Kategorie

Filtruj według

Cena

Cena

 • 9,00 zł - 143,00 zł

Rok wydania:

Rok wydania:

Wydawca:

Wydawca:

Albumy

Albumy

Albumy

Pokazano 1-9 z 167 pozycji

Aktywne filtry

Historia malarstwa polskiego
 • -8,00 zł
 • Nowy
Obecnie brak na stanie

Historia malarstwa polskiego

Historia malarstwa polskiego jest zwięzłym kompendium wiedzy przeznaczonym dla wszystkich miłośników polskiej sztuki. Przybliża najpiękniejsze i najbardziej wartościowe obrazy w historii naszego malarstwa pochodzące ze zbiorów prywatnych, muzeów, jak też kościołów i klasztorów. Ponad 700 wysokiej jakości reprodukcji pomoże w tym dziele.

147,00 zł 139,00 zł -8,00 zł
Największe jeziora Polski
 • -2,80 zł
 • Nowy
Obecnie brak na stanie

Największe jeziora Polski

Czytelnik odnajdzie skrupulatny opis piętnastu ogromnych jezior, ich położenia, kształtu i linii brzegowej, objętości czy głębokości, krótkie wzmianki poświęcone panującym na akwenach warunkom żeglarskim.

42,70 zł 39,90 zł -2,80 zł
Szlaki Polski
 • -4,00 zł
 • Nowy
Obecnie brak na stanie

Szlaki Polski

Książka Szlaki Polski omawia najważniejsze, najciekawsze i najpopularniejsze polskie szlaki tematyczne, zarówno kulturowo-historyczne, jaki i turystyczno-rekreacyjne, dzięki którym można w atrakcyjny sposób poznać historię i kulturę różnych regionów naszego kraju, a także aktywnie wypocząć w jego najpiękniejszych zakątkach. 

69,95 zł 65,95 zł -4,00 zł
Biblia w obrazach
 • -4,00 zł
 • Nowy
Obecnie brak na stanie

Biblia w obrazach

Wyjątkowa pozycja poświęcona malarstwu o tematyce biblijnej. Autorka opisała w niej kilkadziesiąt obrazów, które tworzą chronologiczną biblijną historię, od stworzenia, poprzez motywy ze Starego Testamentu, następnie pojawiają się sceny z Nowego Testamentu, aż do sądu ostatecznego.

59,90 zł 55,90 zł -4,00 zł
Wojciech Kossak. Najwybitniejszy batalista
 • -9,10 zł
 • Nowy
Obecnie brak na stanie

Wojciech Kossak....

Malarstwo Wojciecha Kossaka jest takie, jak jego życie: dynamiczne, pełne rozmachu i ułańskiej fantazji.

 

Poprzez sztukę dostarczał on widzom zmysłowej przyjemności, przywoływał minioną chwałę polskiego oręża, był piewcą bitew kampanii napoleońskiej i dramatycznych starć powstania listopadowego, admiratorem świata ziemiańskich dworów oraz entuzjastą zmysłowej urody świata. 

129,00 zł 119,90 zł -9,10 zł
Ogrody klasztorne
 • -9,00 zł
Obecnie brak na stanie

Ogrody klasztorne

Przepiękny album cieszący oko i w sposób atrakcyjny prezentujący dość rzadką wiedzę na temat klasztornego ogrodu.

Profesjonalna znajomość poruszanej problematyki z punktu widzenia dziejów duchowości, reguły zakonnej, kultury rolnej i historii rozwoju ogrodów.

Przewodnikiem po tym ostatnim zagadnieniu jest Georges Herscher. Jean-Paul Collaert zajmuje się  konkretnymi mistrzami sztuki ogrodniczej.

138,90 zł 129,90 zł -9,00 zł
 • -9,90 zł
Obecnie brak na stanie

Ikony. Historia i teologia

Fascynująca wyprawa w tajemniczy i mroczny świat bizantyjskich ikon

Bogato ilustrowana publikacja wprowadza w tajemnice bizantyjskiej sztuki pisania ikon. Kondakow przekrojowo i z wielkim znawstwem rekonstruuje, skąd wzięło się malarstwo ikonowe, jak związane zostało ze złożoną teologią ortodoksji oraz jaką funkcję pełniło w polityce Imperium Rosyjskiego. 

119,00 zł 109,10 zł -9,90 zł
 • -4,10 zł
Obecnie brak na stanie

Atlas tamtych światów....

Atlas tamtych światów to skarbnica zaskakujących faktów i legend na temat rajskich rozkoszy i piekielnych mąk, wzbogacona o wspaniały zbiór ilustracji od przykładów renesansowej piekielnej kartografii i niezwykle ozdobnych islamskich wyobrażeń raju po spirytystyczne wizje XIX-wiecznych mediów. 

79,00 zł 74,90 zł -4,10 zł
 • -9,10 zł
Obecnie brak na stanie

Cudowne ikony

Mamy tu przedstawioną historię ikonopisarstwa, najważniejsze rodzaje i techniki pisania ikon. Omówiono też znaczenie symboli i atrybutów przedstawionych na ikonach, ich kolorystykę i symbolikę wykorzystanych barw, kanon ikonograficzny, najsłynniejsze szkoły pisania ikon oraz ich największych twórców. 

159,00 zł 149,90 zł -9,10 zł