• -3,00 zł
  • Nowy
Ruszczyk kolczasty
  • Ruszczyk kolczasty

Ruszczyk kolczasty

90 kapsułek

- Zapobiega uczuciu ociężałych nóg

- Wspiera krążenia żylnego

47,90 zł
44,90 zł Zniżka 3,00 zł
Brutto

Produkt dostępny na zamówienie

Ilość

 

Bezpieczne Płatności dzięki PayPal i Dotpay

 

Darmowa dostawa od 129 złotych

 

Jesteśmy Dla Was od poniedziałku do piątku 8:00-16:00

Ruszczyk kolczasty, lub inaczej myszopłoch kolczasty (Ruscus aculeatus) należy do roślin z rodziny szparagowatych. W warunkach naturalnych występuje w obszarze Morza Śródziemnego. Kłącze rośliny stosowane jest w kosmetyce oraz zielarstwie.

 

Ruszczyk jest zimozielonym krzewem dorastającym do 60 cm. Jego charakterystyczną cechą są liściokształtne, ostro zakończone pędy oraz szkarłatne owoce, podobne do jagód. Surowcem wykorzystywanym w suplementacji jest kłącze, które zbiera się późną jesienią.

 

Zdrowie żył

 

Najcenniejszą substancją znajdującą się w korzeniu rośliny jest ruskogenina. Kłącze ruszczyka znajduje zastosowanie w problemach układu krążenia. Zawarte w nim saponiny zwiększają napięcie ścian naczyń żylnych, poprawiają krążenie krwi, chronią strukturę naczyń krwionośnych i limfatycznych, ograniczają obrzęki. Znajdująca się w kłączu ruskogenina hamuje aktywność elastazy, zmniejszając przepuszczalność ścian kapilarnych.

 

Regularna suplementacja ekstraktem z ruszczyka: wspomaga krążenie żylne i przyczynia się do ulgi w przypadku zmęczonych i ciężkich nóg.

D01222

Specyficzne kody

Komentarze

Napisz swoją opinię

Ruszczyk kolczasty

90 kapsułek

- Zapobiega uczuciu ociężałych nóg

- Wspiera krążenia żylnego

Napisz swoją opinię