• -4,10 zł
Krótka historia teologii chrześcijańskiej

Krótka historia teologii chrześcijańskiej

Dirk Ansorge
  • ISBN : 978-83-277-1930-0
  • Okładka : twarda
  • Wymiary : 156 x 232 mm
  • Ilość stron : 520
  • Wydawca : Wydawnictwo WAM

Pasjonująca podróż po wiekach teologii chrześcijańskiej

Pierwsze na rynku polskim jednotomowe wydanie tak obszernego, a zarazem przystępnego przewodnika po dziejach teologii chrześcijańskiej. Autor, uznany niemiecki teolog, odkrywa przed czytelnikami zarówno jasne, jak i ciemne karty historii Kościoła. 

Najlepsza książką teologiczną o charakterze wprowadzenia do teologii dogmatycznej.

54,90 zł 59,00 zł

Najniższa cena produktu 54,90 zł z dnia 10.06.2023

Darmowa wysyłka od 129,00 zł

Pasjonująca podróż po wiekach teologii chrześcijańskiej

Pierwsze na rynku polskim jednotomowe wydanie tak obszernego, a zarazem przystępnego przewodnika po dziejach teologii chrześcijańskiej. Autor, uznany niemiecki teolog, odkrywa przed czytelnikami zarówno jasne, jak i ciemne karty historii Kościoła. Z dużą dbałością o szczegóły opisuje najważniejsze postacie, wydarzenia i orientacje teologiczne. Uwzględnia przy tym kontekst historyczny i uwarunkowania interpretacyjne panujące w opisywanych epokach, dzięki czemu daje czytelnikowi klucz do zrozumienia przytaczanych historii.

 

Krótka historia teologii chrześcijańskiej" jest najlepszą książką teologiczną o charakterze wprowadzenia do teologii dogmatycznej, jaką w życiu czytałem. Autor w sposób syntetyczny, a jednocześnie całościowy i głęboki opowiada w niej o historii rozwoju teologii chrześcijańskiej – szczególnie w jej aspekcie doktrynalnym – od pierwszych wieków Kościoła aż po czasy nam współczesne.

ks. prof. Zbigniew Kubacki SJ

 

Dirk Ansorge (ur. 1960) – niemiecki teolog, profesor dogmatyki w Uniwersytecie Filozoficzno-Teologicznym w Sankt Georgen (Frankfurt nad Menem), od 2014 roku również prorektor tego uniwersytetu. Specjalista w zakresie historii teologii dogmatycznej, autor kilku monografii oraz wielu artykułów naukowych. Za swoje osiągnięcia na polu badań teologicznych otrzymał prestiżową Nagrodę im. Karla Rahnera przyznawaną przez Uniwersytet w Innsbrucku.

Dirk Ansorge
K04130

Opis

ISBN
978-83-277-1930-0
Okładka
twarda
Wymiary
156 x 232 mm
Ilość stron
520
Wydawca
Wydawnictwo WAM
Komentarze (0)
Loading...