- -30,00 zł
- Nowy

George Weigel
Doświadczanie Boga. Dla wierzących, poszukujących i wątpiących to pozycja, wobec której nie da się przejść obojętnie. Jest to swoisty list do młodych ludzi na całym globie. George Weigel pisał go w różnych miejscach na całym świecie, czerpiąc z bogactwa lokalnych kultur i Kościołów.
Najniższa cena produktu 9,90 zł z dnia 05.02.2023
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni
Produkt dostępny na zamówienie
Bezpieczne Płatności dzięki PayPal i Dotpay
Darmowa dostawa od 129 złotych
Jesteśmy Dla Was od poniedziałku do piątku 8:00-16:00
George Weigel, wybitny amerykański teolog, filozof i publicysta, wnikliwy obserwator pontyfikatu św. Jana Pawła II, znany jest już dobrze polskiemu czytelnikowi. Jego Świadek nadziei przybliżył szczególnie mocno rodakom postać – zdawałoby się, tak dobrze nam znanego, bo naszego – Papieża, a kolejne książki, np. Odwaga bycia katolikiem czy Katolicyzm ewangeliczny, pozostawiają wciąż nurtujące pytania o jakość naszej wiary, jej wierność Ewangelii i przyszłość w tym targanym sprzecznościami świecie.
Doświadczanie Boga. Dla wierzących, poszukujących i wątpiących to pozycja, wobec której nie da się przejść obojętnie. Jest to swoisty list do młodych ludzi na całym globie. George Weigel pisał go w różnych miejscach na całym świecie, czerpiąc z bogactwa lokalnych kultur i Kościołów. Odkrywał przy tym, że pod
każdą szerokością geograficzną doświadczanie Boga, odkrywanie Go jest zawsze czymś bardzo konkretnym i namacalnym. Wiara musi bowiem wyrażać się w konkrecie, bo jest odpowiedzią na konkretne działanie Boga, na jego konkretną miłość. Oczywiście religijność, czyli nasze wyrażanie wiary w zależności od tego,
gdzie żyjemy i jak nas ukształtowano, może być i jest zwykle różnorodna, ale Bóg wszędzie działa podobnie i do podobnych rzeczy jesteśmy przez Niego powołani.
Autor zaprasza do podjęcia modlitwy kontemplacyjnej, która prowadzi do poddania się miłości Bożej. Jest przekonany, że to jedyna droga do świętości. Zachęcając do tego, cytuje Pismo Święte i wielu mistrzów duchowości, dzięki czemu pokazuje rozpiętość naszego wewnętrznego życia.
Autor w swojej książce zdradza czytelnikom tajemnice pracy u boku papieża, dzieli się szczegółami z jego życia po abdykacji oraz tłumaczy, na czym polega radość wiary, której nauczył się od Benedykta XVI. Po raz pierwszy opublikowano tu również wybrane kazania i wykłady arcybiskupa.
Ponadczasowe arcydzieło duchowości chrześcijańskiej
Walka duchowa, nazywana bywa praktycznym podręcznikiem życia duchowego i jest porównywana z klasycznymi dziełami duchowości chrześcijańskiej: O naśladowaniu Chrystusa, Tomasza a Kempis, czy Filotea, św. Franciszka Salezego.
Dla wielu słuchaczy i czytelników ks. Józef Tischner stał się przewodnikiem. Miał on w sobie niezwykły dar przyciągania ludzi. Przez swoje teksty nadal uczy nas patrzenia na świat, w którym sprzeczności nie znikają, ale mogą się harmonizować. Skłania do refleksji nad tym, co jest naprawdę ważne. Przekonuje, dlaczego należy dbać o wolność i jak z niej mądrze korzystać.
Wiosna, lato, jesień, zima. Dawniej to natura wyznaczała rytm życia człowieka. Człowiek się do niej dostosowywał, a jednocześnie musiał się z nią zmagać. Połączenie tych dwóch elementów harmonii i walki stworzyło niepowtarzalną kulturę i styl życia, które nazywamy góralszczyzną.
Arcybiskup Grzegorz Ryś odpowiada na pytania i zarzuty stawiane dzisiejszemu Kościołowi w Polsce. Analizuje obecną sytuację, odwołując się do Pisma Świętego i chrześcijańskiej tradycji i korzystając z wypowiedzi papieży i dokumentów soborowych. Opowiada, jak w ciągu ostatnich dziesięciu lat zmieniła się mentalność i procedury kościelne.
Jedną z cech charakterystycznych współczesnego myślenia jest postrzeganie kluczowych pojęć jako oderwanych od siebie. Ta fragmentaryczność w dużej mierze dotyczy prawdy oraz wolności.
Joseph Ratzinger proponuje inne myślenie. Nie odrywa od siebie prawdy, wolności, wiary, tolerancji i rozumu. Czyni wręcz przeciwnie – wskazuje na ich integralność.