

- -50%
KOMPLET Madeleine + Mariska...
Komplet dwóch bestsellerowych powieści teraz w atrakcyjnej cenie na lato!
Teresa Ole-Owczarkowa
Wędrówka po świecie dzisiaj zapomnianym, ale zapraszającym do zatrzymania się w biegu, spojrzenia w gwiazdy, a także w głąb siebie...
W magazynie
Bezpieczne Płatności dzięki PayPal i Dotpay
Darmowa dostawa od 129 złotych
Jesteśmy Dla Was od poniedziałku do piątku 8:00-16:00
Tytuł odnosi się do zderzenia życia i żywiołu ognia. Jest wyrazem gorzkiej nadziei, której mrówki w płonącym ognisku nie tracą. Symboliczna wymowa mrówki jest głębsza wobec ogarniającego nas ognia wojen, a nade wszystko naukowej zabawy z możliwością nieobliczalnych skutków i katastrofy.
MRÓWKI W PŁONACYM OGNISKU to zatrzymane w czasie pewne miejsce na ziemi wraz z jego mieszkańcami, którzy zbyt długo wstydzili się swojej wiejskości i są obciążeni kompleksem gorszości. Autorka ukazuje znaną jej wieś powojenną, a także zachodzące na niej zmiany, które powodują, że miejsce to nie jest już wsią, ale jeszcze długo nie będzie miastem.
Opisywana wieś pracuje, cierpi i bawi się. Ludzie planują małżeństwa - czasem z egoistycznych i materialnych pobudek – wychowują dzieci, pomagają sobie, nieraz się okradają, mają swoje ambicje i słabości. Po prostu żyją.
Przytaczane zwroty językowe i śpiewane kiedyś piosenki, zderzane są z dzisiejszym wirtualnym światem, w którym obowiązują już inne zasady.
Świat opisywany przez Autorkę jest dzisiaj niemodny, często zapomniany, ale mody mijają, a życie toczy się nadal i dlatego warto czasem zatrzymać się na chwilę, spojrzeć w gwiazdy, a potem także w głąb siebie.
TERESA OLEŚ - OWCZARKOWA z wykształcenia psycholog, publikowała na łamach „Gościa Niedzielnego” i w innych pismach głównie na Śląsku. Debiutowała powieścią „Rauska”. Książka „Mrówki w płonącym mrowisku”, mimo że z realizmem ukazuje dawne życie na wsi, jest metaforą symbolicznego obrazu życia na Ziemi.
Robert Moore sprowadza do swej fabryki nowoczesne maszyny, czym naraża się lokalnej ludności i doczekuje się zamachu na swoje życie. By ratować podupadający interes, Moore rozważa poślubienie zamożnej i dumnej Shirley Keeldar, mimo że jego serce należy do nieśmiałej Caroline, żyjącej w całkowitej zależności od stryja.
Pełna pasji opowieść o konflikcie klas, płci i pokoleń.
Drobne nieporozumienia, w wyniku niefortunnych zbiegów okoliczności, błyskawicznie przeradzają się w poważne konflikty.
Amerykańska prezydent, robi wszystko, by uniknąć wydania rozkazu użycia broni jądrowej… Szef chińskiego wywiadu, prowadzi grę, by powstrzymać rząd swojego kraju przed starciem z Zachodem…
Piękna i dramatyczna a zarazem zachwycająca opowieść o losach jednej rodziny.
Dom nad jeziorem smutku, najlepszą powieścią 1982 roku! Znakomita książka!
Niezwykła wiwisekcja motywów ludzkich poczynań autorstwa najwybitniejszego pisarza izraelskiego.
Krucjata oraz Późna miłość, dwie nowele składające się na tę książkę, łączy paranoiczna wręcz obsesja ich bohaterów.
Kontynuacja thrillera kryminalnego roku 2019 – Cisza białego miasta.
„Trylogia białego miasta” sprzedała się w ponad milionowym nakładzie i stała się światowym fenomenem. Rytuały wody to opowieść jeszcze mocniejsza i mroczniejsza niż Cisza białego miasta. Nie brakuje w niej też oryginalnej domieszki baskijskiego klimatu.
Wielki wódz, twórca niepodległości. Jednocześnie przywódca, który nie przebierał w środkach, by osiągnąć cel, a swoich przeciwników zamykał w obozach. Zapewnił kobietom w Polsce prawa wyborcze, choć dał się poznać jako mizogin i szowinista. Jego postać do dziś budzi wiele sprzecznych uczuć, a to, jakim przywódcą był naprawdę, wciąż pozostaje tajemnicą.