Co robić, aby homilia stała się skutecznym środkiem komunikacji orędzia zbawczego w liturgii? No to i wiele innych ważnych pytań odpowiada kolejna publikacja z serii REDEMPTORIS MISSIO. W pierwszej części książki HOMILIA 50 LAT PO SOBORZE WATYKAŃSKIM II – PYTANIA, PROBLEMY, WYZWANIA ks. Wiesława Przyczyny znajdą się teksty dotyczące pojęcia homilii, w drugiej – mówiące o jej treści i funkcjach. Teksty kolejnej części są poświęcone tematyce skuteczności i etyce przekazu. Na część ostatnią składają się teksty o materiałach pomocniczych i głoszeniu kazań podczas celebracji eucharystycznej.
Książka jest poświęcona metodologii teologii praktycznej. Ma ona na celu zdefiniowanie tego działu teologii, określenie jej przedmiotów, celów i zadań oraz wskazanie odpowiadających im metod i narzędzi.
Teksty zawarte w niniejszej książce to medytacje o Niepokalanej, które zostały spisane przez Księdza Dolindo Ruotolo dla jego duchowych córek w czasie, gdy znajdował się w Rzymie i był poddawany przesłuchaniom przez Święte Oficjum. Jak sam twierdził, nie powstałyby one, gdyby nie interwencja Najświętszej Maryi Panny.
Spotkania z bohaterkami Biblii to odkrywanie prawdy o własnej kobiecej tożsamości, wpisanej w nasze radości i smutki, wątpliwości i nadzieje. Autorka prowadzi nas poprzez historie bohaterek ksiąg biblijnych, od Ewy przez Sarę, Hagar, córki Lota, Rebekę, Leę i Rachelę. Pojawiają się też te mniej znane: Dina, Tamar, Szifra i Pua.
1920 roku Matka Boża Łaskawa ukazała się na niebie z połamanymi strzałami w rękach, wspierając polską armię, która zmagała się z przeważającą siłą sowieckich najeźdźców.
Człowiek jest dzisiaj bardzo samotny. Stworzyliśmy świat, w którym każdy żyje sam. Ta samotność prowadzi nas do myślenia, że nikomu nie jesteśmy potrzebni – a to jest niesamowite kłamstwo. Jeśli weźmiemy Biblię do ręki, usłyszymy, że jesteśmy bardzo potrzebni, że jesteśmy chciani, że jesteśmy w sposób aktualny teraz stwarzani.
Zbiór papieskich wypowiedzi poświęconych Jezusowi Chrystusowi, począwszy od zapowiedzi Jego przyjścia, przez życie ziemskie, mękę, śmierć i zmartwychwstanie, aż po chwalebne wniebowstąpienie.
Bajki uśmiechajki...na dobry dzień i jeszcze lepsze jutro, podobnie jak napisane wcześniej Bajki terapeutyczne oraz Bajki pomagajki, mają na celu zachęcenie dzieci do czytelnictwa oraz wzbudzenie zainteresowania otaczającym światem.
Żyjące za klauzurą mniszki i światowej sławy opatki. Zamknięte w pustelniach rekluzy i pielgrzymujące po całej Europie mistyczki. Zamożne, świetnie wykształcone królowe i ubogie analfabetki. Dziewice zachowujące czystość nawet po ślubie i kobiety, które wybrały życie żon oraz matek.