Popularnonaukowe

Popularnonaukowe

Popularnonaukowe

Pokazano 1-9 z 30 pozycji

Aktywne filtry

  • -4,00 zł
Obecnie brak na stanie

Przełomowa terapia....

Szansa na wyjście z raka i powrót do zdrowia nigdy wcześniej nie była tak duża.

Lekarze potwierdzają, że immunoterapia daje spektakularne efekty w leczeniu nowotworów. 

W swojej najnowszej książce bestsellerowy autor szczegółowo opisuje zdumiewające odkrycie naukowców, które pozwala uaktywnić układ odpornościowy pacjenta do skutecznej walki z nowotworem.

46,99 zł 42,99 zł -4,00 zł
  • -3,00 zł
Obecnie brak na stanie

W zdrowym ciele zdrowy mózg

Fenomenalny bestseller, który odkrywa tajemnice mózgu.

Poznaj fascynujące odkrycia naukowe, dzięki którym lepiej zrozumiesz tajemnice mózgu i zadbasz o zdrowie i lepsze samopoczucie.

44,99 zł 41,99 zł -3,00 zł
  • -3,00 zł
Obecnie brak na stanie

Historia medycyny dla każdego

Popularna i autorska wersja historii medycyny, napisana gawędziarskim stylem, pełna dygresji i osobistych przemyśleń Zdzisława Gajdy – profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Dlaczego Kazimierz Wielki zmarł bez męskiego potomka? Jaka choroba była przyczyną niepłodności Zygmunta Augusta? Co było przyczyną przedwczesnej śmierci Stefana Batorego?

54,90 zł 51,90 zł -3,00 zł
  • -3,00 zł
Obecnie brak na stanie

Wielkie sekrety arcydzieł...

Zabieramy cię w porywającą podróż tropami błysków geniuszu.

Czemu służyły gigantyczne naskalne malowidła odnalezione w australijskich jaskiniach?

Co wywołało tajemnicze wizje Hieronima Boscha?

Horror zombie z krakowskiego witraża. Dlaczego Wyspiański zaprojektował dla wawelskiej katedry żywego trupa Kazimierza Wielkiego?

54,90 zł 51,90 zł -3,00 zł
  • -3,00 zł
Obecnie brak na stanie

Śladami pierwotnych...

Skąd się wziął kult religijny? W jaki sposób ukształtowała się wiara w istnienie nieśmiertelnej duszy? Jak rozwijała się magia i jaką rolę odgrywa w życiu współczesnego człowieka? Jak wyglądały obrzędy totemiczne oraz inne pierwotne formy wierzeń religijnych? Czym był demonizm? Jaki wpływ na ludzi miały demony opiekuńcze?

Pisarz pokazuje, jak na przestrzeni dziejów zmieniały się wierzenia ludzi.

44,90 zł 41,90 zł -3,00 zł
  • -3,00 zł
Obecnie brak na stanie

Krótka historia religii

Ta książka to panorama wierzeń religijnych od zarania dziejów ludzkości po wiek XXI.

Pokazuje, jakich odpowiedzi udzielał człowiek w swoich dziejach na pytania będące fundamentem każdej religii: skąd się wziął wszechświat, a w nim człowiek? czy istnieje ktoś, kto ich stworzył? czy śmierć jest końcem wszystkiego?

34,99 zł 31,99 zł -3,00 zł
  • -3,00 zł
Obecnie brak na stanie

Do końca czasu. Umysł,...

To książka o Wszechświecie; od jego początków, aż do końca – takiego, jakim go sobie obecnie wyobrażamy. A także o zdumiewającym zjawisku, które określamy jako świadomość i o procesach myślowych umożliwiających nam poznawanie Wszechświata. 

54,99 zł 51,99 zł -3,00 zł
  • -3,00 zł
Obecnie brak na stanie

Bunt mas

To jedno z najważniejszych dzieł społecznych z XX wieku, które tłumaczy temat zachowań masy, jaką staliśmy się na przestrzeni kilkudziesięciu ostatnich lat.

Jak wpływa na nas tłum, inni ludzie, masa dookoła? Okazuje się, że nie jesteśmy w stanie pozostać obojętni i odizolowani. Z tej genialnej pozycji dowiemy się, co stoi za fenomenem tego zjawiska.

44,90 zł 41,90 zł -3,00 zł
  • -2,00 zł
Obecnie brak na stanie

Przeklęty. Historia domu...

Mrożąca krew w żyłach historia potwierdzona przez wielu świadków – księży, policję, dziennikarzy i badaczy zjawisk paranormalnych. Każdy, kto mieszkał w tym zbudowanym w 1896 roku domu stykał się z tajemniczymi siłami, których nie potrafił wytłumaczyć. Sprawa zyskała potężny rozgłos, gdy do posiadłości wprowadziła się rodzina Smurlów, która przeżyła w nim prawdziwy koszmar.

36,90 zł 34,90 zł -2,00 zł