• Wyprzedaż!
  • -17,90 zł
 Stulecie Winnych. Ci, którzy wierzyli - III tom
  •  Stulecie Winnych. Ci, którzy wierzyli - III tom

Stulecie Winnych. Ci, którzy wierzyli - tom III

Trzeci tom trylogii obyczajowej osadzonej w dramatycznych wydarzeniach XX wieku.

Fascynujące połączenie elementów historii Polski i świata z zajmującą opowieścią o losach polskiej rodziny Winnych.

36,90 zł
19,00 zł Zniżka 17,90 zł
Brutto

W magazynie

Ilość

 

Bezpieczne Płatności dzięki PayPal i Dotpay

 

Darmowa dostawa od 129 złotych

 

Jesteśmy Dla Was od poniedziałku do piątku 8:00-16:00

W roku 1971, nieopodal Brwinowa, w Pruszkowie na świat przychodzą kolejne w rodzinie Winnych bliźniaczki, córki Basi  – Julia i Urszula. Dziewczynki dorastają w kraju ogarniętym kryzysem. Polskie „tu i teraz” oznacza, że wszystko – od mięsa począwszy, poprzez słodycze, na przyborach szkolnych skończywszy, trzeba zdobywać. Oznacza to "kombinowanie” lub „wystawanie” w kilometrowych kolejkach. Rzeczywistość uczy swoiście pojmowanej zaradności – dewizy kupuje się od cinkciarzy, kwiaty od badylarzy, a produkty zza żelaznej kurtyny – w Peweksie. Młode bohaterki  dorastają z Jeremim, chłopcem, który przyszedł na świat tego samego dnia, co one, a którego skomplikowane losy już na zawsze wpiszą się w historię rodziny Winnych. Szczególnie mocna przyjaźń wiąże go z Julią.

Nadchodzą czasy ciekawe, ale i trudne dla tysięcy polskich rodzin, w tym także dla Winnych – budzą się dążenia niepodległościowe, na które odpowiedzią są represje władz skierowane przeciw opozycji. Razem z Winnymi przeżyjemy wprowadzenie stanu wojennego, pierwsze wolne wybory.

W tle – skoro życie Winnych toczy się w Pruszkowie – obserwujemy narodziny mafii, z którą już zawsze miasto to będzie się kojarzyć.

Czy nowa, kapitalistyczna rzeczywistość będzie przyjazna Winnym?


Ałbena Grabowska – lekarz neurolog-epileptolog (obecnie pracuje w Szpitalu Dziecięcym w Dziekanowie Leśnym, pełni także funkcję sekretarza Polskiego Towarzystwa Epileptologii). Imię Ałbena, oznaczające kwitnącą jabłoń, zawdzięcza swoim bułgarskim korzeniom. Matka trójki dzieci, która nie wyobraża sobie życia bez pisania. Wydała między innymi powieść Lot nisko nad ziemią oraz dwa tomy sagi Stulecie Winnych: Ci, którzy przeżyli (2014), oraz Ci, którzy walczyli (2015)

K00896

Opis

ISBN:
978-83-64776-40-3
Okładka:
miękka
Wymiary:
206x145
Ilość stron:
328

Specyficzne kody

Komentarze

Napisz swoją opinię

Stulecie Winnych. Ci, którzy wierzyli - tom III

Trzeci tom trylogii obyczajowej osadzonej w dramatycznych wydarzeniach XX wieku.

Fascynujące połączenie elementów historii Polski i świata z zajmującą opowieścią o losach polskiej rodziny Winnych.

Napisz swoją opinię