- -3,00 zł
- Nowy

Poznaj tajemnicę spokoju papieża Jana XXIII. To jego 10 przykazań, swoisty dekalog miłości i opanowania pod hasłem: Dzisiaj, tylko dzisiaj, spróbuję przeżyć dzień, nie chcąc od razu rozwiązywać wszystkich problemów mojego życia. Opanowanie jest cechą, nad którą papież musiał ciężko pracować i się o nią modlić.
Produkt dostępny na zamówienie
Bezpieczne Płatności dzięki PayPal i Dotpay
Darmowa dostawa od 129 złotych
Jesteśmy Dla Was od poniedziałku do piątku 8:00-16:00
Poznaj tajemnicę spokoju papieża Jana XXIII. To jego 10 przykazań, swoisty dekalog miłości i opanowania pod hasłem: Dzisiaj, tylko dzisiaj, spróbuję przeżyć dzień, nie chcąc od razu rozwiązywać wszystkich problemów mojego życia. Opanowanie jest cechą, nad którą papież musiał ciężko pracować i się o nią modlić. Stworzył swoisty Dekalog pogody ducha dla rozwoju swojej własnej duchowej ścieżki.
Dziś autor przybliża nam te instrukcje duchowe, abyśmy my również umiejętnie weszli na ścieżkę życiowego spokoju i opanowania. Autor zaprasza nas do poszukiwania i podążania za sercem i przykazaniami papieża. Zachęca do inspirowania się słowami Jana XXIII i wdrażania ich w swoje codzienne życie.
Często zapominamy, że jedynym dniem, z którego możemy korzystać, który mamy do dyspozycji jest dzisiaj. To właśnie dziś możemy coś zrobić, czegoś dokonać, coś zmienić. Pamiętał o tym Angelo Giuseppe Roncalli czyli papież Jan XXIII. W swoim dzienniku spisał osobiste zasady, które nazwano Dekalogiem codzienności czy dekalogiem pogody ducha. książka napisana przez znanego autora specjalizującego się w literaturze duchowej i franciszkańskiej, również zajmującego się medytacjami biblijnymi, książka zawiera duchowe ćwiczenia uczące praktykowania spokoju i opanowania powstałe na bazie Dekalogu papieża Jana XXIII. książka dla każdej osoby poszukującej spokoju w czasach niepokoju i życiowego chaosu, przybliża życiowe zastosowanie Dekalogu Jana XXIII, i wskazuje na jej niezmienną aktualność, omawia wszystkie 10 przykazań i zestawia je z problemami dzisiejszego świata.
Starannie opracowane, opatrzone licznymi przypisami listy mistyczki do spowiednika, ks. Kazimierza Dobrzyckiego oraz notatki spisywane na jego polecenie (od 1937 r. do jej śmierci w 1944 r.). Dowiadujemy się z nich o niemal codziennych przeżyciach duchowych Rozalii, o wizjach i słowach nadprzyrodzonych, a także o jej sprawach powszednich i pełnej poświęcenia pracy w szpitalu.
I Dokument z Malines porządkuje i przybliża pod kątem teologicznym oraz duszpasterskim najważniejsze pojęcia związane z ruchem, jakim jest Odnowa w Duchu Świętym.
W książce znajdziemy również odpowiedź na zarzuty, na jakie była narażona katolicka Odnowa Charyzmatyczna oraz wskazania duszpasterskie pomocne dla prowadzących takie grupy modlitewne.
1001 Things You Should Know About the Blessed John Paul II is a collection of interesting facts, events, speeches, and anecdotes about the Holy Father.
Ludzkie historie uchwycone mistrzowsko w tej książce przez ks. Arkadiusza Paśnika i zatrzymane w kadrze to zarazem zaproszenie czytelnika w niezwykłą podróż. Wymagającą, pełną wybojów i zakrętów, ale niezwykle prawdziwą, szczerą i zachwycającą wielobarwnością odczuć i emocji.
Kościół na kozetce to emocjonująca rozmowa o skomplikowanych relacjach między psychologią a religią. Jacek Prusak, jezuita i psychoterapeuta, mierzy się z pytaniami o znaczenie terapii w życiu duchowym, o dojrzałe rozumienie posłuszeństwa Kościołowi i o życie religijne osób homoseksualnych. Autorzy poświęcają również dużo uwagi pedofilii i krzywdom wyrządzonym osobom molestowanym.
Kazdy z nas jest trochę celnikiem, pokornie stojacym przed Bogiem, a troche faryzeuszem, który pyszni się swoją dokonałością.
Tytułowa długa droga do pogody ducha to przejście przez wszystkie poziomy dojrzałości i akceptacji, o których mówi nam autor i na które kiedyś trzeba się zdobyć, aby dojść do pojednania z samym sobą, z innymi ludźmi i z Bogiem.
Papież Innocenty III dziele o Mszy świętej twierdzi, że porządek odprawiania Mszy świętej jest tak ułożony, iż wszystkie tajemnice Jezusa Chrystusa od momentu Wcielenia aż do Wniebowstąpienia przedstawione są w słowach lub ceremoniach wykonywanych przez kapłana. Autor odkrywa przed czytelnikiem sens tych gestów i znaków, abyśmy lepiej mogli zrozumieć Eucharystię.
Mówią, że mężczyźni nie płaczą, a kapłani szybko oswajają się z cierpieniem i śmiercią. Być może w wielu przypadkach tak, ale moje doświadczenia są zgoła odmienne. Choć widywałem je codziennie, nie potrafiłem się do niego przyzwyczaić. Augustianin, kapelan krakowskiego hospicjum opisuje swoją pracę w szpitalu i pokazuje, że każde cierpienie ma konkretne imię.