• -10%
W Kościele jest miejsce dla wszystkich

W Kościele jest miejsce dla wszystkich

38,61 zł 42,90 zł -10%
Brutto

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 42,90 zł -10%

Najniższa cena produktu 38,61 zł z dnia 10.05.2026

 
Kościół, do którego chcemy należeć, jest tutaj
Zamieszczone w książce rozmowy z arcybiskupem Grzegorzem Rysiem powstawały na przestrzeni kilkunastu lat. Pierwsze wywiady redaktorzy Tygodnika Powszechnego przeprowadzali, kiedy obecny metropolita łódzki był jeszcze prezbiterem, a ostatnie pochodzą sprzed zaledwie kilku miesięcy. To, co ujmuje w nich szczególnie, to konsekwencja w realizowaniu wizji Kościoła.
Kościoła otwartego na wszystkich, wrażliwego i wypełnionego obecnością Boga. Kościoła św. Franciszka i św. Brata Alberta. Kościoła dialogu i świadectwa wiary. Kościoła, w którym Bóg objawia się prostaczkom, dokonuje skandalu miłosierdzia i daje szansę każdemu.
Kościół Chrystusa to coś więcej niż instytucja.
Wciąż jestem przekonany, że w Kościele jest miejsce dla wszystkich. Ale bycie razem jest możliwe tylko wtedy, kiedy wiarę przeżywa się rzeczywiście jako wiarę. To znaczy w kategoriach personalistycznych. Wszystkie inne kategorie otwierają wiarę na łatwą ideologizację. Wtedy zaczynamy dzielić, potrzebujemy wrogów, sztandaru itd. Mnie obchodzi przede wszystkim pytanie, jak poprowadzić człowieka do osobistego spotkania z Jezusem osoby z Osobą.

Autor: Grzegorz Ryś

Wydawnictwo: WAM

Opis wydania: Strony: 288, Format: 20,2x14,2 cm

Rok wydania: Rok wydania: 2020, oprawa: zintegrowana

K372592
9 Przedmioty
9788327717610
9788327717610
No reviews
Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.
Product added to wishlist
Product added to compare.