiące gratkę dla miłośników historii i sztuki dzieło. Ukazuje nie tylko przykłady urzekających arcydzieł ludwisarskich oraz wspaniałych dzwonnic z całego świata, ale również szczegółowo opisuje proces powstawania tych wyjątkowych instrumentów. W książce można przeczytać fascynującą historię rodziny Felczyńskich, która od pokoleń zajmuje się wytwarzaniem dzwonów. Interesującą część albumu stanowi rozdział ukazujący w pewnym sensie korespondencję sztuk, a mianowicie wpływ ludwisarskich wytworów na dzieła słynnych pisarzy i poetów (Edgar Alan Poe, Victor Hugo, Kazimierz Przerwa-Tetmajer, Leopold Staff).
Album prezentuje wybrane arcydzieła malarskie ze skarbów zgromadzonych w Muzeach Watykańskich. Jego autor, wybitny historyk sztuki i wieloletni dyrektor Muzeów, jak nikt potrafił dokonać atrakcyjnego wyboru dzieł do prezentacji i zadbać o bogaty komentarz rzeczowy.
Wiara w anioły nie wynika z przesądów ani zabobonów, lecz jest silnie ugruntowana i poparta autorytetem Pisma Świętego. Wiele jest też na co dzień przykładów interwencji anielskiej w ludzkie sprawy. Sam Autor podkreśla, że kiedyś sam doświadczył realnej pomocy swojego Anioła Stróża, który uratował mu życie.
Album z kolorowymi zdjęciami.
Album Historia muzyki to bogato ilustrowane kompendium wiedzy na temat muzyki klasycznej.
Dziś Jezus zamieszkał w mym sercu,
Zszedł z wysokiego nieba...
św. Faustyna Kowalska
Prezentowany album to wyjątkowa Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej i Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Starannie wydany, zawiera piękne ilustracje i modlitwy. Idealny prezent zarówno dla dziewczynki, jak i dla chłopca.
Wyjątkowa publikacja wydana z okazji setnej rocznicy powołania Ignacego Jana Paderewskiego na premiera Rzeczypospolitej Polskiej.
Zestaw trzech albumów poświęconych wybitnym politykom II Rzeczypospolitej - Ignacemu Paderewskiemu, Józefowi Piłsudskiemu i Ignacemu Mościckiemu. Ta patriotyczna trylogia objęta została eleganckim etui, które będzie się znakomicie prezentować w każdej biblioteczce.