- -3,00 zł

ks. Mateusz Kicka
Bóg nigdy nie przestał mówić do człowieka. Owa komunikacja między Stwórcą a stworzeniem zachodzi na wielu płaszczyznach i w wielu formach. Jedną z nich, zananą od starożytności jest bezpośredni dialog Boga z człowiekiem, lub komunikacja przez pomocnika, którym jest prorok. Kim jest ten niezwykły pośrednik między Bogiem a człowiekiem? Kim byli prorocy ze Starego Testamentu?
Najniższa cena produktu 46,90 zł z dnia 05.02.2023
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni
Produkt dostępny na zamówienie
Bezpieczne Płatności dzięki PayPal i Dotpay
Darmowa dostawa od 129 złotych
Jesteśmy Dla Was od poniedziałku do piątku 8:00-16:00
Bóg nigdy nie przestał mówić do człowieka. Wchodzi z jednostką w zażyłą relację, której fundamentem jest miłość. Każdego z nas uzdalnia do kochania i do dialogu. W czułym komunikowaniu z ludźmi Pan oznajmia kim jest, objawia różnorakie prawdy, pociesza, napomina, ostrzega przed konsekwencjami wyboru zła.
Owa komunikacja między Stwórcą a stworzeniem zachodzi na wielu płaszczyznach i w wielu formach. Jedną z nich, zananą od starożytności jest bezpośredni dialog Boga z człowiekiem, lub komunikacja przez pomocnika, którym jest prorok.
Kim jest ten niezwykły pośrednik między Bogiem a człowiekiem? Kim byli starotestamentalni prorocy? Jak rozpoznać charyzmat prorocki? Jakie są formy prorokowania dzisiaj w Kościele? Jak rozeznawać wolę Bożą? Jak otwierać się na działanie Ducha Bożego przez charyzmaty?
Na te i inne pytania znajdziemy odpowiedzi podczas lektury niniejszej publikacji. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z prezentowaną książką dla wydoskonalenia warsztatu poznawczego oraz nabycia rzetelnej wiedzy teologicznej. Ponadto materiały zawarte w książce dadzą nam narzędzia do dobrego odczytywania natchnień Ducha Świętego w naszym życiu oraz wyostrzą naszą uwagę na potencjalnych manipulatorów, zwodzicieli, sekciarzy.
Jest takie miejsce naznaczone szczególną obecnością Boga, klasztor mniszek w Helfcie. Właśnie tam w XIII wieku mieszkały wspólnie cztery wielkie mistyczki. Dwie Gertrudy i dwie Mechtyldy dostały od Niego zadanie przekazania światu nabożeństwa do Jego Przenajświętszego Serca.
Niniejsza publikacja została pomyślana jako pomoc dla tych osób, które zdecydują się na osobistą czy prowadzoną we wspólnocie lekturę Biblii. Napisana bardzo klarownym językiem naszpikowana jest grafiką: tabelami, schematami, mapami i fotografiami.
To jedyne tego typu dzieło na polskim rynku wydawniczym, a zarazem unikalne w skali światowej. Jego zakres tematyczny obejmuje okres od czasów apostolskich do Soboru nicejskiego II (787). Publikacja stanowi summę współczesnej wiedzy o literaturze wczesnochrześcijańskiej.
Słownik może być pomocą dla patrologów, religioznawców, teologów i studentów.
Książka niniejsza ma służyć jako podręcznik pomocny do studium biblijnego i teologicznego. Jest więc bardziej przeznaczona dla studentów, katechetów, kapłanów pracujących w duszpasterstwie, ale i dla tych wszystkich, którzy pragną pogłębić swoje własne zainteresowania Pismem św.
Postępująca laicyzacja oraz kryzys Kościoła katolickiego, a także pandemia koronawirusa, doprowadziły do zmian w sposobie przyjmowania Komunii Świętej. Ksiądz Marcello Stanzione, wybitny angelolog, zagłębia się w nauczanie Kościoła o Komunii Świętej i związane z nią tradycje. Autor odwołując się też do treści Anielskich Objawień, przekazanych mistykom, ukazuje piękno i istotę Eucharystii.
Ten sam Duch ożywia wszystkich, którzy szukają oblicza Chrystusa.
Takie przekonanie towarzyszyło kard. Thomášowi Špidlikowi – jezuicie i wybitnemu teologowi, którego fascynowała tradycja chrześcijańskiego Wschodu oraz duchowość św. Ignacego – człowieka-symbolu Kościoła Zachodniego.
Zgłębiaj bogactwo ukryte w tradycji Kościoła powszechnego.
Symeon Nowy Teolog (949 –1022) był mistykiem, poetą i teologiem bizantyńskim. Niektóre z jego pism zostały włączone do Filokalii, zbioru wczesnych autorów na temat modlitwy serca.
Z pism wyłania się niesłychanie bogata osobowość Symeona. Chrystus - człowiek i Bóg jest w samym sercu myśli Symeona, tak jak i jego życia.
Umiejscowienie ziemskiego raju przez wieki wcale nie było jasne. Rajski ogród miał się znajdować na Dalekim Wschodzie, w Afryce, a w czasach odkrywania Ameryk nawet w Ameryce Południowej, by po tych wędrówkach osiąść w regionie Mezopotamii.