• -3,00 zł
Położna. O mojej cioci Stanisławie Leszczyńskiej

Położna. O mojej cioci Stanisławie Leszczyńskiej

  • ISBN : 9788380536456
  • Okładka : twarda
  • Wymiary : 165 x 215 mm
  • Ilość stron : 320

Autentyczna opowieść o położnej z obozu w Auschwitz - biografia Stanisławy Leszczyńskiej stworzona przez członka rodziny to jedna z ciekawszych i z pewnością bardziej poruszających lektur ostatnich miesięcy.

51,90 zł 54,90 zł

Najniższa cena produktu 51,90 zł z dnia 26.03.2023

Darmowa wysyłka od 129,00 zł

Historia kobiety, która nieprawdopodobne połączenie zagłady i nowego życia znała jak nikt inny. Poznaj jeden z najtrudniejszych zawodów tamtych czasów i sięgnij po książkę "Położna. O mojej cioci Stanisławie Leszczyńskiej".

Autentyczna opowieść o położnej z obozu w Auschwitz - biografia Stanisławy Leszczyńskiej stworzona przez członka rodziny to jedna z ciekawszych i z pewnością bardziej poruszających lektur ostatnich miesięcy.

II wojna światowa. Obóz koncentracyjny w Auschwitz. Ponad milion więźniów, a wśród nich... ciężarne kobiety. To wbrew pozorom one czuły największy strach o każde jutro. W tym całym tragicznym otoczeniu znalazł się jednak ich anioł stróż - do dziś wspominana jako "Święta Matka" więźniarek, czyli Stanisława Leszczyńska.

Kobieta przez całe swoje życie oddawała się swojej pracy - odbierała porody i zajmowała się najmniejszymi, bezbronnymi istotami, którym przyszło urodzić się w tak brutalnym miejscu. Mimo swoich bohaterskich czynów w żaden sposób nie szczyciła się heroizmem - pozostawia dawne wydarzenia w przeszłości, pozwalając im jedynie na zapisanie się na kartach historii i odejście w zapomnienie. Skromna, pokorna, pełna miłości i szacunku do drugiego człowieka - taka właśnie była Stanisława Leszczyńska.

Książka "Położna. O mojej cioci Stanisławie Leszczyńskiej" powstała dzięki Marii Stachurskiej - początkującej pisarce, którą spotkał zaszczyt bycia krewnym bohaterki z Auschwitz. Choć jak sama autorka przyznaje, osobiście nie znała swej cioci zbyt dobrze (zmarła, gdy Stachurska miała zaledwie 16 lat) - doskonale wiedziała, że świat współczesny musi poznać kobietę, która dla więźniów w Auschwitz często była ostatnią nadzieją.

Biografia o położnej z Oświęcimia to zbiór dokumentów i wszelkiego rodzaju zapisków rodzinnych o życiu Leszczyńskiej. Książka jest przepełniona faktami i historiami z życia w Auschwitz, ale przede wszystkim ukazuje sylwetkę ciepłej i niezwykle skromnej kobiety, która stała się bohaterką dla wielu.

K03968

Opis

ISBN
9788380536456
Okładka
twarda
Wymiary
165 x 215 mm
Ilość stron
320
Dodaj opinię dla tego produktu
Loading...