Filozofia

Filozofia

Filozofia

Pokazano 1-9 z 29 pozycji

Aktywne filtry

 • -10%
 • Nowy
Obecnie brak na stanie

EBOOK Katechezy chrzcielne....

Radość i wesele ducha niesie chwila obecna! Bo oto nadeszły dla nas upragnione i miłe dni duchowych zaślubin!”

św. Jan Chryzostom Kat. 5,1

Z pierwszych wieków zachowało się kilka zbiorów katechez chrzcielnych. Jednym z najstarszych z nich są homilie św. Jana Chryzostoma, głoszone w latach 387–397 do przygotowujący się do chrztu i do nowo ochrzczonych.

24,90 zł 22,41 zł -10%
Cyryl Aleksandryjski
 • -2,00 zł
 • Nowy
Obecnie brak na stanie

Komentarz do Pierwszego...

Komentarz Cyryla do Pierwszego Listu Apostoła Pawła do Koryntian to dzieło o niezwykle zróżnicowanej treści, oferujące doskonałą kopalnię wiedzy dla każdego, kto chciałby nauczyć się i doświadczyć, jak po mistrzowsku można aktualizować biblijne przesłanie.

49,95 zł 47,95 zł -2,00 zł
Rozmyślania
 • -2,10 zł
 • Nowy
W magazynie

Rozmyślania

Poznaj osobiste myśli Marka Aureliusza, cesarza antycznego Rzymu, człowieka samotnego i wolnego od rówieśników, który zmaga się z potrzebą odnalezienia sensu w życiu. Jego wysiłki i oczywiste męki są wzruszające, a przede wszystkim głęboko ludzkie. Jego refleksje krystalizują filozoficzną mądrość świata grecko-rzymskiego.

37,00 zł 34,90 zł -2,10 zł
Sztuka wojny
 • -2,10 zł
 • Nowy
W magazynie

Sztuka wojny według...

Sukces, zarówno wieki temu, jak i dziś, uzależniony jest od kilku czynników – szczęścia, przedsiębiorczości, talentu oraz aktywności. Ważne, by opracować odpowiednią strategię i wykorzystać to, co dostajemy od losu. Machiavelli dzieli się wiedzą i doświadczeniem w tym zakresie. Jego wskazówki, kierowane pierwotnie do wodzów wielkich armii, docenią także współcześni menedżerowie.

39,00 zł 36,90 zł -2,10 zł
Krytyka czystego ruzumu
 • -2,10 zł
 • Nowy
Obecnie brak na stanie

Krytyka czystego rozumu

To jedna z najważniejszych nowożytnych prac filozoficznych. Zagadnieniem, które spaja wywód, jest pytanie o podstawy wiedzy, zwłaszcza o to, w jaki sposób możliwe jest poznanie płynące z czystego rozumu i jakie są granice ludzkiego poznania. Mimo upływu lat i nieco archaicznego języka jest to rzecz nadzwyczaj aktualna. Niezmiennie inspiruje, mobilizuje i wskazuje ścieżkę do poznania prawdy.

67,00 zł 64,90 zł -2,10 zł
Książę
 • -3,00 zł
W magazynie

Książę

Ponadczasowe dzieło traktujące o władzy, strategii i podstępie

"Ten, kto ma władzę, nie musi nikogo za nic przepraszać".

Niccolo Machiavelli napisał słynnego Księcia prawie pięć wieków temu, zainspirowany osobą Cezara Borgii. Celność nieprzebrzmiałych spostrzeżeń, ich przenikliwość i złożoność sprawiły, że trzymacie Państwo teraz w swoich rękach jedną z najważniejszych książek wszech czasów.

29,90 zł 26,90 zł -3,00 zł
Historia Biblii
 • -4,10 zł
Obecnie brak na stanie

Historia Biblii

Autor podsumował w niniejszej książce długie lata swoich badań nad Biblią, przedstawiając fascynującą opowieść o historii kształtowania się tej Księgi, jaką dziś znamy, o jej recepcji i interpretacji. Oparł się w tym na dwóch założeniach: Po pierwsze, nie ma jednoznacznej relacji między Biblią a zasadami wiary przyjmowanymi przez oparte na niej religie. 

86,00 zł 81,90 zł -4,10 zł
Historia ateizmu
 • -4,10 zł
Obecnie brak na stanie

Historia ateizmu

Lektura pozwoli zapoznać się nie tylko z procesem przemian postaw w najszerszym sensie ateistycznych, lecz także z ich subtelną analizą, która wydobywa niuanse ich historycznego i filozoficznego zróżnicowania. Minois nie stroni też od diagnozy obecnego stanu ateizmu. 

76,00 zł 71,90 zł -4,10 zł
Historia raju
 • -4,10 zł
Obecnie brak na stanie

Historia raju

Umiejscowienie ziemskiego raju przez wieki wcale nie było jasne. Rajski ogród miał się znajdować na Dalekim Wschodzie, w Afryce, a w czasach odkrywania Ameryk nawet w Ameryce Południowej, by po tych wędrówkach osiąść w regionie Mezopotamii. 

58,00 zł 53,90 zł -4,10 zł