- -7,00 zł
- Nowy

Książka jest zapisem rozmów z ojcem Thaddee, wspomnień o nim oraz apel Franciszka z Asyżu do całego świata.
Najniższa cena produktu 42,90 zł z dnia 03.02.2023
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni
W magazynie
Bezpieczne Płatności dzięki PayPal i Dotpay
Darmowa dostawa od 129 złotych
Jesteśmy Dla Was od poniedziałku do piątku 8:00-16:00
Książka przybliża postać franciszkanina polskiego pochodzenia ojca Thaddée Matury, autora licznych publikacji z dziedziny egzegezy i duchowości, zwłaszcza franciszkańskiej. Brał on czynny udział w odnowie posoborowej w swoim zakonie. Był znanym konferencjonistą, animatorem dni skupienia, rekolekcji, kapituł w różnych klasztorach i wspólnotach zakonnych, a także prelegentem sesji naukowych. Był wiernym naśladowcą świętego Franciszka.
W pierwszej części książki D. Gatti, dziennikarka francuska i franciszkanka świecka, znawczyni duchowości franciszkańskiej, przybliża biografię intelektualną i duchową
o. Thaddée oraz obszerne fragmenty jego dziennika duchowego. Druga część to ostatnia publikacja o. Matury pt. Wierzyć w Boga, aby wierzyć w człowieka. Apel Franciszka z Asyżu do całego świata, którą on sam określił tak: „Jest to testament i Franciszka, i też mój.”
W ostatniej części książki są przede wszystkim teksty związane ze śmiercią o. Thaddée w 2020 roku oraz bibliografia jego publikacji.
O. Thaddée Matura OFM (1922-2020), franciszkanin polskiego pochodzenia, członek kanadyjskiej prowincji Zakonu Braci Mniejszych, przez 53 lata mieszkał we Francji. Ukończył studia biblijne w Rzymie i Jerozolimie.
„Kto się boi Jana Pawła II?” to książka, która stawia ważne pytania: dlaczego w Kościele i poza nim są osoby, które kwestionują dorobek Świętego Papieża? Dlaczego marginalizuje się rolę, jaka odegrał Jan Paweł II w przeobrażeniu Kościoła i świata?
Książka Grzegorza Polaka Najbardziej lubił nasturcje wskazuje na nieznane fakty z życia Prymasa Wyszyńskiego i rozwija rzadko poruszane wątki z jego nauczania. Należą do nich m.in. stosunek do Żydów, pomoc udzielana Kościołowi na Wschodzie, czy działalność na rzecz jedności chrześcijan.
Gdy Jan Paweł II z kimś rozmawiał, choćby tylko przez kilka sekund, to właśnie tę osobę czynił bohaterem spotkania. Znana dziennikarka, watykanistka, oddaje więc głos bohaterom pontyfikatu Wielkiego Papieża. Autorce udało się namówić ich do wzruszających opowieści i wyznań, w których zdradzają szczegóły, jakich nie znajdziemy w żadnej dotychczasowej biografii.
„Kto się boi Jana Pawła II?” to książka, która stawia ważne pytania: dlaczego w Kościele i poza nim są osoby, które kwestionują dorobek Świętego Papieża? Dlaczego marginalizuje się rolę, jaka odegrał Jan Paweł II w przeobrażeniu Kościoła i świata?
Książka jest najlepszą i najbardziej kompletną biografią Adama Chmielowskiego - św. Brata Alberta. Wprowadza czytelnika w świat pełen zaskakujących, często dramatycznych i wymagających heroizmu wydarzeń. W zajmujący sposób kreśli zarówno duchowy wizerunek Świętego, jak i zwykłą jego codzienność
Zdumiewająca historia francuskich zakonnic, które w XIX wieku w imię swojej wiary opuściły klasztory i ruszyły w świat. W kornetach i z różańcami jako paszportami przepływały oceany, przemierzały dżungle i pustynie, aby dzielić życie rdzennych mieszkańców ze wszystkich kontynentów – czasami nawet zanim dotarli tam odkrywcy i kolonizatorzy.
Pamiętnik Tchnienie Ducha Świętego został napisany przez pustelniczkę i mistyczkę Mieczysławę Faryniak, która złączyła swoje życie z Dursztynem na prawie 50 lat. Pobyt w tej wiosce traktowała jako specjalną misję. Prowadziła w niej życie pustelnicze całkowicie oddana Bogu na modlitwie w radykalnym ubóstwie i prostocie. Równocześnie dzieliła z mieszkańcami ich codzienne trudy i radości.
Zdumiewająca historia francuskich zakonnic, które w XIX wieku w imię swojej wiary opuściły klasztory i ruszyły w świat. W kornetach i z różańcami jako paszportami przepływały oceany, przemierzały dżungle i pustynie, aby dzielić życie rdzennych mieszkańców ze wszystkich kontynentów – czasami nawet zanim dotarli tam odkrywcy i kolonizatorzy.
,,Trud miłości "Jana Ślęzaka (1913–1972) to niezwykła lektura. Uderza w niej determinacja w dążeniu do świętości, radykalne zaangażowanie we własny rozwój duchowy, pragnienie przejrzystości serca, ofiarność w pracy nad sobą, wytrwała modlitwa, a nade wszystko zaufanie do Boga i pokorne liczenie na Jego łaskę.
Monumentalna bogato ilustrowana biografia
Królowa Polski nie jest Polką. Nie jest też Niemką, Francuzką, Włoszką czy Amerykanką. Nie pochodzi z żadnej z arystokratycznych rodzin europejskich. Jest Żydówką, skromną dziewczyną z Ziemi Świętej. A mimo to jest wielką, najbardziej wpływową kobietą wszech czasów. O kim mowa? O Maryi, Miriam, Matce Boga i naszej, Królowej nieba i ziemi.
Jeden z najważniejszych duchownych okresu PRL-u, który wraz z Wojtyłą, Wyszyńskim i Popiełuszką rekonstruował polski Kościół po tragedii II wojny światowej, w mrocznych dekadach PRL-u.
Jak to się stało, że pociągnął za sobą miliony wiernych? Skąd wzięły się kontrowersje wokół jego śmierci?
Król dynamitu, o którego bogactwie krążyły legendy. Zbił fortunę na wojnie, ale pragnął pokoju na świecie. Pracowity wynalazca, który napisał więcej wierszy niż dzieł naukowych. Biznesmen, który marzył o literackiej sławie, ale nigdy nie odważył się wydać książki. Alfred Nobel. Co sprawiło, że postanowił przekazać fortunę na rzecz przyszłych badaczy i twórców?
Poruszająca historia Rozalii Celakówny (1901–1944) – pielęgniarki i mistyczki, która nie wahała się poświęcić swojego życia służbie chorym na oddziale dermatologicznym w krakowskim szpitalu św. Łazarza. Pragnęła być klaryską, jednak dla pacjentów zrezygnowała z powołania, widząc w tym wolę Bożą.
Książka przedstawia sylwetkę nowego papieża: jego życiorys i pierwsze papieskie wystąpienie – słowa wypowiedziane z balkonu bazyliki św. Piotra tuż po wyborze oraz homilie z okresu, kiedy był kardynałem.