- -10,00 zł

ks.Piotr Szweda MS
Pierwsza pełna monografia Adolfa Hyły. Jego Chrystus Miłosierny jest najbardziej znanym polskim obrazem na świecie, jednak o samym artyście niewiele wiadomo. Autor książki – doskonały historyk, archiwista i dokumentalista – to jednocześnie humanista wrażliwy na rozumienie artystycznych i religijnych aspektów dzieł, które wyszły z pracowni łagiewnickiego malarza.
Najniższa cena produktu 189,90 zł z dnia 05.02.2023
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni
Produkt dostępny na zamówienie
Bezpieczne Płatności dzięki PayPal i Dotpay
Darmowa dostawa od 129 złotych
Jesteśmy Dla Was od poniedziałku do piątku 8:00-16:00
Prezentowana książka autorstwa ks. dr. Piotra Szwedy, misjonarza saletyna, badacza, od kilkunastu lat zajmującego się życiem i twórczością Adolfa Hyły, w sposób obszerny, kompletny i unikalny na skalę światową prezentuje oeuvre artysty z krakowskich Łagiewnik, malarza Bożego Miłosierdzia. – abp Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski
Publikacja ks. Piotra Szwedy MS jest pierwszą pełną monografią Adolfa Hyły, jak się okazuje znanego, a właściwie nieznanego artysty. Paradoksem jest to, że to właśnie jego obraz Chrystus Miłosierny jest najbardziej znanym polskim obrazem na świecie, a o samym artyście i jego działalności było niewiele wiadomo. – dr hab. Irena Rolska, prof. KUL, Lublin
Ks. Piotr Szweda MS wykazał się doskonałym opanowaniem warsztatu historyka – solidnego badacza archiwisty i dokumentalisty, a jednocześnie humanisty wrażliwego na rozumienie artystycznych i religijnych aspektów dzieł, które wyszły z pracowni łagiewnickiego malarza. Dzięki temu powstało opracowanie naukowe bardzo ważne w obszarze badań nad polską sztuką XX w., w tym nad twórczością plastyczną w zakresie malarstwa religijnego oraz znaczenia tej sztuki w kształtowaniu szeroko rozumianej religijności. – prof. dr hab. Jan Wiktor Sienkiewicz, Toruń
ks. Piotr Szweda MS – historyk sztuki i teolog duchowości, kapłan ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów, doktor nauk humanistycznych w zakresie historii (Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie). W swych badaniach koncentruje się na duchowości saletyńskiej oraz ikonografii XIX i XX w., szczególnie twórczości malarza Adolfa Hyły. Jest autorem prac poświęconych: tajemnicy Bożego Miłosierdzia m.in. 101 pytań o Boże Miłosierdzie (współautor ks. Andrzej Witko, 2006), Obraz Miłosierdzia Bożego i jego tajemnica (współautor ks. Andrzej Witko, 2012), 1001 rzeczy o Miłosierdziu Bożym i św. Faustynie (współautor ks. Andrzej Witko, 2014); tematyce cierpienia: W ramionach cierpienia. Św. Teresa z Lisieux i św. Faustyna (2003), Dotyk cierpienia w życiu św. Teresy z Lisieux i św. Faustyny (2017); charyzmatowi saletyńskiemu: Orędzie Maryi z La Salette (2001) oraz twórcy obrazów Jezusa Miłosiernego w krakowskich Łagiewnikach: Adolf Hyła malarz w służbie Bożego Miłosierdzia (2009), Adolf Hyła. Malarz z Łagiewnik (2014). Napisał też libretto do oratorium o Matce Bożej Saletyńskiej: Maryjo, nie płacz już (2012) z muzyką Artura Żalskiego.
Jak to możliwe, że w wolnej Polsce śledztwo w sprawie ujawnienia wszystkich osób odpowiedzialnych za śmierć błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki trwa od ponad 20 lat i utknęło w martwym punkcie? Jak to się stało, że prezydent Aleksander Kwaśniewski wolał #&34;zaśpiewać i zatańczyć#&34;, niż stanąć przed Sejmową Komisją Śledczą? Odpowiedzi na te wszystkie pytania są zawarte w tej książce!
Ks. Jan Zieja – świadek XX wieku, całym życiem służył Bogu i człowiekowi. W trakcie drugiej wojny światowej pełnił funkcję naczelnego kapelana Szarych Szeregów. Asystował przy pierwszych zakonnych ślubach świętej Faustyny Kowalskiej i przyjął konspiracyjną przysięgę Witolda Pileckiego, a także prowadził rekolekcje, w których uczestniczył biskup Karol Wojtyła.
Rafael od pokoleń cieszy się niesłabnącą popularnością. Analizując jego prace - od młodzieńczych po ostatnie, stanowiące jego testament - możemy poznać cztery główne etapy w twórczości artysty: okres umbryjski pod kierunkiem Perugina, pobyt we Florencji pod urokiem Leonarda da Vinci, lata rzymskie z nowinkami Michała Anioła, a za pontyfikatu Leona X fascynację antykiem.
To książka o artyście i o człowieku. Książka warta przeczytania.
Pierwsza niezależna biografia artysty po jego śmierci.
Krzysztof Krawczyk był obecny na polskiej scenie muzycznej przez niemal sześćdziesiąt lat - jako członek zespołu Trubadurzy, a przez prawie pół wieku jako artysta solowy. Obdarzony niezwykłym barytonowym głosem piosenkarz wypromował wiele przebojów.
Benedykt XVI to jeden z największych papieży w historii Kościoła. Biografia pióra Josepha Pearce'a to niezapomniane spotkanie z tą wielką postacią. To szczera obrona słów i dzieł papieża Benedykta, będąca hołdem dla jego życia, spuścizny oraz dla jego przenikliwego intelektu i świętości. Jako obrońca wiary Joseph Ratzinger walczył niestrudzenie przeciwko dyktaturze relatywizmu i kulturze śmierci.
Książka przedstawia sylwetkę nowego papieża: jego życiorys i pierwsze papieskie wystąpienie – słowa wypowiedziane z balkonu bazyliki św. Piotra tuż po wyborze oraz homilie z okresu, kiedy był kardynałem.