- -21,00 zł

W magazynie
Bezpieczne Płatności dzięki PayPal i Dotpay
Darmowa dostawa od 129 złotych
Jesteśmy Dla Was od poniedziałku do piątku 8:00-16:00
Powieść autobiograficzna "Z otchłani" jest zapisem wspomnień jednego z Żołnierzy Wyklętych - Tadeusza Płużańskiego - więźnia dwóch systemów totalitarnych, które odcisnęły tragiczne piętno na losach Polaków w XX w. Dramatyczne wydarzenia okresu okupacji niemieckiej są w niej tylko wstępem do powojennego koszmaru, jakim był komunizm. Autor - kurier Witolda Pileckiego, sądzony i skazany na podwójną karę śmierci, zamienioną na dożywocie - próbuje rozliczyć się z demonami przeszłości, dokonać rachunku sumienia i zmusić nas do zastanowienia się nad najważniejszymi wartościami: wolnością, godnością, miłością i wreszcie uczciwością.
Słabość jest najstraszniejszą cechą charakteru.Ludzie słabi są zdolni do każdej zbrodniNie jest to książka ani dla historyka, ani prokuratora. Przeznaczam ją szukającym w sobie i w innych odpowiedzi na pytania o wartości, które być może uszły kataklizmowi wojny, a których potrzebę odczuwamy także dziś. Wolność - ale jaka, za jaką cenę? Godność - lecz czy ona się ostała w męczarniach śledztwa, w dymach krematoriów? Miłość - ale ona, jak wiadomo "niejedno ma imię". Przyjaźń - lecz jak ją w skrajnych przypadkach zachować? Uczciwość wreszcie - wobec siebie, ludzi i Boga.
Z autorskiego wstępu
"Podział ostateczny" to literacka, alegoryczna opowieść, która pozwala zrozumieć, czym jest zło. Ta autobusowa podróż z Piekła do Nieba, przypominająca nieco "Boską Komedię", skłania do zastanowienia się nad życiem doczesnym, którego jakość decyduje, w którym kierunku złapiemy pośmiertny autobus.
Zapis rozmów Szewacha Weissa zarówno z bardzo znaczącymi postaciami, jak prezydenci Polski, ludzie kultury, biznesu oraz zwykli ludzie: jego sąsiedzi czy kierowca z ambasady. Rozmowy pokazują umiejętność słuchania i olbrzymi szacunek do drugiego człowieka.
Bohdan Urbankowski - jeden z najwybitniejszych pisarzy współczesnych, twórca i teoretyk Nowego Romantyzmu - ruchu, który w wymiarze politycznym walczył o odkłamanie polskiej rzeczywistości. Ścieżka nad drogami. Fraktale to prawie 500 stron fascynującej opowieści o tym, jak pełna przygód prywatna historia bohatera i jego rodziny przeplatała się z Wielką Historią walczącego o niepodległość narodu.
Gdy William Bellman był dzieckiem, dopuścił się aktu okrucieństwa – strzałem z procy uśmiercił kruka. Wybryk natychmiast odszedł w niepamięć. Po latach William założył rodzinę i nieźle prosperujący biznes, ale tragedia lubi uderzać znienacka. Śmierć zaczyna zbierać żniwo, a przy życiu zostaje tylko najmłodsza córka.
Piąty tom monumentalnego dzieła o początkach polskiej państwowości. Powieść historyczna z czasów Mieszka I i początków panowania Bolesława Chrobrego. Antoni Gołubiew we wspaniałej powieści, pełnej historycznych wydarzeń i historycznych postaci, portretuje wszystkie warstwy społeczne od pospolitego raba, po księcia Bolesława czy cesarza Ottona III.
W ciemną noc w środku zimy w starej gospodzie nad Tamizą ma miejsce niezwykłe wydarzenie. Stali bywalcy właśnie zabijają czas opowieściami, kiedy w drzwiach pojawia się ciężko ranny nieznajomy. W ramionach trzyma martwą dziewczynkę. Kiedy godzinę później dziecko zaczyna oddychać, nikt nie może w to uwierzyć. Cud? Czy magiczna sztuczka? Może nauka będzie w stanie to rozstrzygnąć?
On - oficer niemieckiego pochodzenia, "chrześcijanin". Ona - amerykańska Żydówka, zmagająca się z pytaniami o sens życia i wiarę. W tle ich małżeństwo skomplikowane obecnością "tego trzeciego".