• -2,00 zł
Żyć bez kłamstwa. Jak wytrwać w chrześcijańskiej opozycji

Żyć bez kłamstwa. Jak wytrwać w chrześcijańskiej opozycji

  • ISBN : 978-83-6685-905-0
  • Okładka : miękka
  • Wymiary : 130 x 200 mm
  • Ilość stron : 320

Joseph Ratzinger w słynnym proroctwie z 1969 roku zapowiedział, że chrześcijan czekają trudne czasy – zejdziemy do katakumb i wyrzucą nas ze świątyń. Kilkadziesiąt lat później alarmował, że kryzys duchowy Zachodu jest poważniejszy od upadku Imperium Rzymskiego. To dzieje się dziś na naszych oczach.

37,90 zł 39,90 zł

Najniższa cena produktu 37,90 zł z dnia 27.03.2023

Darmowa wysyłka od 129,00 zł

„Jeśli chcemy przetrwać, musimy wrócić do korzeni wiary, być Kościołem bez kompromisów.”– Rod Dreher

Joseph Ratzinger w słynnym proroctwie z 1969 roku zapowiedział, że chrześcijan czekają trudne czasy – zejdziemy do katakumb i wyrzucą nas ze świątyń. Kilkadziesiąt lat później alarmował, że kryzys duchowy ogarniający Zachód jest poważniejszy od upadku Imperium Rzymskiego, a dominująca dyktatura jednomyślności nosi przejawy duchowej siły Antychrysta. To dzieje się dziś na naszych oczach. Jak się temu przeciwstawić?

Rod Dreher wsłuchuje się w głos byłych mieszkańców ateistycznych krajów bloku komunistycznego. Wszyscy z nich biją dziś na alarm – czujność wielu katolików i chrześcijan została uśpiona. W sercach wyznawców Chrystusa musi zapłonąć ogień. Musi powstać prawdziwy ruch oporu.

 „Wolność nie jest dana raz na zawsze – także wolność wyznawania wiary w Chrystusa. Rod Dreher sięga po przykład męczenników z bloku sowieckiego, by skierować do sytych i gnuśnych chrześcijan Zachodu dramatyczny apel: także wy możecie być wezwani do męczeństwa. Bądźcie gotowi!”– Paweł Chmielewski, dziennikarz, publicysta PCh24

„Dlaczego Rod Dreher tyle lat po upadku komunizmu podjął temat opozycjonistów, którzy uczyli obrony przed zakusami czerwonego totalitaryzmu? Skąd pomysł powrotu do Sołżenicyna, Havla czy Miłosza? To proste: totalitaryzm czerwony przepoczwarzył się w totalitaryzm liberalny. To nie jest opowieść o przeszłości, lecz o teraźniejszości i przyszłości. To książka dla tych, którzy nie chcą ulec walcowi powszechnej opresji. Kto pragnie zachować wiarę w Boga i wolność myślenia, powinien ją przeczytać.” – Paweł Lisicki, redaktor naczelny „Do Rzeczy”

„Czekaliśmy na nową książkę Roda Drehera z nadzieją, że ponownie zmusi ona do refleksji chrześcijański świat skłonny coraz bardziej poddawać się moralnej i duchowej apatii. Na podstawie wielu rozmów przeprowadzonych telefonicznie i na żywo, zwłaszcza z osobami, które przeżyły agresywny komunistyczny totalitaryzm w naszej części świata, dziennikarz doszedł do tragicznej diagnozy: Stany Zjednoczone i cały Zachód dobrowolnie ulegają innemu, »miękkiemu totalitaryzmowi«, forsowanemu przez wrogów tradycyjnych, religijnych i konserwatywnych wartości.” – ks. Robert Skrzypczak

K04150

Opis

ISBN
978-83-6685-905-0
Okładka
miękka
Wymiary
130 x 200 mm
Ilość stron
320
Dodaj opinię dla tego produktu
Loading...