Mniszy syrop z lipy

Mniszy syrop z lipy

Syrop z lipy można stosować w okresach zwiększonej zapadalności na przeziębienia i grypę, pomocniczo w zwalczaniu przeziębień, kaszlu i infekcji oddechowych.

Kupując mniszy syrop z lipy  wspierasz działalność zakonu Mniszek Klarysek Kapucynek w Krakowie.

22,00 zł

Najniższa cena produktu 22,00 zł z dnia 10.06.2023

Ostatnie sztuki w magazynie
Darmowa wysyłka od 129,00 zł

Kwiat lipy jest surowcem powszechnie wykorzystywany w celach leczniczych. Spowodowane jest to dużą ilością dobroczynnych związków, które wchodzą w jego skład. Kwiat lipy dostarcza przede wszystkim sporo olejków eterycznych, a także flawonoidów i związków śluzowych. Zawiera też kwasy organiczne, garbniki, witaminę C oraz składniki mineralne. Dzięki nim wykazuje wiele pozytywnych właściwości:

- wspomaga leczenie przeziębień, poprzez działanie napotne oraz osłonowe związków śluzowych;

- wspiera prawidłowe trawienie, gdyż pobudza wydzielanie soków trawiennych;

- działa uspokajająco oraz nasennie, za sprawą olejków eterycznych;

- łagodzi stany zapalne w obrębie skóry, pomaga w jej pielęgnacji;

- prowadzi do zwiększenia produkcji moczu, z uwagi na obecne w nim terpeny powodujące delikatne podrażnienie kanalików nerkowych.

Syrop z lipy można stosować w okresach zwiększonej zapadalności na przeziębienia i grypę, pomocniczo w zwalczaniu przeziębień, kaszlu i infekcji oddechowych.

Pokój i dobro!

Mniszki Klaryski Kapucynki należą do kontemplacyjnego zakonu Świętej Klary. Najwyższą zasadą ich życia jest naśladowanie Chrystusa ukazane w Ewangelii. Jest to sposób życia, jaki Święta Klara i jej siostry otrzymały od Świętego Franciszka. To droga prostoty, pokory, ewangelicznego ubóstwa oraz radości.

Oddajemy Chwałę Stwórcy pracą własnych rąk. Poza pracami domowymi zajmujemy się uprawą naszego ogrodu. Zajmujemy się haftem artystycznym, wykonujemy ręcznie szaty liturgiczne (stuły, ornaty), sztandary, różańce ze sznurka.. Wytwarzamy również same świece z parafiny, którą uzyskujemy z przetopienia używanych wcześniej świec. Dzięki temu świece, które służył np. przy ołtarzu, otrzymują w ten sposób drugie życie, a jednocześnie są unikalne - nie ma dwóch identycznych świec.

 

D01246
2 Przedmioty
Komentarze (0)
Loading...