• -3,00 zł
Mastika

Mastika

60 kapsułek

- osłania śluzówkę żołądka

- reguluje procesy trawienne

- likwiduje nudności, odbijanie i uczucie dyskomfortu

91,90 zł 94,90 zł

Najniższa cena produktu 91,90 zł z dnia 27.03.2023

Ostatnie sztuki w magazynie
Darmowa wysyłka od 129,00 zł

Mastika (mastyks) to żywica pozyskiwana z drzewa pistacji kleistej (Pistacia lentiscus var. chia) występującej na wyspach greckich. Już od starożytności gumę mastyksową wykorzystywano w zielarstwie, kosmetyce i w kuchni.

Mastikę otrzymuje się poprzez nacięcie kory krzewu pistacji – jest ona zbierana w postaci surowej. Ma postać grudek, wydzielających balsamiczną woń. Głównymi składnikami mastyksu są: olejek eteryczny, kwasy mastyksowe i mastykolowe oraz żywica mastyksowa.

Dawni Grecy tradycyjnie żuli mastikę w celu złagodzenia zaburzeń trawiennych. Może złagodzić rozstrój żołądka oraz zmniejszyć stany zapalne przewodu pokarmowego. Stosuje się ją nawet przy produkcji preparatów na zgagę, często łączoną z lukrecją deglycyryzynową.

Jednym z najważniejszych zastosowań mastyki jest jej wpływ na funkcjonowanie układu pokarmowego. Pierwsze wzmianki na temat jej użycia w suplementacji pochodzą od „dziadków medycyny” – Dioskouridesa i Hipokratesa. Guma mastyksowa ma zawierać cenne składniki wspomagające trawienie i promujące ogólny zdrowia układu pokarmowego.

Regularna suplementacja mastyką przyczynia się do: zwiększenia higieny jamy ustnej, zdrowia układu pokarmowego.

SKŁADNIK AKTYWNY: 

Sproszkowana Mastika 390 mg (1 kapsułka) 1170 mg (3 kapsułki)

Znak towarowy 100% AUTHENTIC MASTIHA potwierdza autentyczność surowca i jest własnością Stowarzyszenia Hodowców Chios Mastiha.

ZALECANE DAWKOWANIE: 3 kapsułki raz dziennie.

SPOSÓB UŻYCIA: Kapsułki połknąć i popić dużą ilością wody, po posiłku.

SKŁADNIKI: Sproszkowana żywica (Chios Mastiha) z kory drzewa pistacjowego (Pistacia lantiscus var. Chia) Skład kapsułki: celuloza roślinna (wegetariańskie)

Informacja: Nie przekraczać zalecanej dziennej porcji. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia. Przechowywać w suchym i ciemnym miejscu w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Osoby przyjmujące leki przed użyciem powinny skonsultować się z lekarzem lub z farmaceutą. Niewskazane dzieciom, kobietom w ciąży oraz karmiącym.  Wyprodukowano w UE. Podmiot odpowiedzialny: YANGO Sp. z o.o. ul. Granitowa 3/14, 02-681 Warszawa. Masa netto: 28,8 g

 INFORMACJA ALERGICZNA:

Nie zawiera skorupiaków, jaj, ryb, orzechów, soi, składników mlecznych, selera, gorczycy, sezamu. 

Produkowane bez użycia sztucznych substancji konserwujących, zapachowych lub barwiących. 

Produkt wolny od metali ciężkich, takich jak arsen, kadm, ołów czy rtęć.

D01304
1 Przedmiot
Dodaj opinię dla tego produktu
Loading...