Twoje zakupy pomagają zmieniać świat na lepsze!

Idealne popołudnie mogłoby wyglądać tak:

Zasiadasz w fotelu, bierzesz do ręki książkę, obok na stoliku stoi kubek z wyśmienitą kawą, której aromat unosi się w pokoju... 

A teraz pomyśl, że sprawiając sobie tę drobną przyjemność, dajesz szansę na lepsze życie pewnemu dziecku. Zapewniasz mu wyżywienie, ubranie, edukację.

Stworzyliśmy markę ETHIOPIAN CROSS właśnie po to, by połączyć drobne przyjemności z wielkimi dziełami charytatywnymi. Ze sprzedaży wszystkich jej produktów wspieramy misję pallotyńską w Etiopii, gdzie każdego dnia pomoc jest bardzo potrzebna.

Mniszki Klaryski Kapucynki w Krakowie

Zakon klarysek kapucynek należy do kontemplacyjnego zakonu Świętej Klary. Najwyższą zasadą życia mniszek jest naśladowanie Chrystusa ukazane w Ewangelii. Siostry zachowują w sercu i rozważają czyny i słowa Pana Jezusa, by według nich kształtować umysł, serce i sposób życia. To droga prostoty, pokory, ewangelicznego ubóstwa oraz radości.

Swoją modlitwą mniszki ogarniają wszystkich ludzi i ich sprawy - modlą się zarówno w intencji tych, którzy o to proszą, jak i tych, którzy modlitwy potrzebują, chociaż może nawet nie zdają sobie z tego sprawy. 

Są duchowymi płucami tego świata, dzięki ich modlitwie dokonuje się swoista wymiana - zło ustępuje, by mogło wkroczyć światło Bożej obecności. 

Mniszki klaryski kapucynki oddają Bogu chwałę również poprzez pracę własnych rąk. Zajmują się m.in. haftem artystycznym ręcznym oraz maszynowym. Wykonują szaty liturgiczne, sztandary czy bieliznę kielichową. 

W naszym sklepie natomiast dostepne są wykonywane przez mniszki ręcznie świece - każda z nich ma swoją historię. Kupując je, wspierasz życie kontemplacyjne mniszek klarysek kapucynek. 

Loading...