• Wyprzedaż!
  • -19,00 zł
Miasto 44 - książka z DVD

Miasto 44 - książka z DVD

  • ISBN : 9788377056653
  • Okładka : twarda + DVD
  • Wymiary : 170x220
  • Ilość stron : 352

Powieść na podstawie filmu Jana Komasy. Historia młodych, pełnych życia warszawiaków. Przed wojną snują plany na przyszłość. Podczas wojny działają w konspiracji. Żyją tak, jakby każdy ich dzień miał być tym ostatnim.

Twarda okładka, znakomity papier, mnóstwo fotosów z filmu (w tym również pochodzące z wyciętych w montażu scen). Idealna na prezent.


Na płycie DVD materiał making-off.


25,90 zł 44,90 zł

Najniższa cena produktu 25,90 zł z dnia 26.03.2023

Darmowa wysyłka od 129,00 zł

Książka o ludziach, którzy młodość zostawili na barykadzie. Emocjonalna opowieść o wchodzeniu w dorosłość, pierwszych miłościach, rywalizacji, namiętności oraz młodzieńczych wygłupach. Książka świetnie oddaje filmową historię według scenariusza Jana Komasy. Przenosi czytelnika do Warszawy 1944 roku, miasta, które z dnia na dzień obraca się w gruzy. Młodzi walczą, kochają się, szybko poślubiają, bo za chwilę może już nie być nic. Jest tu i teraz, jest sprawa, jest bohaterstwo, jest poświęcenie, jest przyjaźń. Książka to wartka akcja, w której Stefan, Kama, Góral, Rogal, Beksa pod komendą charyzmatycznego Kobry jako żołnierze jednego z najdzielniejszych oddziałów powstańczych idą krwawym szlakiem bojowym – od Woli, przez Starówkę i Śródmieście, po Czerniaków.

Książka to opowieść o powstańcach, nie ma tu patosu, nie ma tu historycznych ocen, za to są niespotykane emocje, wobec których żaden czytelnik nie pozostanie obojętny.

Przed wojną snują plany na przyszłość. Podczas wojny działają w konspiracji. Dla nich to nie tylko patriotyczny obowiązek, lecz także młodzieńcza przygoda, okazja do zabłyśnięcia przed rówieśnikami, zaimponowania dziewczynom. Na podziemnych szkoleniach romansują, popisują się, wygłupiają. Nie wiedzą jeszcze, że nadchodzące lato będzie dla nich prawdziwym egzaminem życia. Nie wiedzą też, że historia ma wobec nich własne plany...

Połączeni przyjaźnią bohaterowie tworzą jeden z najodważniejszych powstańczych oddziałów. Stają się świadkami poświęcenia i bohaterstwa, ale także okrucieństwa, zdrady, wreszcie zbrodni. Uczą się miłości i poznają, czym jest nienawiść. Otrzymują od historii krwawą i brutalną lekcję dojrzewania.
K00285
4 Przedmioty

Opis

ISBN
9788377056653
Okładka
twarda + DVD
Wymiary
170x220
Ilość stron
352
Dodaj opinię dla tego produktu
Loading...