• -15,00 zł
Królowa Śniegu

Królowa Śniegu

Hans Christian Andersen
  • ISBN : 978-83-8043-787-6
  • Okładka : twarda z obwolutą
  • Wymiary : 235 x 305 mm
  • Ilość stron : 32
  • Waga : 0,58
  • Rok wydania : 2021
  • Wydawca : Wydawnictwo M

Nowe wydanie klasycznej baśni Hansa Christiana Andersena. „Królowa Śniegu” to opowieść znana całym pokoleniom. Ujmująca historia i piękne ilustracje wywołują zachwyt zarówno młodych, jak i tych starszych czytelników.

24,90 zł 39,90 zł

Najniższa cena produktu 24,90 zł z dnia 02.06.2023

Darmowa wysyłka od 129,00 zł

„Królowa śniegu była piękna i zgrabna, ale cała z lodu, z olśniewającego, błyszczącego lodu; a jednak żyła: oczy patrzały jak dwie jasne gwiazdy, lecz nie było w nich spokoju ani wytchnienia. Skłoniła się do okna i skinęła ręką.”

Wszystko zaczęło się od rozbitego zwierciadła i małego chłopca, który przyczepił swoje saneczki do sań Królowej Śniegu…  Któż z nas nie pamięta tej historii z dzieciństwa?

Ponadczasowa baśń Andersena o przygodach Gerdy i Kaja, ich przyjaźni i zmaganiach z Królową Śniegu, to klasyka dziecięcej literatury, która zachwyca także starszych czytelników. Wbrew pozorom, ta zimowa opowieść niesie ze sobą dużo ciepła i na długo pozostaje w pamięci.

Prezentowane tu wydanie baśni zdecydowanie wyróżnia się spośród innych dostępnych na rynku. Największym jego atutem są ilustracje ukraińskiego artysty Vladyslana Yerki. Każda z nich jest małym dziełem sztuki idealnie odzwierciedlającym sens, wrażliwość i magię całej baśni. Ilustrator zadbał o detale, doskonale oddające klimat całej historii, mimikę bohaterów, szczegóły ich odzieży czy zimowej aury. Każdy z obrazów ma bajkowo-alegoryczny klimat, który rozbudza wyobraźnie.

Tekst baśni został przetłumaczony z oryginalnej wersji, wydanej po raz pierwszy w 1845 roku.

Vladyslav Yerko znany ze swojej pracy przy Podróżach Guliwera, Alicji w krainie czarów, a także Harry'ego Pottera i książek Paulo Coelho jest laureatem nagrody dla najlepszego artysty przyznawanej przez Moscow Review at Books. Jego obrazy są pełne życia i czarów, przyciągają wzrok zarówno dzieci, jak i dorosłych. Jego królowa jest idealna –piękna, dostojna, zimna, jakby pokryta śniegiem i lodem.

Duży format, wysokiej jakości papier i odpowiednio dobrana czcionka oraz twarda oprawa z obwolutą sprawiają, że książka idealnie nadaje się na prezent dla dziecka w każdym wieku. 

M1916
88 Przedmioty

Opis

ISBN
978-83-8043-787-6
Okładka
twarda z obwolutą
Wymiary
235 x 305 mm
Ilość stron
32
Waga
0,58
Rok wydania
2021
Wydawca
Wydawnictwo M
Dodaj opinię dla tego produktu
Loading...