- -20,00 zł

Muzułmanie Polscy. Religia i kultura
- Okładka : miękka
- Wymiary : 140 x 202 mm
- Ilość stron : 280
- Rok wydania : 2016
- Wydawca : Wydawnictwo M
- ISBN : 978-83-8043-072-3
• Zawiera bogaty kontekst historyczny
• Analizuje życie muzułmańskich imigrantów
• Prezentuje kulturę Tatarów polsko-litewskich
• Przedstawia proces integracji muzułmanów
• Oferuje unikalne spojrzenie na różnorodność
• Napisana w przystępny sposób
• Wzbogaca wiedzę o społecznościach muzułmańskich
Najniższa cena produktu 9,90 zł z dnia 28.03.2025
Skąd w Polsce rodzimi muzułmanie?
Pierwsi muzułmanie – autochtoni, tatarzy polsko-litewscy – zasiedlali nasz kraj już w XIV wieku. Poznaj ich bogatą kulturę, tradycje oraz wkład w polską historię.
Po roku 1989
Od połowy XX wieku Polska stała się domem dla kolejnych fal muzułmanów, w tym studentów z Iranu, Syrii, Afganistanu i krajów arabskich. Po 1989 roku, ich liczba wzrosła znacząco, przyciągając nie tylko młodych ludzi pragnących studiować w Polsce, ale również przedsiębiorców, takich jak Turcy i Bośniacy, a także uchodźców politycznych.
Dzień Islamu
Książka porusza również istotne zagadnienia związane z dniem Islamu obchodzonym w Kościele Katolickim oraz wpływem kultury muzułmańskiej na polskie społeczeństwo.
FRAGMENT:
Powody asymilacji części imigrantów muzułmańskich w Polsce
Asymilacja imigrantów ze społeczeństwem przyjmującym jest niezwykle ważna dla harmonijnego współżycia wszystkich obywateli danego państwa. Analizując ten fenomen, można pokusić się, by podać powody asymilizacji części imigrantów muzułmańskich w Polsce.
Część imigrantów muzułmańskich w Polsce potrafi się świetnie asymilować i współdziałać z lokalnymi wspólnotami, co wynika:
• Z powodu korzyści (społecznych, materialnych)
• Z dążenia do uzyskania akceptacji innych (aspekty społeczne i psychiczne)
• Z dążności do pomocy innym (motywacja rodzinna)
Poprzez małżeństwa z Polakami muzułmanie w Polsce w pewnym stopniu podporządkowują się naturalnej, oddolnej, organicznej lokalnej wspólnocie, do której wchodzą. Dotyczy to szczególnie mniejszych miejscowości. Muzułmanie ci zaczynają być coraz bardziej połączeni z innymi więziami emocjonalnymi i naturalną wspólnotą interesów. (…) Co się tyczy ekonomicznych aspektów, mieszkający w Polsce od 2000 roku Anas Adi stwierdza, iż: „nie ma dobrych i złych nacji. Jeśli chodzi o biznes, w ogóle nie ma problemów. W biznesie nie ma żadnych stereotypów, w biznesie są pieniądze. Polacy potrafią wyczuć, gdzie jest interes, a wtedy nie ma znaczenia ani pochodzenie, ani religia.”
Opis
- Okładka
- miękka
- Wymiary
- 140 x 202 mm
- Ilość stron
- 280
- Rok wydania
- 2016
- Wydawca
- Wydawnictwo M
- ISBN
- 978-83-8043-072-3
Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:
Zobacz także