• -3,00 zł

Olejek eteryczny Tymianek 100 %

Olejek tymiankowy był powszechnie stosowany w medycynie ludowej. Dziś nada jest  wykorzystywany nie tylko wspomagająco w leczeniu infekcji bakteryjnych i wirusowych, ale nawet zamiast środków farmakologicznych. Ma właściwości antywirusowe. Jest pomocny w leczeniu infekcji górnych dróg oddechowych. Ma także działanie przeciwbólowe i  wspomaga leczenie bólu mięśni i stawów, a oraz przy nerwobólach.

99,90 zł
96,90 zł Zniżka 3,00 zł
Brutto

Produkt dostępny na zamówienie

Ilość

 

Bezpieczne Płatności dzięki PayPal i Dotpay

 

Darmowa dostawa od 129 złotych

 

Jesteśmy Dla Was od poniedziałku do piątku 8:00-16:00

10 ml

Tymianek – roślina o naukowo udowodnionym działaniu antywirusowym!

Dobroczynne właściwości tymianku są znane od wielu lat. Olejek z tej rośliny ma wszechstronne zastosowanie. Najbardziej znany jest ze swoich właściwości antyseptycznych i antybakteryjnych. Łagodzi również dolegliwości bólowe, a także działa wykrztuśnie. Dzięki temu stosowanie olejku z tymianku podczas choroby pomaga skrócić jej czas i znacznie zmniejszyć dolegliwości. To jednak nie wszystko – czysty olejek eteryczny z tymianku ma o wiele szersze zastosowanie.

Olejek tymiankowy był powszechnie stosowanym lekarstwem w medycynie ludowej. Dziś nadal cieszy się ogromną popularnością i jest często wykorzystywany nie tylko wspomagająco w leczeniu infekcji bakteryjnych i wirusowych, ale nawet zamiast środków farmakologicznych. Jednym z ważniejszych składników olejku tymiankowego jest tymol, który został zidentyfikowany jako środek przeciwko wirusowi grypy typu A i paragrypy typu 3. Jego działanie antywirusowe zostało udowodnione dzięki badaniom przeprowadzonym w kontrolowanych warunkach:

w stężeniu 0.3%, olejek eteryczny z tymianku w 100% hamuje wzrost wirusa H1N1 typu A. Typ A wirusa zalicza się do wirusów odpowiadających za tzw. sezon grypowy.

wykazuje działanie przeciwko wirusowi HSV-1

wykazuje działanie przeciwko wirusowi HSV-2

Olejek z tymianku: działanie antybakteryjne i przeciwgrzybicze

Właściwości antywirusowe olejku tymiankowego to nie wszystko, oprócz tego wykazuje on właściwości zwalczające również bakterie. To działanie również zostało potwierdzone w toku badań. Olejek tymiankowy wykazuje działanie przeciwko:

patogenom – Streptococcus pyogenes, Streptococcus mutans, Candida albicans, Porphyromonas gingivalis, Aggregatibacter actinomycetemcomitans – wywołującym choroby jamy ustnej

 

grzybom Candida albicans i Candida glabrata

 

bakteriom – Bacillus cereus, Bacillus subtilis, Staphylococcus aureus, Staphylococcus epidermidis, Streptococcus faecalis, Escherichia coli, Klebsiella pneumoniae, Proteus vulgaris, Pseudomonas aeruginosa, Salmonella typhi Ty2

 

bakteriom – E. faecalis, P. aeruginosa

 

Olejek z tymianku a infekcje górnych dróg oddechowych

Olejek eteryczny z tymianku jest również pomocny w leczeniu infekcji górnych dróg oddechowych. Badania pod tym kątem przeprowadzono na myszach, a ich wyniki potwierdzają, że zmniejsza on nad reaktywność zapalną dróg oddechowych.

Zastosowanie olejku tymiankowego na skórę i włosy

Właściwości olejku tymiankowego nie ograniczają się jedynie do łagodzenia przebiegu infekcji. Olejek z tej rośliny jest również dość powszechnie wykorzystywany w łagodzeniu różnych dolegliwości skórnych. Jak można wykorzystać olejek z tymianku do pielęgnacji problemowej skóry?

Antyseptyczne działanie olejku z tymianku jest nieocenione w leczeniu ropni, trądziku, oparzeń, a także karbankuł, egzemy, wrzodów czy cellulitu. Olejek sprawdza się również doskonale w pielęgnacji skóry skłonnej do przetłuszczania się.

Oprócz tego olejek tymiankowy wykazuje działanie:

antybakteryjne przeciwko patogenom związanym z występowaniem trądziku, takim jak S. epidermidis czy P. acnes

przeciwko gram-ujemnym patogenom związanym z występowaniem chorób skóry takim jak E. coli

przeciwko takim dermatofitom jak T. erinacei, T. mentagrophytes, T. rubrum, T. schoenleinii, T. tonsurans, T. mentagrophytes, T. tonsurans, T. rubrum, E. floccosum, M. canis.

Pozostałe właściwości olejku tymiankowego

Zastosowanie olejku eterycznego z tymianku jest tak szerokie, jak wiele jest jego właściwości. Oprócz działania antyseptycznego, przeciwwirusowego i przeciwgrzybiczego, olejek z tej rośliny działa:

uspokajająco;

rozkurczowo;

wiatropędnie;

żółciopędnie;

odkażająco;

pobudzająco na czynność serca oraz ośrodek oddechowy;

wykrztuśnie – rozrzedza śluz zalegający w drogach oddechowych, a także

rozkurcza tchawicę i oskrzela.

Dodatkowo olejek tymiankowy wykazuje skuteczne działanie przeciwbólowe i jest pomocny w leczeniu bólu mięśni i stawów, a także przy nerwobólach. Należy wcierać go w obolałe miejsca w postaci rozcieńczonej. Można wykorzystać go również do płukania gardła i jamy ustnej, w celach odkażenia.

 

Jak stosować olejki eteryczne?

Oferujemy Państwu wyjątkowo silne substancje chemiczne pochodzenia roślinnego, dlatego aby uniknąć podrażnień należy stosować je z uwagą i po odpowiednim rozcieńczeniu. Najpopularniejsze metody stosowania olejków to:

inhalacje – dodajemy kilka kropli do miski z gorącą wodą lub inhalatora i wdychamy parę wodną z substancjami aktywnymi

kąpiele – w zależności od olejku dodajemy kilka kropli do wody i zażywamy leczniczej kąpieli

masaże – po rozcieńczeniu w oleju bazowym wcieramy go w odpowiednich proporcjach w zależności od olejku

Jak korzystać z opakowań?

Olejek można pobrać za pomocą dołączonej pipety po odkręceniu buteleczki lub strzykawką przez membranę. Sposób z wykorzystaniem membrany zapewnia większą sterylność użytkowania.

Przechowywanie

Produkt przechowywać w oryginalnym opakowaniu, w chłodnym i ciemnym miejscu, z dala od bezpośredniego dostępu do światła.

D01190

Specyficzne kody

Komentarze

Napisz swoją opinię

Olejek eteryczny Tymianek 100 %

Olejek tymiankowy był powszechnie stosowany w medycynie ludowej. Dziś nada jest  wykorzystywany nie tylko wspomagająco w leczeniu infekcji bakteryjnych i wirusowych, ale nawet zamiast środków farmakologicznych. Ma właściwości antywirusowe. Jest pomocny w leczeniu infekcji górnych dróg oddechowych. Ma także działanie przeciwbólowe i  wspomaga leczenie bólu mięśni i stawów, a oraz przy nerwobólach.

Napisz swoją opinię