- -2,00 zł

ks. Gabriele Amorth SSP
Aleksandrina Maria da Costa, nazywana mistyczką fatimską, była jedną z najbardziej wpływowych katolickich wizjonerek XX wieku. To ona przekazała Kościołowi wolę Pana Jezusa, aby papież zawierzył cały świat Niepokalanemu Sercu Maryi. Przez trzynaście lat odżywiała się jedynie Ciałem i Krwią Chrystusa.
Produkt dostępny na zamówienie
Bezpieczne Płatności dzięki PayPal i Dotpay
Darmowa dostawa od 129 złotych
Jesteśmy Dla Was od poniedziałku do piątku 8:00-16:00
Błogosławiona Aleksandrina Maria da Costa, nazywana mistyczką fatimską, była jedną z najbardziej wpływowych katolickich wizjonerek XX wieku. To ona przekazała Kościołowi wolę Pana Jezusa, aby papież zawierzył cały świat Niepokalanemu Sercu Maryi. Po zbadaniu jej wizji i objawień dokonał tego w 1942 roku papież Pius XII.
Życie Aleksandriny naznaczone było cierpieniem – jako czternastolatka, uciekając przed gwałcicielem, wyskoczyła z okna i uszkodziła sobie kręgosłup. Kolejnych trzydzieści lat była przykuta do łóżka. Przez trzynaście lat odżywiała się jedynie Ciałem i Krwią Chrystusa. Mimo wielkiego cierpienia każdego dnia z pogodnym uśmiechem na twarzy wiernie pełniła misję, którą wyznaczył jej sam Bóg: „cierpieć, kochać, wynagradzać”.
Gabriele Amorth SSP (1925–2016) – od 1985 roku oficjalny egzorcysta Watykanu. Założyciel i wieloletni przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów. Autor licznych książek o walce duchowej oraz roli Maryi we współczesnym Kościele.
Autor zestawia dwie wielkie postaci i czasy, w których żyli: Ezechiela – biblijnego proroka z Jerozolimy oraz Wenantego Katarzyńca. Proroctwa i słowa o. Wenantego są darem Boga dla współczesnych, a jego krótkie ziemskie życie okazało się tajemnicą, którą teraz odkrywamy, po części rozpoznajemy i zaczynamy doceniać jej znaczenie.
Książka ukazuje życiową drogę Franciszka Bernardone, stawiając przy tym następujące pytania: Jaką duchową drogę przebył on ze swoim Panem? Czy jego "bycie w drodze" odzwierciedliło się w sposobie modlitwy? Czy wspinanie się Franciszka na Alwernię wskazuje na jego wewnętrzne dążenie ku wyżynom życia duchowego?
Cichy bohater Ewangelii. Zagadkowa postać. Milczący wojownik świętej rodziny.
To tylko kilka określeń świętego Józefa. Kim tak naprawdę jest oblubieniec Maryi?
Świętość nie jest rzeczą przeznaczoną dla osób uprzywilejowanych: wszystkich nas Pan powołuje, od wszystkich nas oczekuje Miłości tam, gdzie się znajdujemy, od wszystkich, jakikolwiek byłby ich stan, ich zawód i zajęcie. Ponieważ to zwyczajne życie, najzwyklejsze, niepozorne może być środkiem do uzyskania świętości.
Josemaria Escriva