Ludzie czerwonego mroku

Ludzie czerwonego mroku

Jakub Maciejewski

. Autor rzeczowo przedstawia tło Rewolucji Październikowej z 1917 r. i szczegółowy obraz czerwonego terroru. Szczególną uwagę poświęcił roli, jaką spełniła ideologia w zniszczeniu moralności i fundamentalnych praw człowieka, tworząc społeczeństwo pozbawione wyższych aspiracji i sensu życia.

14,90 zł

Najniższa cena produktu 14,90 zł z dnia 11.06.2023

Darmowa wysyłka od 129,00 zł

Niebezpieczne marzenie, które zaczęło się spełniać

Marzenie o lepszym świecie jest tak stare jak sam człowiek. Z początku były to jedynie beztroskie sny, w których pojawiała się kraina, a jej mieszkańcy nie znali przykrości, zawiści i niedostatku”.

Książka stanowi interesujący przewodnik po utopijnych pomysłach, które na przestrzeni wieków, zamiast obiecanego raju przyniosły piekło. Od starożytnych mitologii, przez fantastyczne pomysły przedstawicieli „oświecenia”, dalej socjalistów i komunistów XIX stulecia, po praktyków lewicowej filozofii i kolejnych pokoleń teoretyków. Autor rzeczowo przedstawia tło Rewolucji Październikowej z 1917 r. i szczegółowy obraz czerwonego terroru. Szczególną uwagę poświęcił roli, jaką spełniła ideologia w zniszczeniu moralności i fundamentalnych praw człowieka, tworząc społeczeństwo pozbawione wyższych aspiracji i sensu życia.

„Rewolucjonista to człowiek stracony. Nie ma własnych interesów, spraw, uczuć przywiązania, własności, nawet nazwiska”. Komuniści zmieniali nazwiska, żeby lepiej brzmiały w partyjnej propagandzie, wyzbywali się przyjaźni, wyrzekali rodzin i własności. Systemy oparte na ideach socjalistycznych mordowały nie tylko w aktach ludobójstwa, wojnach, czystkach i obozach pracy, ale również poprzez niewydolny ustrój gospodarczy i społeczne eksperymenty.

Właśnie mija sto lat odkąd Włodzimierz Lenin i garstka jego bolszewików dokonali w 1917 r. zamachu stanu i przejęli władzę nad potężnym imperium. To będzie cecha charakterystyczna dla późniejszej wojny cywilizacyjnej – podzielonym, skłóconym i niezdecydowanym obrońcom starego porządku mniejszość będzie narzucać swoją wolę.

Książka przybliża Czytelnikowi wydarzenia z ówczesnego okresu. Została wzbogacona o biografie postaci ruchu bolszewickiego i teoretyków komunizmu. Znajdziemy w niej nie tylko historię narodzin ideologii społecznych, ale również ich kontynuację w różnych sferach życia we współczesnym świecie.

 

 

M1215
25 Przedmioty
Komentarze (0)
Loading...