Psychologia rozwoju narodów
- Okładka : miękka
- Wymiary : 125 x 195 mm
- Ilość stron : 142
- ISBN : 978-83-7998-345-2
Książka traktuje o społecznościach, ich poczuciu przynależności do konkretnego narodu, a także wykazuje, jak zmienia się rzeczywistość. Autor skupia się na różnych aspektach, w tym na nauce i sztuce. Według niego, na charakter narodowy ogromny wpływ wywiera historia. Mowa tu też o terroryzmie, który, mimo przemian i postępu, wciąż jest obecny w społeczeństwach.
Najniższa cena produktu 16,00 zł z dnia 10.10.2024
Publikacja, która w rzeczywistości współczesnego świata może wzbudzić sporo kontrowersji. Poznaj jedną z mniej znanych prac wybitnego eksperta z zakresu psychologii społecznej.
Psychologia rozwoju narodów traktuje o społecznościach, ich poczuciu przynależności do konkretnego narodu, a także wykazuje, jak zmienia się rzeczywistość. Autor skupia się na różnych aspektach, w tym na nauce i sztuce. Według niego, na charakter narodowy ogromny wpływ wywiera historia. Książka ukazuje więc nieco starszą myśl, nie do końca przystającą do świadomości dzisiejszego człowieka, jednak z tego względu niezwykle ciekawą.
W publikacji mowa więc o terroryzmie, który, mimo przemian i postępu, wciąż jest obecny w społeczeństwach. Zwrócono w niej również uwagę na problematykę idei równości, jak również ras ludzkich. Warto przyjrzeć się pracy, jakiej dokonał autor, tworząc ten tekst, by móc odnieść go do współczesnej rzeczywistości i ocenić, które z twierdzeń wciąż pozostały aktualne.
Gustave Le Bon był francuskim psychologiem oraz socjologiem. Urodził się siódmego maja 1841 roku w Nogent-le-Rotrou, natomiast zmarł trzynastego grudnia 1931 roku w Paryżu. To on, wraz z Gabrielem Tarde, stał się inicjatorem psychologii społecznej, a także najważniejszym z przedstawicieli psychologizmu w socjologii. Przede wszystkim fascynowały go psychologia tłumu oraz zbiorowości. To on jako pierwszy przeprowadził analizę zachowań tłumu ludzkiego, którą szczegółowo opisał w książce "Psychologia tłumu".
Opis
- Okładka
- miękka
- Wymiary
- 125 x 195 mm
- Ilość stron
- 142
- ISBN
- 978-83-7998-345-2
Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: