Filtruj według

Cena

Cena

 • 9,00 zł - 191,00 zł

Rok wydania:

Rok wydania:

Wydawca:

Wydawca:

Albumy

Albumy

Albumy

Pokazano 1-9 z 100 pozycji

Aktywne filtry

Dwory, zamki i pałace
 • -10,05 zł
 • Nowy
W magazynie

Dwory, zamki i pałace Polski

W książce znajduje się 100 opisów dawnych siedzib pańskich, rezydencji ziemiańskich i szlacheckich, które dawniej świadczyły o prestiżu, ale przede wszystkim w mniejszym lub większym stopniu na stałe wpisały się w historię Polski. Znajdują się tutaj szczegółowe opisy zarówno najstarszych budowli z okresu średniowiecza, takich jak zamki królewskie na Wawelu czy w Warszawie.

199,95 zł 189,90 zł -10,05 zł
Zamki w Polsce. Przewodnik turystyczny
 • -3,00 zł
 • Nowy
Obecnie brak na stanie

Zamki w Polsce. Przewodnik...

Zamki, warownie, twierdze – niemi świadkowie historii państwa polskiego. Siedziby królewskie, książęce, biskupie to perły architektury. Niejednokrotnie zrujnowane, a mimo to nadal zachwycają swoją dostojnością i intrygują legendami... Przewodnik prezentuje nie tylko powszechnie znane budowle, ale także te leżące z dala od tras turystycznych i czekające na to, by odkryć ich urok.

49,99 zł 46,99 zł -3,00 zł
Historia malarstwa polskiego
 • -8,00 zł
Obecnie brak na stanie

Historia malarstwa polskiego

Historia malarstwa polskiego jest zwięzłym kompendium wiedzy przeznaczonym dla wszystkich miłośników polskiej sztuki. Przybliża najpiękniejsze i najbardziej wartościowe obrazy w historii naszego malarstwa pochodzące ze zbiorów prywatnych, muzeów, jak też kościołów i klasztorów. Ponad 700 wysokiej jakości reprodukcji pomoże w tym dziele.

147,00 zł 139,00 zł -8,00 zł
Największe jeziora Polski
 • -2,80 zł
Obecnie brak na stanie

Największe jeziora Polski

Czytelnik odnajdzie skrupulatny opis piętnastu ogromnych jezior, ich położenia, kształtu i linii brzegowej, objętości czy głębokości, krótkie wzmianki poświęcone panującym na akwenach warunkom żeglarskim.

42,70 zł 39,90 zł -2,80 zł
Szlaki Polski
 • -4,00 zł
Obecnie brak na stanie

Szlaki Polski

Książka Szlaki Polski omawia najważniejsze, najciekawsze i najpopularniejsze polskie szlaki tematyczne, zarówno kulturowo-historyczne, jaki i turystyczno-rekreacyjne, dzięki którym można w atrakcyjny sposób poznać historię i kulturę różnych regionów naszego kraju, a także aktywnie wypocząć w jego najpiękniejszych zakątkach. 

69,95 zł 65,95 zł -4,00 zł
Biblia w obrazach
 • -4,00 zł
Obecnie brak na stanie

Biblia w obrazach

Wyjątkowa pozycja poświęcona malarstwu o tematyce biblijnej. Autorka opisała w niej kilkadziesiąt obrazów, które tworzą chronologiczną biblijną historię, od stworzenia, poprzez motywy ze Starego Testamentu, następnie pojawiają się sceny z Nowego Testamentu, aż do sądu ostatecznego.

59,90 zł 55,90 zł -4,00 zł
Wojciech Kossak. Najwybitniejszy batalista
 • -9,10 zł
Obecnie brak na stanie

Wojciech Kossak....

Malarstwo Wojciecha Kossaka jest takie, jak jego życie: dynamiczne, pełne rozmachu i ułańskiej fantazji.

 

Poprzez sztukę dostarczał on widzom zmysłowej przyjemności, przywoływał minioną chwałę polskiego oręża, był piewcą bitew kampanii napoleońskiej i dramatycznych starć powstania listopadowego, admiratorem świata ziemiańskich dworów oraz entuzjastą zmysłowej urody świata. 

129,00 zł 119,90 zł -9,10 zł
 • -9,90 zł
Obecnie brak na stanie

Ikony. Historia i teologia

Fascynująca wyprawa w tajemniczy i mroczny świat bizantyjskich ikon

Bogato ilustrowana publikacja wprowadza w tajemnice bizantyjskiej sztuki pisania ikon. Kondakow przekrojowo i z wielkim znawstwem rekonstruuje, skąd wzięło się malarstwo ikonowe, jak związane zostało ze złożoną teologią ortodoksji oraz jaką funkcję pełniło w polityce Imperium Rosyjskiego. 

119,00 zł 109,10 zł -9,90 zł
 • -4,10 zł
Obecnie brak na stanie

Atlas tamtych światów....

Atlas tamtych światów to skarbnica zaskakujących faktów i legend na temat rajskich rozkoszy i piekielnych mąk, wzbogacona o wspaniały zbiór ilustracji od przykładów renesansowej piekielnej kartografii i niezwykle ozdobnych islamskich wyobrażeń raju po spirytystyczne wizje XIX-wiecznych mediów. 

79,00 zł 74,90 zł -4,10 zł