- -2,00 zł

ks. Gabriele Amorth
Aleksandrina Maria da Costa, nazywana mistyczką fatimską, była jedną z najbardziej wpływowych katolickich wizjonerek XX wieku. To ona przekazała Kościołowi wolę Pana Jezusa, aby papież zawierzył cały świat Niepokalanemu Sercu Maryi. Przez trzynaście lat odżywiała się jedynie Ciałem i Krwią Chrystusa.
Najniższa cena produktu 27,90 zł z dnia 03.02.2023
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni
Produkt dostępny na zamówienie
Bezpieczne Płatności dzięki PayPal i Dotpay
Darmowa dostawa od 129 złotych
Jesteśmy Dla Was od poniedziałku do piątku 8:00-16:00
Błogosławiona Aleksandrina Maria da Costa, nazywana mistyczką fatimską, była jedną z najbardziej wpływowych katolickich wizjonerek XX wieku. To ona przekazała Kościołowi wolę Pana Jezusa, aby papież zawierzył cały świat Niepokalanemu Sercu Maryi. Po zbadaniu jej wizji i objawień dokonał tego w 1942 roku papież Pius XII.
Życie Aleksandriny naznaczone było cierpieniem – jako czternastolatka, uciekając przed gwałcicielem, wyskoczyła z okna i uszkodziła sobie kręgosłup. Kolejnych trzydzieści lat była przykuta do łóżka. Przez trzynaście lat odżywiała się jedynie Ciałem i Krwią Chrystusa. Mimo wielkiego cierpienia każdego dnia z pogodnym uśmiechem na twarzy wiernie pełniła misję, którą wyznaczył jej sam Bóg: „cierpieć, kochać, wynagradzać”.
Gabriele Amorth SSP (1925–2016) – od 1985 roku oficjalny egzorcysta Watykanu. Założyciel i wieloletni przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów. Autor licznych książek o walce duchowej oraz roli Maryi we współczesnym Kościele.
Barwna i poruszająca opowieść o jednej z najsłynniejszych chrześcijańskich świętych matek, dzięki której Kościół do dziś może czerpać z mądrości św. Augustyna. Książka Anne Bernet to nie tylko hagiografia, lecz literacka opowieść o kobiecie, której życie stanowi znakomite tło do przedstawienia zarówno heroizmu i gorliwości chrześcijan pierwszych wieków, jak sporów oraz herezji trapiących Kościół.
Motto kardynała «Serce mówi do serca» pozwala nam zagłębić się w jego sposób rozumienia życia chrześcijańskiego jako powołania do świętości. Ksiądz Bogumił Gacka MIC w swym głębokim studium dotyczącym Johna Henry'ego Newmana pisze o jego drodze do świętości, o personalizmie, o samym świętym.
Hiszpańska służebnica Boża siostra Filomena Ferrer była gorliwą orędowniczką i propagatorką nabożeństwa do Najświętszego Serca Jezusowego. Podobnie jak św. Małgorzacie Marii Alacoque Chrystus powierzył jej misję polegającą na szerzeniu nowiny o Jego miłości, a także na podejmowaniu nieustającej modlitwy i pokuty za grzechy świata.
Św. Eugeniusz de Mazenod (1782-1861) założył Zgromadzenie Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Nie był teoretykiem kultu maryjnego, ale gorącym orędownikiem powierzenia się Jej opiece.
Święty Szarbel Makhluf obrał radykalną drogę pójścia za Panem. Odkrywając niesamowitą moc płynącą z ascezy, kontemplacji i samotności, zbliżał się do mistycznej tajemnicy Trójcy Świętej. Zmarł w grudniu 1898 roku. Kiedy po latach otworzono jego grób, okazało się, że ciało mnicha było zupełnie nietknięte, co więcej, zaczął z niego wypływać cudowny olej.
Cud powinien – według Autora – zajmować centralne miejsce we współczesnych dyskusjach na temat Bożej sprawczości i działania w świecie. Tymczasem jest to temat pomijany, traktowany jako coś kłócącego się z nowoczesną nauką. W odpowiedzi na te wątpliwości autor przeprowadza drobiazgowe analizy dowodów wskazujących, że cuda miały miejsce w przeszłości i zdarzają się do dzisiaj.