• Wyprzedaż!
  • -18,00 zł
Blisko ziemi, blisko nieba. Ksiądz Jan Twardowski we wspomnieniach

Blisko ziemi, blisko nieba. Ksiądz Jan Twardowski we wspomnieniach

  • Okładka : twarda
  • Wymiary : 130x190 mm
  • Ilość stron : 250

W setną rocznicę urodzin księdza Jana Twardowskiego autorzy odbyli niemalże sto rozmów z osobami, które miały okazję go poznać. Wspomnienia zebrane w książce wzruszają, bawią, skłaniają do refleksji. I przybliżają postać księdza Jana.


21,90 zł 39,90 zł

Najniższa cena produktu 21,90 zł z dnia 27.03.2023

Darmowa wysyłka od 129,00 zł

Ksiądz  Twardowski nazywał siebie „księdzem, który pisze wiersze“. Pisał w swojej autobiografii, że jego symbolem jest biedronka (boża krówka). Stąd pochodzi określenie „Jan od Biedronki“. Przez lata był katechetą dzieci specjalnej troski, niemal 50 lat – rektorem  warszawskiego Kościoła Sióstr Wizytek.

Charakteryzowało go niezwykłe poczucie humoru a pogodna aura, którą emanował, sprawiała, że wywierał niezwykły wpływ na innych ludzi. Sam o sobie mówił mało i niechętnie. Powrócił dzięki tej książce - we wspomnieniach tych, którzy mieli okazję go spotkać i zapamiętali -jako wyjątkowego, przyjaznego, pełnego wiary w Boga i tolerancji dla ludzi człowieka.

Książka ilustrowana jest unikatowymi zdjęciami Czesława Czaplińskiego, wybitnego fotografa, którego zdjęcia ukazywały się m.in. w „The New York Times” i „Washington Post”.


K00503
7 Przedmioty

Opis

Okładka
twarda
Wymiary
130x190 mm
Ilość stron
250
Dodaj opinię dla tego produktu
Loading...