- -2,00 zł

Ojciec Leopold Mandić - patron Roku Miłosierdzia.
Niezwykła postać w niepozornym ciele. Miał 135 cm wzrostu a był kolosem ducha, chciał być misjonarzem a przez 36 lat nie opuszczał Padwy rozdając Boże miłosierdzie w sakramencie pojednania wszystkim potrzebującym - święty o wielkim sercu.
Książka zawiera biografię, myśli, dokumenty (homilie kanonizacyjne).
Produkt dostępny na zamówienie
Bezpieczne Płatności dzięki PayPal i Dotpay
Darmowa dostawa od 129 złotych
Jesteśmy Dla Was od poniedziałku do piątku 8:00-16:00
Mówiono, że jego wygląd zewnętrzny nie był wart złamanego grosza: brat Leopold mierzył zaledwie 135 centymetrów wzrostu, miał wadę wymowy i karłowatą posturę.
Mimo to pragnął pracować jako misjonarz. Decyzje przełożonych były jednak inne - powierzono mu posługę spowiednika. Tak ponad 30 lat spędził w jednym miejscu - klasztorze w Padwie.
Czy jego życie było porażką? Wręcz przeciwnie! Paschalis Rywalski, generał zakonu kapucynów w liście z 1976 roku, odnosząc się do postaci o. Leopolda, napisał: „Dziwny jest w tym człowieku brak proporcji między ludzkimi ograniczeniami a zadziwiającym sukcesem jedynej w swoim rodzaju duchowej przygody. Natura okazała się być macochą dla naszego braciszka. Uniemożliwiła mu rozwój jego powołania w wymiarze ludzkim. Czy jego życie nie mogło się pogrążyć w przeciętności, prowadząc do zgorzknienia lub też tragicznego kryzysu powołania? Tymczasem okazało się pełnym powodzeniem, absolutnym, wiecznym triumfem”.
Niech ta książka służy takiemu poznaniu - odkryciu przez Czytelnika triumfu Boga na drodze do świętości zwykłego człowieka, doświadczonego ograniczeniami, chorobą, słabościami i przeciwnościami. W poznawaniu postaci świętego kapucyna pomocna będzie biografia autorstwa Marka Miszczyńskiego OFMCap, umieszczona na początku książki, a opisująca wzrastanie w rodzinie, rozwój powołania, posługę kapłańską, charakterystyczne cechy i cnoty oraz schyłek ziemskiej wędrówki. Po niej Czytelnik może zagłębić się w dokumenty poświęcone postaci charyzmatycznego zakonnika: homilię Pawła VI z uroczystej beatyfikacji o. Leopolda, homilię Jana Pawła II z kanonizacji, przemówienie Jana Pawła II do grupy pielgrzymów, list generała zakonu kapucynów Paschalisa Rywalskiego z okazji beatyfikacji oraz list generała Flavia Roberta Carrary z okazji kanonizacji.
Na końcu publikacji dołączony został wybór myśli o. Leopolda podzielonych na miesiące, tak by Czytelnikowi codziennie mogła towarzyszyć jedna z nich.
Całość została ubogacona fotografiami z życia o. Leopolda.
Podczas jubileuszu 50-lecia święceń kapłańskich o. Leopold przyznał:
„Narodziliśmy się, aby się trudzić. Największą radością jest móc być zajętym”.
Razem z nim możemy się przekonać, że nawet w codzienności każdy z nas może stać się małym wielkim świętym.
Postać rotmistrza Witolda Pileckiego, jednego z najodważniejszych ludzi II wojny światowej, bohatera oporu przeciw brunatnemu i czerwonemu totalitaryzmowi, szczęśliwie – po latach cenzury i zapomnienia – przebija się do zbiorowej świadomości Polaków. Jednak żadna z dostępnych na rynku książek nie odpowiada na pytanie, dlaczego Pilecki był Żołnierzem Wyklętym- -Niezłomnym?
Prymas Stefan Wyszyński widziany z bliska
Jak wyglądała droga do świętości kard. Stefana Wyszyńskiego? Dlaczego właśnie jemu Opatrzność powierzyła losy polskiego Kościoła w latach szczególnie trudnych dla naszego narodu? Milena Kindziuk, w reporterskiej biografii odkrywa na nowo wyjątkową postać Prymasa Tysiąclecia.