• -3,00 zł
Jasna Góra duchowa stolica Polski. Biografia

Jasna Góra. Duchowa stolica Polski. Biografia

Tomasz P. Terlikowski
  • Okładka : miękka
  • Wymiary : 140 x 200 mm
  • Ilość stron : 464

Częstochowa jest domem Matki Polaków – Czarnej Madonny. Jak dobrze go znamy?

43,90 zł 46,90 zł

Najniższa cena produktu 43,90 zł z dnia 27.09.2023

Darmowa wysyłka od 129,00 zł

Tysiące cudownych uzdrowień, pielgrzymi z najdalszych zakątków świata i legendy, które rozpalają wyobraźnię milionów wierzących.

Czy klasztor w Częstochowie nawiedził sam Mesjasz? Kto namalował ikonę Czarnej Madonny? Czy był to Łukasz Ewangelista? Kto tak naprawdę zranił najważniejszy dla Polaków obraz, pozostawiając na nim dwie rysy – Tatarzy, Czesi, a może sami Polacy? Jak w rzeczywistości wyglądała obrona przed Szwedami, o której opowiada Potop?

Znany dziennikarz Tomasz Terlikowski opowiada o Jasnej Górze jak nikt wcześniej – z dociekliwością badacza i z nieskrywaną fascynacją odkrywa kolejne zapomniane fakty o tym świętym miejscu, które papież Jan Paweł II nazwał „sanktuarium narodu”.

Świat ma Jerozolimę, Polska ma Częstochowę.

Tomasz P. Terlikowski – znany dziennikarz, autor biografii wielu wybitnych postaci (m.in. Franciszek Blachnicki. Ksiądz, który zmienił Polskę czy Alicja Lenczewska. Świadectwo życia), tym razem napisał biografię najbardziej niezwykłego miejsca w Polsce – Jasnej Góry. Odbrązowił zbyt upiększane historie. Opowiedział dzieje klasztoru i Czarnej Madonny, opierając się na prawdziwych, porywających zdarzeniach.

Tomasz P. Terlikowski
K04621

Opis

Okładka
miękka
Wymiary
140 x 200 mm
Ilość stron
464
Loading...