• -35%

Krowy tłuste, krowy chude

Marcin Wolski

Ciekawa opowieść o życiu Marcina Wolskiego, pisarza, dziennikarza i satyryka. Czytelnik wgłębiając się w książkę, poznaje życiorys Wolskiego i otaczającą go rzeczywistość. 
34,90 zł
22,69 zł Zniżka 35%
Brutto

Obecnie brak na stanie

Ilość

 

Bezpieczne Płatności dzięki PayPal i Dotpay

 

Darmowa dostawa od 129 złotych

 

Jesteśmy Dla Was od poniedziałku do piątku 8:00-16:00

"Krowy tłuste, krowy chude" to barwna i frapująca opowieść o niezwykłym życiu Marcina Wolskiego. Poznajemy w niej jego rodowód – korzenie rodzinne, atmosferę okresu międzywojennego, epizody z wojny polsko-bolszewickiej, okres II wojny światowej i dzieje PRL-u. Autor ujawnia kulisy powstania i realizacji popularnych i znanych w całej Polsce programów i audycji radiowych oraz telewizyjnych,takich jak: 60 minut na godzinę, Matriarchat, Polskie ZOO. Przed naszymi oczami przesuwa się bogata galeria znanych i do dziś legendarnych postaci polskiej sceny muzycznej, między innymi: Jan Kaczmarek, Jacek Fedorowicz, Andrzej Zaorski, Marian Kociniak, Jerzy Kryszak, Jan Pietrzak, Andrzej Rosiewicz, Zenon Laskowik, Krzysztof Materna, Stefan Friedmann, Jonasz Kofta, Adam Kreczmar, Jan Tadeusz Stanisławski, Tadeusz Ross, Bohdan Łazuka, Andrzej Waligórski, Piotr Fronczewski,  Wojciech Młynarski, Magda Umer, Maria Czubaszek.
Jest to lektura obowiązkowa dla wszystkich miłośników twórczości mistrza Wolskiego. To swoista i arcyciekawa powtórka z rozrywki.

"Urodziłem się jako siedmiomiesięczny wcześniak. W lipcu, w roku czterdziestym siódmym. A kiedy miałem siedem lat,  napisałem  pierwszy w swoim życiu utwór... Nie sposób nie zauważyć, że w moim życiorysie owe siódemki następują po sobie jak biblijne krowy - Siedem chudych, siedem tłustych...  Całkiem niedawno uświadomiłem sobie, że było całkiem sporo osób, w większości szerzej nieznanych, które odegrały znaczącą rolę w moim życiu. Więcej powiem, owi anonimowi demiurgowie, którzy sprawili, że wszystko potoczyło się inaczej działali często nieświadomie... Patrząc z perspektywy lat, wydaje mi się, że miałem sporo szczęścia i jednocześnie nie marnowałem szans, które stwarzał mi los oraz napotkani ludzie. Szczególnie tacy, których wcale nie musiałem spotkać" - fragment książki.

Marcin Wolski – pisarz, dziennikarz i satyryk. Ukończył historię na Uniwersytecie Warszawskim. Otrzymał wiele nagród za teksty satyryczne. Wydał ponad 60 książek. Jest stałym felietonistą „Gazety Polskiej”, „Dziennika Polskiego”, „Nowego Państwa” i „Rzeczy Wspólnych”, wiceprezesem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich i członkiem Stowarzyszenia Wolnego Słowa. Pracował w Programie III Polskiego Radia w latach 1969–1982 i ponownie od 2010 r., obecnie w Trójce po północy prowadzi program Nasz ulubiony ciąg dalszy. Podczas stanu wojennego zwolniony z pracy z zakazem zatrudnienia w mediach. Twórca opozycyjnego kabaretu objazdowego. W 2006 r. prezydent Lech Kaczyński odznaczył Marcina Wolskiego Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, 20 maja 2009 r. otrzymał z rąk ministra kultury i dziedzictwa narodowego złoty medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.
 

M0806

Opis

ISBN:
9788375953930
Okładka:
Oprawa miękka
Wymiary:
140 x 202
Ilość stron:
400
Rok wydania:
Brak
Wydawca:
Wydawnictwo M

Specyficzne kody

Komentarze

Napisz swoją opinię

Krowy tłuste, krowy chude

Ciekawa opowieść o życiu Marcina Wolskiego, pisarza, dziennikarza i satyryka. Czytelnik wgłębiając się w książkę, poznaje życiorys Wolskiego i otaczającą go rzeczywistość. 

Napisz swoją opinię