Kategorie

NowościGryNa prezentOstatnie egzemplarzeŚwiece

Świece

Produktów: 6
Sortowanie

 

Mniszki Klaryski Kapucynki w Krakowie

Zakon klarysek kapucynek należy do kontemplacyjnego zakonu Świętej Klary. Najwyższą zasadą życia mniszek jest naśladowanie Chrystusa ukazane w Ewangelii. Siostry zachowują w sercu i rozważają czyny i słowa Pana Jezusa, by według nich kształtować umysł, serce i sposób życia. To droga prostoty, pokory, ewangelicznego ubóstwa oraz radości.

Swoją modlitwą mniszki ogarniają wszystkich ludzi i ich sprawy – modlą się zarówno w intencji tych, którzy o to proszą, jak i tych, którzy modlitwy potrzebują, chociaż może nawet nie zdają sobie z tego sprawy.

Są duchowymi płucami tego świata, dzięki ich modlitwie dokonuje się swoista wymiana - zło ustępuje, by mogło wkroczyć światło Bożej obecności.

Mniszki klaryski kapucynki oddają Bogu chwałę również poprzez pracę własnych rąk. Zajmują się m.in. haftem artystycznym ręcznym oraz maszynowym. Wykonują szaty liturgiczne, sztandary czy bieliznę kielichową.

W naszym sklepie natomiast dostępne są wykonywane przez mniszki ręcznie świece – każda z nich ma swoją historię. Kupując je, wspierasz życie kontemplacyjne mniszek klarysek kapucynek.

Wykorzystałyśmy resztki świec ołtarzowych i podarowałyśmy im drugie życie, dlatego nie ma dwóch identycznych świec.

Mniszki klaryski kapucynki

Loading...