Wilczy Ślad. Piosenki Niezłomnych

Wilczy Ślad. Piosenki Niezłomnych

  • ISBN : 5907564020060
Płyta CD

Teatr od Czapy & CzapoBa, Jan Trebunia-Tutka, Jazgot, Lidia Pospieszalska, Marcin Pospieszalski
29,95 zł

Najniższa cena produktu 29,95 zł z dnia 10.06.2023

Darmowa wysyłka od 129,00 zł

Płyta „Wilczy ślad. Piosenki Niezłomnych” to projekt oparty na utworach śpiewanych przez partyzantów I i II konspiracji, w szczególności w Wileńskich Brygadach AK. Nagrania to autentyczne żołnierskie piosenki z tekstami układanymi przez samych partyzantów, często do znanych melodii.
Wśród nich jest kilka utworów powstałych w czasie wojny i śpiewanych w całej Polsce. Partyzanckie piosenki w nowej aranżacji, w wykonaniu młodych artystów, zyskały nowe życie. Natomiast „Piosenka o polskim lesie”, wyśpiewana przez Żołnierza Wyklętego – Tadeusza Sułowskiego, jest niczym pałeczka przekazana w sztafecie pamięci i historii.

W projekcie udział wzięli:
  • wokaliści Teatru Muzycznego Od Czapy, prowadzonego przez Fundację Sztafeta, pod muzyczną opieką Lidii i Marcina Pospieszalskich,
  • zespół CzapoBa, złożony ze znakomitych muzyków: Dariusz Budkiewicz (De Press, Armia), Dariusz Bafeltowski, Nikodem Pospieszalski, Mikołaj Pospieszalski, Marcin Pospieszalski, Julian Czaporowski,
  • gościnnie wystąpił Jan Trebunia-Tutka z zespołem Jazgot.
K02552
3 Przedmioty

Opis

ISBN
5907564020060
Komentarze (0)
Loading...