• -3,00 zł
Pokrewne dusze

Pokrewne dusze

  • ISBN : 978-83-7779-792-1

W dorobku Virginii Woolf listy stanowiąważn pozycję. Podobnie jak dziennik, pisała je przez całe życie. Pokrewne dusze stanowią ich wybór: otwiera go dziecinny list do ojca, zamyka ostatni, pożegnalny list do męża. Możemy przyjrzeć się jej z bliska, bo tu widzimy wiele stron jej osobowości. Może bardziej niż inne teksty, listy pozwalają odpowiedzieć na pytanie – jaka była Virginia?

46,90 zł 49,90 zł

Najniższa cena produktu 46,90 zł z dnia 27.03.2023

Darmowa wysyłka od 129,00 zł

W dorobku pisarskim Virginii Woolf listy stanowią szczególną pozycję. Podobnie jak dziennik, pisała je przez całe życie, często po kilka dziennie. Do najbliższych, rodziny, przyjaciół, znajomych, ale również do wydawców czy instytucji. Zachowało się ich ponad cztery tysiące, zarówno w zbiorach publicznych w Anglii i w Stanach Zjednoczonych, jak u osób prywatnych.

Pokrewne dusze stanowią ich wybór: otwiera go dziecinny list do ojca, pisany drukowanymi literami przez sześcioletnią dziewczynkę. Zamyka ostatni, pożegnalny list do męża. Pomiędzy nimi możemy prześledzić całe życie Virginii Woolf, od dzieciństwa, przez lata panieńskie, pierwsze próby pisarskie, małżeństwo, załamanie, pierwszą wojnę, po sukcesy zawodowe i wydawnicze. Możemy przyjrzeć się jej z bliska, chyba nawet lepiej niż w Dzienniku, bo tu spotykamy ją w rozmowie z innymi i widzimy wiele stron jej osobowości, inaczej bowiem pisała do siostry, inaczej do przyjaciółki z młodości, a jeszcze inaczej do osób, które dopiero poznawała, czy których wręcz nie znała. Może bardziej niż inne teksty, listy pozwalają odpowiedzieć na pytanie – jaka była Virginia?

K04585

Opis

ISBN
978-83-7779-792-1
Dodaj opinię dla tego produktu
Loading...